Zavrieť

Porady

auto na lízing

Zdravím všetkých čo v piatok ešte pracujú.
Ak niekto môže, tAK prosím o radu. Mám vo firme kúpené os.auto na lízing. Kúpené bolo 10/07, zaradila som ho 1/08. Ale potrebujem vedieť, že kúpené zimné pneumatiky ako treba zaradiť? Ako zvýšenie obstarávacej ceny a odpisovať spolu s autom, alebo zaradím ich zvláť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simonka1 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých čo v piatok ešte pracujú.
    Ak niekto môže, tAK prosím o radu. Mám vo firme kúpené os.auto na lízing. Kúpené bolo 10/07, zaradila som ho 1/08. Ale potrebujem vedieť, že kúpené zimné pneumatiky ako treba zaradiť? Ako zvýšenie obstarávacej ceny a odpisovať spolu s autom, alebo zaradím ich zvláť?
    Nie, je to náklad 501AE.

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    díky, lenže sú v minulom roku účtované na 042, takže ak to správne chápem, tak spravím ID na preúčtovanie na 501.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simonka1 Pozri príspevok
    díky, lenže sú v minulom roku účtované na 042, takže ak to správne chápem, tak spravím ID na preúčtovanie na 501.
    Ak si to už účtovala v roku 2007 na 042, teraz pri preúčtovaní môžeš zaúčtovať na 501AE, ale nebude to daňovo uznaný náklad roku 2008.

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    Tak to je sila, to ma fakt nenapadlo, to teraz nebude v nákladoch ani v roku 07, ani 08 ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simonka1 Pozri príspevok
    Tak to je sila, to ma fakt nenapadlo, to teraz nebude v nákladoch ani v roku 07, ani 08 ???
    Vroku 2007 to máte na 042, takže v náklade nie, a v roku 2008 to v nákladoch bude, ale ten náklad bude pripočítateľný k základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.