Zavrieť

Porady

Sťažnosť - ALLIANZ SP

Mili Poradaci,

chcem sa vas opytat ci nahodou neviete kam sa maju posielat sťažnosti do Allianzu.
Predstavte si, ze jedna zamestnankyna mi zložila telefon, ked som jej oznámila, ze chcem zrusit zmluvu o povinnom zmluvnom poisteni.
Myslite si, ze je to normalne?? Ja som sa este s takymto pristupom nestretla. Otom ani nehovoriac, ze hovori proti sebe. Ked sa jednalo o to, ze chcem vypovedat zmluvu, tak sa to nedalo, lebo mi oznamenie o zvyseni poistnom oznamili menej ako tri tyzdne pred vyrocim poistenia. Ta ista pani mi poradila aby som nezaplatila do terminu ale pockala, a vlastne, ze zmluva zanikne kvoli neplateniu a ze ja som kryta ako keby som zaplatila. No teraz uz som kryta len na 50% a nemozem odist po mesiaci ale az ked sa skonci mesiac (tj. poistka zanikne 21.mája pre neplatenie ale musim zostat v A az do 31. mája,ked nie dlhsie.
Poradte mi prosim.
Neviem co mam spravit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je to smola , ale zmluvné poistné sa ruší nie telefonicky , ale písomne . Já som to tak spravila a mám pokoj .

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    To v UNIQE majú výpovednú lehotu 6 týždňov. Šek pošlú tri týždne pred lehotou, takže jedine do nejakého "vonkajšieho mozgu" dať si upozornenie na blížiace sa termíny či už poistiek alebo iných splátok.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    To sú tí úradníci, ktorí sú tu pre nás.

    Mne sa to už tiež stalo, ale na inej inštitúcii. A vrátnik ma odpojí pravidelne na hociktorom úrade nadvihnutím a položením slúchadla.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    S tým zákonným poistením to máte jedno, v akej ste poistovni (az na malé vynimky - väcsie kubatúry s malým výkonom). V podstate sú ceny skoro rovnaké. Jedine na vstupných zlavách máte rozdiely.

    Pre Armolu: to bolo drzé zlozit telefón, ale to co si od nej chcela, by Ti cez telefón nevybavila. Zákon je jednoznacný a jasný: 6 týzdnov pred koncom poistného obdobia treba podat výpoved. S tým neplatením síce dosiahnes zrusenie poistky, ale treba pamätat, ze vtedy si TY, ktor porusí zákonné povinnosti a môzes rátat aj so sankciami. Môzu od Teba kludne vymáhat prísludnú cast poistného do zániku zmluvy. Ak by si rocne platila 15.000, poistenie by trvalo do konca mája, tak by mali nárok na zaplatenie 6250 SKK. Ak by to dali na súd, tak aj so súdnymi poplatkami a trovami konania by to mohlo byt aj vyse 10 tisíc. A vyhrali by. Nastastie zatial poistovne takéto dlzné ciastky odpisujú a nevymáhajú, ale príde doba, kedy si povedia dost.

    Ja robím v zivotnej poistovni, my máme tak dlzné ciastky okolo 1000-3000 skk. Momentálne ich evidujeme ako nezaplatené pohladávky, ale rokujeme uz s externými firmami na ich vymáhanie. Tie vyssie dokonca uvazujeme riesit súdnou cestou, ak tá firma nebude úspesná. Takze pozor na neplatenie poistného, je to ako ked nesplácate úver.

    Sťažnosť - ALLIANZ SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.