Zavrieť

Porady

5. Delostrelecká brigáda, VÚ 8022 Jelšava

Ahojte, skúsim, aj keď vačšinou sú tu ženy, tak moc neverím, že niekoho nájdem, ale...
... Nenájde sa tu nejaký moj bývalý spolubojovník z brigady uverejnenej v nadpise témy???
Usporiadat
denis 77 denis 77

denis 77 je offline (nepripojený) denis 77

nazdar delostrelci aj ja som zazil tu gumaren v Jelsave. 3.1 1996 nastup do prasivej cig.. zmrznutej dediny
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

denis 77 Pozri príspevok
nazdar delostrelci aj ja som zazil tu gumaren v Jelsave. 3.1 1996 nastup do prasivej cig.. zmrznutej dediny
halo doktore...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ohľadne Jelšavy som založil skupinu na fejsbúku...



http://www.facebook.com/group.php?gi...2309574&ref=nf


zatiaľ som tam síce sám,ale pevne verím,že sa to postupne bude zaplnať...
0 0
vykonak VU 8022 vykonak VU 8022

vykonak VU 8022 je offline (nepripojený) vykonak VU 8022

Spolubojovnici ja som bol v Jelsave pomocnik výkonáka na 1.výcvikovej baterii u rtm. Vila Barancoka velitel čaty bol Jano Balciar .

Narukoval som ako januarový v roku 1998 .

volám sa Tomáš Janega
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vykonak VU 8022 Pozri príspevok
Spolubojovnici ja som bol v Jelsave pomocnik výkonáka na 1.výcvikovej baterii u rtm. Vila Barancoka velitel čaty bol Jano Balciar .

Narukoval som ako januarový v roku 1998 .

volám sa Tomáš Janega
Tomáš, prečo klameš,keď si narukoval síce v januári ale NIE 1998,ale 1997???!!!

Ja to mám vedieť lepšie ako ty???
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 14.11.09 at 13:22
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... trosku si pospominajte ... doporucujem navstivit link :
http://images.google.sk/imgres?imgur...O5SojAequ8yxCw



0 0
vykonak VU 8022 vykonak VU 8022

vykonak VU 8022 je offline (nepripojený) vykonak VU 8022

0 0
vykonak VU 8022 vykonak VU 8022

vykonak VU 8022 je offline (nepripojený) vykonak VU 8022

Stano omluvam sa bol to omyl . A odkial to vieš ????
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vykonak VU 8022 Pozri príspevok
Stano omluvam sa bol to omyl . A odkial to vieš ????
Však,sme sa tam stretli,hmhmhm
Nevieš kto som???
A ako inak v Bošácej?
0 0
vykonak VU 8022 vykonak VU 8022

vykonak VU 8022 je offline (nepripojený) vykonak VU 8022

Kto si ?
Kde sme sa presne stretli ?
samotne meno mi nič nehovorí
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vykonak VU 8022 Pozri príspevok
Kto si ?
Kde sme sa presne stretli ?
samotne meno mi nič nehovorí
Bývali sme spolu na výcvikovke,ja som bol na uvz...,hmhm-stále nič?
Inak čo mi zmizla kazeta(stratila sa), a hneď obratom ,úplnou náhodou ste si vy (vaša partia) kúpili takú istú, hmhmhm
0 0
vykonak VU 8022 vykonak VU 8022

vykonak VU 8022 je offline (nepripojený) vykonak VU 8022

stano volako mi to tu nefunguje .

skusme si písať na email ,inak na žiadnu kazetu si nespomýnam a neviem čo na nej malo byť

skus to niako upresniť

len pre info nemýliš sa ?


moj naj kamoš a spolubojovnik bol Pato Škoda on mal nastarosti gemerku krmenie diviakov .
0 0
Jano_cz Jano_cz

Jano_cz je offline (nepripojený) Jano_cz

Zdar klucí z Jelšavy
Já jsem sloužil v Jelšavě v rokoch 1993-1994.
Po přečtení Vašich příspěvků vidím že se tam od mého odchodu nic nezměnilo
velitel útvaru plk Sikorai, zást vel.út. pplk Lacko ,Já byl na průskumný děl.útvaru, zvukoměrná baterie-(zvučka), Náš vel (průskumníků) byl pplk.Sýkora, velitel zvučky byl (téhdy ještě nrtm) Molek, a cikánů jmenovat raději nebudu, těch bylo v Jelšavě snad 95% a neznal jsem po jméně ani jednoho . Byli tam krušné chvíle zejména ve službě v autoparku mezi uloženkama, to měli cikáni pré , a Já na špaku sám a jen s bodákem ,fuj už nechci! jinak čtu tady že "kasíno" už je opuštěné???
0 0
joe741 joe741

joe741 je offline (nepripojený) joe741

slúžil som v jelšave 96/97 na strážnej rote .vel. čaty mi bol npor. jaro benco a vel.roty bol kpt. rudo šefrana.pametám si s úsmevom na prepady mjr.striža
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Buchač, po prvé hladám chalanov z Jelšavy .....
Aha , čo som našiel ....

http://tmavytien.szm.com/vjelsave.htm

A vojak si to môže ísť hodiť. A veľmi sa čudujem, že to ešte nijaký VZS neurobil. Síce je pravda, že každému v tom bráni nádej, že raz toto zelené peklo musí skončiť a že raz sa určite vráti z vojny domov, do civilu, k svojim blízkym, do sveta, kde už nebudú rozkazovať tí nepríjemný jelšavskí gestapáci.
....ja k tomu len toľko ...ale vedel by som veľa oponovať , dôvodiť .
Ale aj veľa skutočností potvrdiť ....

Tam , kde som slúžil ZVS ja , tak v tejto posádke za tie dva roky si zopár chlapcov teda mozok poslalo na plafón ....

Ale to len tak , na okraj ....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano_cz Pozri príspevok
Zdar klucí z Jelšavy
Já jsem sloužil v Jelšavě v rokoch 1993-1994.
Po přečtení Vašich příspěvků vidím že se tam od mého odchodu nic nezměnilo
velitel útvaru plk Sikorai, zást vel.út. pplk Lacko ,Já byl na průskumný děl.útvaru, zvukoměrná baterie-(zvučka), Náš vel (průskumníků) byl pplk.Sýkora, velitel zvučky byl (téhdy ještě nrtm) Molek, a cikánů jmenovat raději nebudu, těch bylo v Jelšavě snad 95% a neznal jsem po jméně ani jednoho . Byli tam krušné chvíle zejména ve službě v autoparku mezi uloženkama, to měli cikáni pré , a Já na špaku sám a jen s bodákem ,fuj už nechci! jinak čtu tady že "kasíno" už je opuštěné???
ciao Jano,ja som tam bol až o tri roky neskoršie,došiel som tam v apríli 97-inak neuveríš-ten tvoj uvedený plk .Sikorai teraz pracuje so mnou, dennodenne sa stretávame a je zneho zrazu milý chlapík...-i keď je na ňom badať,že mal vojenskú minulosť,ale fakt s ním celkom dobre vychádzam...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano_cz Pozri príspevok
Zdar klucí z Jelšavy
Já jsem sloužil v Jelšavě v rokoch 1993-1994.
Po přečtení Vašich příspěvků vidím že se tam od mého odchodu nic nezměnilo
velitel útvaru plk Sikorai, zást vel.út. pplk Lacko ,Já byl na průskumný děl.útvaru, zvukoměrná baterie-(zvučka), Náš vel (průskumníků) byl pplk.Sýkora, velitel zvučky byl (téhdy ještě nrtm) Molek, a cikánů jmenovat raději nebudu, těch bylo v Jelšavě snad 95% a neznal jsem po jméně ani jednoho . Byli tam krušné chvíle zejména ve službě v autoparku mezi uloženkama, to měli cikáni pré , a Já na špaku sám a jen s bodákem ,fuj už nechci! jinak čtu tady že "kasíno" už je opuštěné???
Janko,veru tak dopadlo to tak,že ostali už len tí cigáni-vojaci tam už niesú-a tých ciganov,to si s tým počtom neprehnal-bolo ich tam minimálne 95% a mal som s nimi aj osobnú skúsenosť-raz som sa na vychádzke takým trom znepáčil,tak sa na mne troška vyšantili-ale aspoň som bol dva týždne na ošetrovni,-ale zasa 1000korún ukradnutých, okuliare rozbité,čo už...ale proste Jelšava je len jedna...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 06.01.10 at 23:34
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

joe741 Pozri príspevok
slúžil som v jelšave 96/97 na strážnej rote .vel. čaty mi bol npor. jaro benco a vel.roty bol kpt. rudo šefrana.pametám si s úsmevom na prepady mjr.striža
Inak Stríž bola maska teda-on aj doma spával v sieťke a maskáčoch a vieš čo raz mne urobil?Idem po kasárňach-on oproti mne a zničoho nič sa hodil do jarku ,do potoka a vytasil kolt a namieril na mňa-a vraví-vojaku ,keby som bol nepriateĺ,už ste mrtvý-dajte si 10kolečiek okolo buzeráku-kukal som vyoraná myš,čo robí...
Alebo kapitán Strelák-to bol tiež prípad-volala mu žena na mobil -on vedel,že ona volá-však jedine ona mu volala na mobil o on takto zdvihol telefon- "tu kapitán Strelák, príjem...:"D
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Aha , čo som našiel ....

http://tmavytien.szm.com/vjelsave.htm



....ja k tomu len toľko ...ale vedel by som veľa oponovať , dôvodiť .
Ale aj veľa skutočností potvrdiť ....

Tam , kde som slúžil ZVS ja , tak v tejto posádke za tie dva roky si zopár chlapcov teda mozok poslalo na plafón ....

Ale to len tak , na okraj ....
Juraj, Jelšava je smutný príbeh- boli tam sovietsky vojaci, civilné obyvateľstvo 95% romovia, totálne zničená krajina- stromy vysušené,zem otrávená-kvoli magnezitke,potom tá posádka presunutá z českého jičína-neviem,ale tam dávali vačšinou ľudí akokeby za trest-mne bolo povedané, že pojdem po mesiaci do michaloviec,ale už som sa z jelšavy nedostal...Ale mal som tam dosť kamarátov, choval som na strelnici diviaky...
0 0
joe741 joe741

joe741 je offline (nepripojený) joe741

Keď som bol dozorný roty tak tak som poslal pomocníka vyniesť kôš a ten sa vrátil s plačom že mu Stríž vzal bodák smrdelo to prúserom ale dopodlo to dobre velitel roty to pochopil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať