Zavrieť

Porady

Náklad r. 2005 ?

Spoločnosť uzatvorila 28. 7. 2004 Dohodu o vykonaní práce s tým, že výsledky budú odovzdané do 28. 2. 2005, čo sa aj stalo a odmena bola v r. 2005 vyplatená. Môže to ísť do daňových nákladov tohto roku ?

ďakujem
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    V akom účtovníctve účtuješ ? V podvojnom by si na toto mala mať zrejme v minulom roku vytvorenú rezervu. V jednoduchom účtovníctve dáš do nákladov vtedy keď máš výdavok v tvojom prípade 28.02.2005 (predpokladám, že vtedy bola dohoda vyplatená).

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Len v JÚ do tohoto roku! Ak si o tom vedela a účtuješ v PÚ, mala si myslieť na to, ako to dostaneš do nákladov a v ktorom období!

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    účtujem v podvojnom, odmena bola vyplatená v máji 2005.
    rezervu v r. 2004 nevytvorili a rozmýšľam, na základe čoho by som ju vytvorila ja. na základe "rozpracovanosti" ? npr. keď bola práca na 200 hod., tak cca 100 h v r. 2004 a zbytok v r. 2005 ? ale kto mi dokáže, že koľko bolo kedy odpracované ? rozmýšľam, že im dám prepracovať zmluvu s tým, že bola uzatvorená 1. 1. 2005. hm, pre istotu ...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Len nezabudni aby to isté znenie zmluvy mal aj dodávateľ. Potom to bude aktuálne pre tento rok.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Dohodu bolo treba v PU časovo rozlíšiť, časť je nákladom r. 2004 a časť v r. 2005. Predpokladám, že na úlohe sa pracovalo aj v r. 2005. Iba v JU je to náklad r. 2005, tak ako je to uvedené v predchádzajúcich príspevkoch.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    vlasta, ďakujem za odpoveď, prikláňam sa k názoru, že by to malo by nejakým spôsobom v r. 2004 zohľadnené. problém je ale v tom, že som túto firmu začala účtovať od 1. 1. 2005 a občas mi vyletujú takéto perličky. oni totižto v r. 2004 netvorili absolútne žiadnu rezervu ...

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Zaujimal by ma Vas nazor, ak bola cast dohodnutej sumy vyplatena v roku 2004, z nej zrazena a odvedena aj dan a cast dohodnutej sumy vyplatena v roku 2005. Mohla byt vyplatena suma v roku 2004 danovym nakladom? V dohode bol den odovzdania vysledku prace urceny na marec 2005.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.