Zavrieť

Porady

Zamestnavatel ma nechce pustit

Dobry den,

potrebovala by som radu. Mam zmluvu so zamestnavatelom na dobu urcitu - konci sa k 31.12.2008. v piatok, 3.10.2008 som dostala velmi zaujimavu ponuku, ktoru som sa rozhodla prijat. v pondelok, 6.10. som oznamila zamestnavatelovi, ze by som chcela ukoncit pracovny pomer a ci by sa dalo dohodnut na mojom odchode skor ako po klasickej vypovednej lehote.

Vypoved sa mi podavat ani neoplati, lebo vzhladom na datum uplynutia vypovednej lehoty je to to iste ako nepodpisanie predlzenia zmluvy. Novy zamestnavatel by ma potreboval co najskor, najneskor v decembri.
Sucasny zamestnavatel ale zacal robit drahoty. Pracujem pre velku firmu, kde je vela procesov, ktorymi je potrebne prejst, pokial sa vobec nieco schvali. Sef musi cakat na schvalenie z USA - od 5 roznych ludi - aby mohol zacat so zamestnavanim noveho cloveka. nevie mi ani len povedat, kolko moze trvat schvalenie, nieto najdenie noveho cloveka. caka odo mna aj zaucenie noveho kolegu. pride mi to ale ako zbytocne predlzovanie, vzhladom na charakter mojej prace, kolegovia poznaju napln prace a nie sme naplno vytazeni. Sef mi vsak nechce povedat, kedy mozem odist a ja potrebujem oznamit novemu zamestnavatelovi, kedy mozem nastupit. su ochotni na mna pockat, ale preferuju nastup co najskor.

ake mam moznosti v pripade, ze sa so sefom nedohodnem na datume mojho odchodu dohodou?

je mozne napriklad dat sa na PN, popripade cerpat dovolenku a nastupit zatial do noveho zamestnania? nebudu z toho problemy? je mozne nastupit na PN v polovici novembra, pripadne v decembri a uz neprist do sucasneho zamestnania, pokial mi k 31.12.2008 nevyprsi zmluva? moze si u mna zamestnavatel nasledne narokovat za sposobenu skodu?
mozem mat dva pracovne pomery naraz?

popripade aku inu moznost vidite, ked nechcem prist o moznost zaujimaveho zamestnania kvoli nepruznosti procesov a neochote sefa?

prosim poradte. dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ešte ma napadá dať výpoveď a skúsiť čerpať zostatok dovolenky v decembri - avšak neviem, koľko máš dní....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Braňo Pozri príspevok
    Ešte ma napadá dať výpoveď a skúsiť čerpať zostatok dovolenky v decembri - avšak neviem, koľko máš dní....
    Alebo začať pracovať zatiaľ na Dohodu.

    Zamestnavatel ma nechce pustit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.