Zavrieť

Porady

Ako správne stanoviť cenu za prenájom?

Dobrý deň!

Chcela by som vás pekne poprosiť, či by ste mi mohli napísať, ako správne stanoviť cenu za prenájom priestorov. Firma je platititeľom DPH a prenajíma priestory, zatiaľ len platiteľom DPH, za ktoré si účtuje 15.000 Sk. Táto cena je už vrátane DPH. Ako postupovať v prípade, keď ich prenajme fyzickým osobám resp. neplatcom DPH, (jedná sa o rovnaké priestory) viem, že prenájom nehnuteľnosti je v tomto prípade od dane oslobodený. Môže ich aj neplatcom prenajímať za tú istú cenu teda 15.000 Sk, v tomto prípade je cena bez DPH. Ako to má byť správne, aby sa to "páčilo" aj DÚ?

Ďakujem vám za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide o nezávislý vzťah čiže dohodnutá cena vychádza len z dohody medzi prenajímateľom a nájomcom...správca dane nemá čo do toho vstupovať. Skôr ale mám pocit že ja ako nepaltiteľ by som sa asi ohradil ak by som platil rovnaký nájom ako platiteľ pričom on si môže nárokovať DPH a ja nie...cenová spravodlivosť by bola v prípade ak by neplatitetľom bola faktúrované cena bez DPH napriek tomu že ide o oslobodené plnenie...ale na druhej strane je to váš zmluvný vzťah ak ten neplatiľ bude súhlasiť s cenou prenájmu potom ide o cenu obvyklú dohodnutú medzi dvoma nezávislými osobami a správca dane ju akceptuje...

    Ako správne stanoviť cenu za prenájom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.