Zavrieť

Porady

Pripojenie k interentu

Chcem sa "poraďáckej" komunity opýtať, aké je najvhodnejší typ pripojenia k internetu (nie je možnosť ADSL ani Wi-Fi) na domáce použitie. Najlepšie by bolo neobmedzené (dial up rodinný internet) alebo Internet maxi od orange. Chcel by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s týmito produktami.
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ja som si nedávno zriadila od Eurotelu Internet Nonstop za 300,- mesačne (majú akciu) a som veľmi spokojná. Nie je ničím obmedzovaný. Používam ho aj doma aj v práci. Aj s rýchlosťou som spokojná, čakala som pomalšie sťahovanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Aký máš modem?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
ja mam internet od Orangu, som s nim velmi spokojna, len ako pozeram je to drahsie ako ten eurotel, neobmedzene pripojenie stoji pre stalych zakaznikov 599,- bez DPH, modem bol iba za korunu.
Alex napis prosim Ta, ake si mala vstupne naklady, pocula som ze su dost velke.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Musela si sa zaviazať? Rozčleň všetky náklady, díki.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Podmienkou tejto akciovej ceny je zrealizovanie inkasného príkazu v banke, čo nie je problém. Dajú tlačivo, ktoré banka vyplní a to odfaxujete. Len pri banke Unibanka netreba faxovať, banka má s Eurotelom dohodu a sama im oznámi zriadenie príkazu.Dajú vám SIM kartu s novým číslom, dá sa z nej volať aj posielať SMS, ale to už je spoplatňované. Bez tohto príkazu by pripojenie stálo 800,-.!!!! Je to akcia na tento rok.
Mňa to vyšlo veľmi lacno. Som pripojená cez bluetooth a telefon Nokia 6230. Bluetooth stojí asi 800,- , (mne ho dal priateľ, ten ho nepoužíva). Ak nemáte telefon s bluetooth pripojením, dá sa to pripojiť cez kábel, ktorý stojí tiež asi 800,-.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Braňo-čo ja som čítal na nete k Orange internet tak sa každý sťažoval takže pozor
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Bepo, viem, práve preto zisťujem aj Vaše názory.
Ale Telecom nie je tiež bohviečo.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

My sme doma tiež uvažovali o zriadení netu, máme na baráku tzv "mikrovlnku" (neviem ako sa to volá spisovne). Poslali mi z tej firmy nejakú ponuku, ale zdá sa mi to priveľa. Je to firma micronet...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja mám mobil Internet od Eurotelu, mesačne ma to stojí 600Sk mám obmedzenie na prenos dát 700MB a to sa mi ešte ani raz nepodarilo presiahnuť, ináč by tam bol poplatok navyše, mám zakúpenú na tento Internet dcérsku kartu, ktorú viem zrušiť kedykoľvek, takisto aj ten Mobil Internet. Stačí mať k tomu len mobilný telefón, ktorý má v sebe modem, iba som si zakúpil infra port 1500Sk. Dá sa kúpiť aj kábel - 600Sk, ja som chcela kvôli stabilnosti Infra.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja mám internetové pripojenie cez mikrovlnku, vstupné náklady boli cca 6600 Sk, mesačne vrátane DPH 390 Sk, obmedzenie na 300 MB mesačne, čo mi stačí na celý mesiac. Predtým som mal ISDN, išlo to ako slimák, škoda hovoriť, pričom som neustále telekomunikácie žiadal o zvyšenie rýchlosti, potom prišli títo s mikrovlnkou a to je paráda. Môžem pozerať aj TV z Japonska a počúvať hudbu z Rio de Janeira. Rýchlosť je taká, ako keby to bolo na disku v počítači. Beži mi to už 5 mesiacov a nevymením za iný. Teraz prišiel telecom s tým, že majú ASDL, či nechcem, tak som ich poslal niekam. Cez internet aj telefonujem a odhlásil som im linku, nech skapú, keď sú babráci - myslím telecom
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Anto, prosím ťa, to ako sa dá pozerať tá TV z Japonska a počúvať hudba z Ria?
Ja mám pripojenie nonstop chello cez UPC. Takéto veci vôbec nevyužívam, ani to telefonovanie, hoci by som rada . Ďakujem za radu.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Veľmi rád poradím.:

pre počúvanie hudby je vhodný Windows Media Player, vo MS XP je štandartne naištalovaný, v nižších verziach sa dá stiahnúť z internetu. Tu je adresa.: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=sk
alebo dá sa použiť WINAMP
tu je adresa.:
http://www.winamp.com/
A po spustení vyhľadať internetové rádio alebo internetová TV a môže sa počúvať a vyhľadávať. Je ich nekonečné množstvo. Ja veľmi rád počúvam rádio valc z Brna, boli tam veľmi dobré pesničky ale teraz chcú 30 CZK mesačne, potom je tam Piratenradio z Holandska, tí majú tiež dobré pesničky, alebo Narodni - to sú chorvátske národné piesne. Bez problému beží hudba z Austrálie, Ameriky, folk, jazz, reportáže a pod. Podobne je to aj s TV, beží čínska tv, kórejska, maďarska, nemecka a pod.
Telefonovanie je cez Skype, je to program, ktorý umožní spojenie počítača s počítačom kdekoľvek na svete. Ja hovorím s ním do Írska, kde mám syna.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Lenka-kto ti povedal že infraport je stabilnejšie pripojenie ako kábel?To musel byť nejaký "dobrák".
anto-ak máš 300MB obmedzenie to sa moc hudby nenapočúvaš,ja som to minule meral a za hodinu je to 20 MB takže to máš na 15 hod.A to nemôžeš pozerať TV.Máš to iba lacnejšie ako adsl ale kvalita nutne zaostáva.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja mám internet cez kábel fy Robur. Je prístupný v Blave pokiaľ ja teraz viem bohužiaľ len v obvode Blava IV, a Blava V. Som max. spokojná /zatiaľ/ je rýchly, po roku používania pre mňa bezproblémový, platím mesačne 475 SK vrátane DPH. Vstupná investícia za zavedenie bola cca 4400,- SK. Som on line.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ANTO...to by zaujímalo aj mňa..ako Vám môžu stačiť také malé počty MB...ako napr. 700 MB...alebo ešte menej...
ja mám doma klasické DIAL UP pripojenie..+ rodinný internet .../je to pomalé a drahé...ale iná možnosť neexistuje aspoň v tej lokalite, kde som /
a rozhodne by mi 700 MB nestačilo...a to už nehovorím o 300 MB...
veď to je strašne málo..
a to chodím doma len na poradu, scrabble a sťahujem e-maily
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
No ja mam ten Orange, mam ho sice len 3. mesiac, ale som s nim spokojna, najlepsie na tom je, ze ho mam stale zo sebou, mam notebook a internet na nom a ide aj v takej diere ako je nasa dedina, sice pomalsie ako v meste ale ide a stale je to rychlejsie ako cez klasicku pevnu linku. Mala som rodinny internet a to bolo o dost drahsie a o veeeeeeeeeeeeeeeela pomalsie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Hlinkovx
ANTO...to by zaujímalo aj mňa..ako Vám môžu stačiť také malé počty MB...ako napr. 700 MB...alebo ešte menej...
ja mám doma klasické DIAL UP pripojenie..+ rodinný internet .../je to pomalé a drahé...ale iná možnosť neexistuje aspoň v tej lokalite, kde som /
a rozhodne by mi 700 MB nestačilo...a to už nehovorím o 300 MB...
veď to je strašne málo..
a to chodím doma len na poradu, scrabble a sťahujem e-maily
Mne tých 700MB úplne stačí. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by som presiahla tento limit.

BEPO: Mne infraport vyhovuje, a som s ním spokojná, ale koľko ľudí, toľko chutí....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenkak
Mne tých 700MB úplne stačí. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by som presiahla tento limit.

BEPO: Mne infraport vyhovuje, a som s ním spokojná, ale koľko ľudí, toľko chutí....
LENKA koľko hodín si asi na tom nete za mesiac?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Okolo 60 hodín, možno aj viacej ale max. som mala 550MB.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
tak malo, to som bola ked som mala internet iba vecer, teraz byvame bezne 200 hodin aj viac, len mam 2000 MB volnych zatial som to neprekrocila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať