Zavrieť

Porady

recept na postup vyroby mustu

prosim poradit postup ako sa robi hroznovy must, mame vela hrozna ale nechceme vino, iba must pre deti. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Must sice robit neviem, ale kedze aj my mame vela hrozna, ja som ho odstavila, dala do PVC flasiek a do mraznicky. Ked ho vyberiem, rozmrazim, pridam trochu cukru a da sa vypit. Myslim, ze must sa musi sterilizovat a tym sa nejake zdraviu prospesne latky znicia.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Po zomletí pridaj do muštu štipku pyrosiričitanu ( na sto litrov malú lyžičku, lepšie a rýchlejšie sa usadí, )ak nemáš nemusí byť, nechať postáť tak 12-24 hodín na chlade, stiahnuť, naliať do litrových sklených fliaš (keď bude v demižone, môže sa stať, že začne kysnúť a bude väčšia škoda), zasyp salicínom (v hrdle fľašky), zaštupľuj a hotovo, na vianoce si môžeš užívať.
    S pasterizáciou mám zlé skúsenosti, treba dodržiavať teplotu, čas, a čo je podstatné šťava je bez chuti a kyslá,

    recept na postup vyroby mustu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.