Zavrieť

Porady

Faktúra z EÚ vystavená s DPH

Pozdravujem vsetkych poradakov

Mam tu jeden problem ktory spociva v tomto: sme platcami DPH. Konatelia zakupili tovar v Cechach, bol premiestneny do tuzemska, no zabudli dodavatelov informovat o tom ze mame pridelene ICDPH a tak dodavatelia vystavili fakturu na ktorej uplatnili cesku DPH ktora bola aj zaplatena. Ako mam postupovat? Samozdanit na SVK a pytat od ceskeho danoveho uradu spat zaplatenu DPHcku?

Podobny problem mam aj s Nemeckom kedze sme nadobudli ojazdene motorove vozidlo ktore bude urcene na podnikanie a zaradene do obchodneho majetku. Nemci nam vystavili fakturu za intrakomunitarny obchod a na fakture uviedli aj dan ktoru konatelia bohuzial pri nevedomosti aj zaplatili. Nemci tvrdia ze mozu vystavovat faktury tykajuce sa intrakomunitarneho dodania tovaru aj netto aj s uplatnenim ich dane co sa mi zda nezmysel. Ani za svet mi nechcu vystavit fakturu netto uz s nimi komunikujem cez dva tyzdne. A co ted? Mam tiez zdanit nadobunutie bez naroku na odpocitanie a pytat od nemeckeho uradu dan spat co je na dlhe lakte, alebo sa mam tvarit ze ak som uz raz dan zaplatil v nemecku, druhy raz ju platit na SVK nebudem?

Dikes za odpoved
PS: Na DRSR su z toho poriadne mimo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    corleone24 Pozri príspevok
    Pozdravujem vsetkych poradakov

    Mam tu jeden problem ktory spociva v tomto: sme platcami DPH. Konatelia zakupili tovar v Cechach, bol premiestneny do tuzemska, no zabudli dodavatelov informovat o tom ze mame pridelene ICDPH a tak dodavatelia vystavili fakturu na ktorej uplatnili cesku DPH ktora bola aj zaplatena. Ako mam postupovat? Samozdanit na SVK a pytat od ceskeho danoveho uradu spat zaplatenu DPHcku?
    Treba poučiť konateľov o pravidlách obchodovania, čo sa týka DPH. Musíte to samozdaniť.

    Podobny problem mam aj s Nemeckom kedze sme nadobudli ojazdene motorove vozidlo ktore bude urcene na podnikanie a zaradene do obchodneho majetku. Nemci nam vystavili fakturu za intrakomunitarny obchod a na fakture uviedli aj dan ktoru konatelia bohuzial pri nevedomosti aj zaplatili. Nemci tvrdia ze mozu vystavovat faktury tykajuce sa intrakomunitarneho dodania tovaru aj netto aj s uplatnenim ich dane co sa mi zda nezmysel. Ani za svet mi nechcu vystavit fakturu netto uz s nimi komunikujem cez dva tyzdne. A co ted? Mam tiez zdanit nadobunutie bez naroku na odpocitanie a pytat od nemeckeho uradu dan spat co je na dlhe lakte, alebo sa mam tvarit ze ak som uz raz dan zaplatil v nemecku, druhy raz ju platit na SVK nebudem?
    Musíte to samozdaniť.

    Dikes za odpoved
    PS: Na DRSR su z toho poriadne mimo...
    zvýraznené v texte .
    Nedalo mi to spavat, ved nebudeme predsa platit DPHcku dvakrat kvoli nevedomosti konatelov. Napisal som podrobny mail na Nemecky urad pre dane v Bonne a cuduj sa svetu do pol hodiny som mal odpoved s podrobnym postupom a formularmi, akym sposobom mam pytat zaplatenu dan spat. Potrebujem vyplnit formular, zaslat original faktury najneskor do siestich mesiacov od ukoncenia kalendarneho roka, ktoreho sa vratenie dane tyka. Prebehne prislusne konanie a ked bude vsetko "in ordnung" dan mi vratia. A potom sa budem trapit s tym, ako to zauctovat, hehe :-) Mozno o tomto postupe vsetci okrem mna viete, ale ti ktori ste o tom este nevedeku, tak to uz viete :-)

    Faktúra z EÚ vystavená s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.