Zavrieť

Porady

prenájom bytu

chcem sa opýtať, dávam byt do podnájmu. Dopočula som sa, že sa treba registrovať na daňovom úrade, pretože budem musieť podávať daňové priznanie a sú tam určené aj nejaké poplatky v závislosti od výšky príjmu z prenájmu. Nevie mi niekto poradiť aký je postup a prípadne aké poplatky + výšky sú určené ? Možno som zle položila otázku ale fakt neviem v tejto téme plávať. Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

    stiby2
    ahoj,

    tu je o tom celkom jednoducho popisane.

    ww.sme.sk/c/3439890/prenajimate-byt-treba-sa-hlasit.html

    ak mas otazky, pytaj sa.
    -jano-

    stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

    stiby2
    Miestna príslušnosť pri prenajímaní bytu alebo nebytového priestoru, alebo nehnuteľnosti okrem pozemku (ďalej len „nehnuteľnosť“) sa riadi u fyzickej osoby, ktorá nehnuteľnosť prenajíma, jej trvalým pobytom bez ohľadu na skutočnosť, kde na území Slovenskej republiky sa prenajatá nehnuteľnosť nachádza.

    Registračné tlačivo Prihláška k registrácii – fyzická osoba je k dispozícii na každom daňovom úrade, alebo ho možno získať aj na internetovej stránke Daňového riaditeľstvo SR drsr.sk v ponuke Daňové tlačivá/Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá – Vzor prihlášky k registrácii – fyzická osoba.
    A prosim Vas, pri vypocte dani z prijmov, mozem do vydavkov okrem energii na byt zahrnut aj splatky (napr. za plastove okna), ktore som dala do bytu a poistku na byt ?
    A ako to je s vyuctovanim energii (preplatkami, nedoplatkami) ? tiez sa to vsetko zahrnuje na odpocitanie ?
    Plati to vsetko aj vtedy, ked som podnajomnikov v byte nemala nepretrzite ale len par mesiacov ? sa vypocitava z toho nejaka alikvotna ciastka alebo ako to je ?

    Dakujem za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.