Zavrieť

Porady

5. Delostrelecká brigáda, VÚ 8022 Jelšava

Ahojte, skúsim, aj keď vačšinou sú tu ženy, tak moc neverím, že niekoho nájdem, ale...
... Nenájde sa tu nejaký moj bývalý spolubojovník z brigady uverejnenej v nadpise témy???
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Holúbkovia moji , hovoríte tu o nejakej vojne ?

Keď bude viacej času a reakcií , možno Vám dám svoje zážitky z vojenčiny v Čechách , strávených 730 dní na západnej hranici ......

Všetci , čo ste boli na vojenčine po 90 -tom roku , všetko bolo ako materská školka , poniektorí ste mali detské jasličky .
Tieto prázdniny trvali len 356 a potom 180 dní ........

duves
Poraďák
Re: 5. Delostrelecká brigáda, VÚ 8022 Jelšava
Ja by som skusil iny server, kde je tematika o technike, zakladnej voj. sluzbe atd.
Súhlasím , nie je Vám trápne tu to všetko rozoberať a k tomu uvádzať koplet mená vojakov - gúm ?????

Stanislav 1975
miso, to už sa dneska može...šaaaaaaak máme demokraciu, nééé?
Veľmi by si sa čudoval ......
Stanislav 1975bol som tam tri mesiace
Tak toto hovor tomu , čo seno tlačí do hlavy , určite nie naraz , ešte tak počas celej vojny .....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Holúbkovia moji , hovoríte tu o nejakej vojne ?

Keď bude viacej času a reakcií , možno Vám dám svoje zážitky z vojenčiny v Čechách , strávených 730 dní na západnej hranici ......

Všetci , čo ste boli na vojenčine po 90 -tom roku , všetko bolo ako materská školka , poniektorí ste mali detské jasličky .
Tieto prázdniny trvali len 356 a potom 180 dní ........



Súhlasím , nie je Vám trápne tu to všetko rozoberať a k tomu uvádzať koplet mená vojakov - gúm ?????


Veľmi by si sa čudoval ......

Tak toto hovor tomu , čo seno tlačí do hlavy , určite nie naraz , ešte tak počas celej vojny .....
Buchač, po prvé hladám chalanov z Jelšavy a nie tvoje poznámky, čo ma nezaujímajú, po 2. Nie nie je mi trápne tu spomínať mená a po tretie- neviem, či aj ked ho nemám rád, ale či Ka Mil nemal raz v živote pravdu o tom čo písal o tebe...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A buchačko, ešte niečo tuto temu som zakladal, ked ty si ešte ani na porade nebol- táto téma splnila svoj učel, našiel som, čo som chcel a nezakladal som ju na to, aby si reagoval svojími fakt hlúpymi invektívami!!! Ahoj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Sorry , že som si dovolil vůbec niečo prispieť .

A L E

po prvé hladám chalanov z Jelšavy
Tak potom , čo je napríklad nasledujúce ....

A nevyzradili ste nejake statne tajomstvo? Ja som doma nesmel spominat ani cislo VU.
Len neviem potom ,ako si dostával poštu .....

1.Si ma nepochopil , príspevkom som chcel naznačiť , že vojenčina v uvedených rokoch bola o niečom inom , ako som bol ja ...
Keby si zažil takú vojenčinu ako ja , pochopil by si moje invektívy .
Veď ja nerobím invektívy , ja sa z týchto zážitkov , ktoré tu uvádzate , smejem , doslova vysmievam ...
Viete si napríklad predstaviť dva týždne v zime vonku / mínus 35 / , stál niekto z Vás pod natiahnutou zbraňou a podobne ???
2.Invektívy , hm , ako pre koho , keď si to niekto vysvetlí tak ako chce , keď je mladosť pochabosť a zároveň prudký , ako to v dnešnej dobe je ...čo už ???
KaMila neriešim , aj tak sa ozve svojim nenapodobiteľným spůsobom ...
3.Na upresnenie , lampasákom som sa stal skoro ako 30-ročný a nebolo to z presvedčenia ku komunistom ....
A ozaj
A buchačko, ešte niečo tuto temu som zakladal, ked ty si ešte ani na porade nebol- táto téma splnila svoj učel, našiel som, čo som chcel a nezakladal som ju na to, aby si reagoval svojími fakt hlúpymi invektívami!!! Ahoj
Teraz ide invektívka ......
Takže tak , trochu otočím , keď som ja bol na vojenčine , tak TY si bol ešte len v štádiu PLÁNOVANIA rodičmi / Usudzujem podľa nicku a aj podľa roku vojenčiny /.
0 0
keaneslovakia keaneslovakia

keaneslovakia je offline (nepripojený) keaneslovakia

ze vas to bavi. mam napad. nech sa k teme vojencina v jelsave vyjadruje len ten co tam bol a hotovo. To aku mal niekto iny vojencinu za komancov ma absolutne nezaujima. Ja tu chcem stretnut chalanov, s ktorymi sme tvrdli rok v tom cigancisku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
keaneslovakia Pozri príspevok
ze vas to bavi. mam napad. nech sa k teme vojencina v jelsave vyjadruje len ten co tam bol a hotovo. To aku mal niekto iny vojencinu za komancov ma absolutne nezaujima. Ja tu chcem stretnut chalanov, s ktorymi sme tvrdli rok v tom cigancisku.
To aku mal niekto iny vojencinu za komancov ma absolutne nezaujima.
Škoda , no nevadí

A L E zároveň

beriem na vedomie
0 0
frantisekk frantisekk

frantisekk je offline (nepripojený) frantisekk

skvely napad stano,nevies nieco o ostatnych z UVZ Vardzik alebo Stano Skoda to bol fajn chalan ze zahoraaaaa.
0 0
andyno32 andyno32

andyno32 je offline (nepripojený) andyno32

No ahoj Delostrelci aj ja som tam bol a pochopil som. Zapada slnecko za Jelsavsku horu dalsi den v prdely chvala panu bohu.
Lacko Striz kopunec Krupa to boly cisla - Krupa bol moj velitel vtedy bol este pplk.. ale bol frajer - ledva chodil. Lacko hotovy Hitler ale pokial si hral jeho hru tak bol vykrity, Jeslava? myslim ze to mohly nazvat Sabinov. Do Jelsavy sa chodilo asi za trest. To su moje pocity z Jelsavy. Rezim Rano: 5 km beh - poklusom cely rok po kasarnach - zdravit teda nadupavat a zdravit kazdemu nizsiej hodnosti - vojak slobodnikovy - vychadzky onicom samy rom a ked mal sluzbu Petrovic"dalsie gestapo" vychadzky 0 bodov. KVOP sa povazovalo ako kratka vychadzka okolo plotu. Jednoducho ziadna mazaren ale gumaren - teraz mam 32 ale naspat by som uz nesiel len keby som chcel kondicku taku aku som mal len tam. Super zazitok ako dat magorom funkciu a potom vznikla Jelsava. xi pekny den
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

dnesna jelsava

http://images.google.sk/imgres?imgur...%3D2%26hl%3Dsk
0 0
artuš artuš

artuš je offline (nepripojený) artuš

opica-škorica ;-))
Ahoj "vojíni", brácho bol v približne rovnakom čase na vojenčine v tej diere, ale prezývku mi neprezradil.. Robil provianťáka..viem, že tam boli chalani ako yakuzza, apača... Tiež spomínal dobré zážitky .. Náhodou teraz s odstupom času si na to rád spomína..a ja tiež - len nie z Jelšavy .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

artuš Pozri príspevok
Ahoj "vojíni", brácho bol v približne rovnakom čase na vojenčine v tej diere, ale prezývku mi neprezradil.. Robil provianťáka..viem, že tam boli chalani ako yakuzza, apača... Tiež spomínal dobré zážitky .. Náhodou teraz s odstupom času si na to rád spomína..a ja tiež - len nie z Jelšavy .
A kde si bol???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A kde si bol???
jáááj,počkaj-až teraz som zistil,že ty si žena,Janka...
0 0
artuš artuš

artuš je offline (nepripojený) artuš

opica-škorica ;-))
...ja stále som...a nie som ten, ale tá ... Teraz po MD nastupujem do HC, tam som bola aj predtým. Rozhodne tá vojenčina neni taká, aké to bolo predtým, než som nastúpila. Zažila som aj záklaďákov, ale tým nebolo nikdy nejak do reči . A o Jelšave bolo počuť voľakedy na všetky strany! Brácho sa najprv aj bál tam ísť...veď keď sme prišli za ním, ani som sa nečudovala. Bytovky po Rusoch zdemolované, chatrče hocikde...čiernych spoluobčanov viac jak dosť...akurát to okolie sa dalo..
Inak, nemohla som odpísať skôr: "že dík za odkaz", pretože ako nováčik môžem odpovedať na príspevky až po 30 minútach od svojho posledného príspevku a s.správy smiem posielať až po piatich dňoch (som tu ešte len tretí) . No škoda, musím čakať...inak by som taaaaaaaaaakto veeeeeeeeeeeeelmi chcela písať.. Takže..o 30 min. od tejto správy už budem "haji". Želám dobrú nocku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

artuš Pozri príspevok
...ja stále som...a nie som ten, ale tá ... Teraz po MD nastupujem do HC, tam som bola aj predtým. Rozhodne tá vojenčina neni taká, aké to bolo predtým, než som nastúpila. Zažila som aj záklaďákov, ale tým nebolo nikdy nejak do reči . A o Jelšave bolo počuť voľakedy na všetky strany! Brácho sa najprv aj bál tam ísť...veď keď sme prišli za ním, ani som sa nečudovala. Bytovky po Rusoch zdemolované, chatrče hocikde...čiernych spoluobčanov viac jak dosť...akurát to okolie sa dalo..
Inak, nemohla som odpísať skôr: "že dík za odkaz", pretože ako nováčik môžem odpovedať na príspevky až po 30 minútach od svojho posledného príspevku a s.správy smiem posielať až po piatich dňoch (som tu ešte len tretí) . No škoda, musím čakať...inak by som taaaaaaaaaakto veeeeeeeeeeeeelmi chcela písať.. Takže..o 30 min. od tejto správy už budem "haji". Želám dobrú nocku.
No Jelšava bola Jelšava...-to sa nedalo s ničím iným porovnávať.
Tak ty si žena,vojačka?
0 0
artuš artuš

artuš je offline (nepripojený) artuš

opica-škorica ;-))
Áno, som vojačka ... Tuším sa Ti to nepáči . To nič, mne sa to páči, som spokojná, robím to (alebo skôr tam), kde som robiť chcela... Aj keď to nie je vždy ideálne, ale nefrflem...načo. Človek by mal byť spokojný, že má prácu - hlavne v tomto období, že?! Už sa fakt teším, o necelé tri týždne začínam...len neviem, či po troch rokoch rozoznám pištol od samopalu !!!!! Ale, snáď sa to vráti rýchlo do starých koľají .
0 0
piaf piaf

piaf je offline (nepripojený) piaf

ahoj. dostal som sa tu nahodne a zaujma ma tato tema. služil som v jelšave 99/00 pod Krupom. Petrovič tam bol velitel baterie na 4.rmo. bol som sa tam minuly rok pozrieť zo zvedavosti a je to tam hrozne. zhaňam neaku stranku, niečo ako spolužiaci.sk, kde by sa dalo skontaktovať s ostatnymi chalanmi.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

piaf Pozri príspevok
ahoj. dostal som sa tu nahodne a zaujma ma tato tema. služil som v jelšave 99/00 pod Krupom. Petrovič tam bol velitel baterie na 4.rmo. bol som sa tam minuly rok pozrieť zo zvedavosti a je to tam hrozne. zhaňam neaku stranku, niečo ako spolužiaci.sk, kde by sa dalo skontaktovať s ostatnymi chalanmi.
ja aj ked som sem písal a myslel som že sa nikto neozve,tak sa mi to podarilo,hm-sa mi ozvali 4,hmhm-skús si aj ty založiť tému-len napíš svoj dátum a pod.-určite sa niekto ozve-možno nie hned ale časom určite,ciao...
0 0
turbotd turbotd

turbotd je offline (nepripojený) turbotd

Sevas ja som bol v tom cirkuse v tom čase ako ty,ja som bol u delostrelcov.Mali sme tam toho debila čo mal nos ako hak na vagone.Tuším,že to bol kpt.Střelák.Vraj rozbil niejaké košiare tak ho tam dali a zakazali mu povýšenie na 10 r.Tak mu treba debilovi.Az chceš pokecat tak som na facebooku ako Stefan Martinek.
0 0
civjak civjak

civjak je offline (nepripojený) civjak

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Čau Peťo, to sme sa teda "črchli"- ja som išiel na vojnu trošku neskoršie- apríl 97, tak to sme sa teda lízli,hm. Ja som myslel, že na mňa zabudli a oni si ma zavolali, keď už všetci boli doma... a tak som tam bol jak taký starý ...
Ja som bol u Mráza( pod Lackom) na ÚVZ-ke, mal som na starosti strelnicu v Gem.Horke + krmil som a čistil ohradu diviakom...
Hovoríš priekumák?- tzn. Jirko Stríž???
Ja tiež niekedy si na to všetko spomeniem a tiež mám zvláštne spomienky, iná zverina, čo?
cau do si??? ja som bol tiez u ivana mraza (pod lackom) a mal som nastarosti tiez tu strelnicu gemerska horka, do civilu som isiel april ´96. daj mi vedet do si, cau dik civo zo starej turej
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

civjak Pozri príspevok
cau do si??? ja som bol tiez u ivana mraza (pod lackom) a mal som nastarosti tiez tu strelnicu gemerska horka, do civilu som isiel april ´96. daj mi vedet do si, cau dik civo zo starej turej
čau,tak ty si bol o rok skorej ako my...,hmhm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať