Zavrieť

Porady

Ohlásenie stavebných úprav pri výmene strešnej krytiny

Ahojte poraďáci.
Chcem si touto cestou iba preveriť správnosť vyjadrení zamestnankyne stavebného úradu v nemenovanom okresnom meste. Cca pred mesiacom sme s manželkou kúpili RD v širšom centre mesta a do zimy by sme chceli vymeniť strešnú krytinu bez zvýšenia zaťaženia krovu. V súčasnej dobe nám zo strechy trčia 3 zvetrané komíny, z ktorých časom nezostane ani jeden a postavime na mieste jedného z nich nový. Na stavebnom úrade sme dostali "ponaučenie", že na výmenu strešnej krytiny nepotrebujeme ani len ohlásenie. Pred výmenou krytiny som chcel demontovať všetky 3 nefunkčné komíny v nadstrešnej časti (čo by výrazne uľahčilo prácu na streche. ALE na úrade sme dostali vztýčený prst, pretože v obytnej časti domu sú súčasťou nosných múrov a na to sa už vyžaduje OHLÁSENIE STAVEBNÝCH ÚPRAV. Ale ja potrebujem len demontovať cca 1 m z každého komína bez akéhokoľvek kontaktu z nosnými časťami domu.
Je teda naozaj nutné tento malý kominovy problem riešiť cez OHLÁSENIE?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Podľa zákona áno - a buď rád, že nechcú stavebné povolenie. Ohláška je jednoduchá - hodíš pár viet na papier a odnesieš do podateľne.

    tonito je offline (nepripojený) tonito

    tonito
    Ja som kupil tiez stary dom a v lete sme menili krytinu a aj stare kominy sme davali dole a vymurovavali nove.Staci ist na stavebny urad alebo ak mate dom v obci tak na obecny urad a podat ziadost na ohlasenie stavebnych uprav.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Pokiaľ tie komíny znefunkčníš malo by to byť OK. Ako spomínaš že budeš jeden rozoberať a miesto neho stavať nový - pozor na požiadavky PO ( vulgo kominárav) niekde stačia podklady od výrobcu , niekde potrebuješ projekt PO.
    Len to neprežen s informáciami aby si si neprirobil robotu.

    Sonduj opatrne.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pri výmene krytiny stačí ohlásiť na obecnom úrade .horšie je ak pri tom chcete meniť výšku strechy alebo jej tvar.

    Ohlásenie stavebných úprav pri výmene strešnej krytiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.