Zavrieť

Porady

Cisla pre ludi, ktori chcu stavat na kluc!

Som porovnaval staru cenovu ponuku na kluc od firmy(pouzivali standardny program s cenami, ktory pouzivaju skoro vsetky BA firmy), s cenami ktore som zaplatil mensim firmam, ked som zohnal material, tu je porovnanie. "Ja"=material sam+partia na pracu:

fasada + podhlady
firma 500k - ja 200k

omietky
firma 330k za vap-cementove - ja 250k za sadr + vap. cementove + komplet zasietkovane rozvodov a vymurovanie ytongov(4 zachody) a vsetky doplnkove prace

voda
firma 200k - ja 130k

kurenie + eps + poter
firma 650k!!! - ja 210k

A teraz pozor! Firma vzdy nacenovala bezny standard, ja som daval vsade lepsi material ako mi oni predtym nacenili, co sa tyka zateplenia, rozvodov vody, kurenia, omietok, atd!


p.s. Ta firma ktora mi dala tu prvu cenovu ponuku je vytazena, nestihaju...

p.s.2 Ta firemna ponuka je rok stara, ja som to robil tento rok, takze material bol este drahsi!
Usporiadat
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Velmi dobry prispevok. Dik.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zypsik Zypsik

Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

Skutocne hodnotny prispevok, no treba povedat aj B: ze aj samostatne stavebne partie obcas nevedia co od rozkose pytat a aj tam treba vyberat.
Pri nakupe podlahy som dostal v predajni super ponuku, ze kedze beriem viac ako 100 metrov, tak mam narok na akciovu cenu pokladky laminatovej podlahy - 380 korun za meter
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Zypsik Pozri príspevok
Skutocne hodnotny prispevok, no treba povedat aj B: ze aj samostatne stavebne partie obcas nevedia co od rozkose pytat a aj tam treba vyberat.
Pri nakupe podlahy som dostal v predajni super ponuku, ze kedze beriem viac ako 100 metrov, tak mam narok na akciovu cenu pokladky laminatovej podlahy - 380 korun za meter
Ano, treba vyberat dobre aj medzi partiami...aj ked na nich som az tak nesetril, kedze som vedel, ze ked budu oni spokojni, budem aj ja.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
A hrubú stavbu ti robila firma?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Andrej, ale tak to je, firma musí z niečoho žiť
Hrubá stavba bez strechy z ytongu, obytná plocha do 150 m2 cca. 300 tis + robota 100 tis.
Napr. čo som kukal cenníky výrobcov cementu, lepidiel, tehiel, omietok, farieb,... a koncové, tak nárast bol cca. 30-40% + si zober, že kvalitný murár (mimo BA) berie od metra 200-400 sk, záleží čo robí.
Dom sa dá svojpomocne zo známosťami, postaviť za polovicu ako firma
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Tie počty sú fajn, určite je v nich kus tvrdej pravdy, ale aby sme sa neposunuli do roviny " operácia srdca 3000Sk ja 1500Sk ".
Každá firma má svoje réžie a od toho sa odvíja jej predajnosť. Od objemov sa odvíjajú jej zľavy pri nákupoch - opačné môžu ísť s cenou dole.
Problémom dneška je zohnať "dobrého" a zároveň "zodpovedného" majstra. Navyše nieje spôsob ošetriť si ho, aby ti ho niekdo nestiahol z lešenia a nepreplatil. Ideálny stav pred zimou - šup a partia robí u suseda zbohatlíka za cenu o pár korún vyššiu ( trhová ekonomika je trhová ekonomika, ale tieto "bežné" praktiky považujem za svin...vo.
Andrej, nie každý si môže dovoliť robiť veci svojpomocne ( možno ich ani robiť nevie) alebo si svoju hodinu cení viac ako hodinu majstra ktorý sa vyzná a radšej ho zaplatí.
Ešte je tu kvalita práce a záruky. Ale to už je asi o inom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zypsik Pozri príspevok
Skutocne hodnotny prispevok, no treba povedat aj B: ze aj samostatne stavebne partie obcas nevedia co od rozkose pytat a aj tam treba vyberat.
Pri nakupe podlahy som dostal v predajni super ponuku, ze kedze beriem viac ako 100 metrov, tak mam narok na akciovu cenu pokladky laminatovej podlahy - 380 korun za meter
Kua my sme pýtali 120 a investori šli sa zblázniť že kde sme to kedy počuli klásť laminát po 120 SKK/m2.380 si netrúfnem pýtať ani za obklad.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Milan.Žiška Pozri príspevok
Tie počty sú fajn, určite je v nich kus tvrdej pravdy, ale aby sme sa neposunuli do roviny " operácia srdca 3000Sk ja 1500Sk ".
Každá firma má svoje réžie a od toho sa odvíja jej predajnosť. Od objemov sa odvíjajú jej zľavy pri nákupoch - opačné môžu ísť s cenou dole.
Problémom dneška je zohnať "dobrého" a zároveň "zodpovedného" majstra. Navyše nieje spôsob ošetriť si ho, aby ti ho niekdo nestiahol z lešenia a nepreplatil. Ideálny stav pred zimou - šup a partia robí u suseda zbohatlíka za cenu o pár korún vyššiu ( trhová ekonomika je trhová ekonomika, ale tieto "bežné" praktiky považujem za svin...vo.
Andrej, nie každý si môže dovoliť robiť veci svojpomocne ( možno ich ani robiť nevie) alebo si svoju hodinu cení viac ako hodinu majstra ktorý sa vyzná a radšej ho zaplatí.
Ešte je tu kvalita práce a záruky. Ale to už je asi o inom.
Praveze ide o to, ze som to mal urobene kvalitnejsie a lacnejsie, to je ten paradox. Tiez zlavy na material, myslis ze firma dostane mensiu zlavu ako ja, co objednam mnozstvo na 1 dom? Ono "ja" neznamena svojpomocnu pracu, ale tiez zaplatenu pracu, len nie firmou, ktora robi na kluc(svojpomocne by som to urobil za 1/2 tej nizsej ceny). Co sa tyka tej firmy, vacsinou sa snazi vsetko zbuchat co najrychlejsie a potom utekat na druhu stavbu, ja som si volal partie, ktora sa tam so vsetkym vyhrali, sice pytali dost(aspon sa mi to zdalo za pracu), ale v porovnani s cenami ktore som dostal predtym, to nebolo nic.

A co sa tyka zaruky, ked som sa jednu vec na stavbe naucil, tak tu, ze zaruka v stavebnictve ma cenu zachodoveho papiera.
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Ako zaujimavost posielam:

------------------------
SME 10.10.08:
http://www.sme.sk/c/4118101/chcete-k...-pockajte.html

„Ak ľudia počkajú, tak veľa vecí si kúpia budúci rok lacnejšie, napríklad stavebný materiál, autá, ale aj LCD televízory,“ povedal hlavný analytik Trendu Ján Kovalčík. Ceny stlačí finančná kríza, ale aj euro.

„Pozitívny efekt bude mať kríza na ceny stavebných prác, bude sa stavať menej, a to nielen v Amerike a západnej Európe, ale aj u nás,“ povedal Kovalčík. Práve to podľa neho bude viesť k zlacneniu stavebného materiálu, ale aj bytov.
------------------------

Co vy na to?
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Tak nad tymto sa zamyslam posledne dni a zacinam mat z toho mis-mas, na jednej strane mas pravdu, ale napriklad pre tych, ktori sa spoliehaju napr. na predaj bytu na financovanie stavby to bude mat zase negativne dosledky, kedze ceny bytov, hlavne starsich budu asi dalej klesat a taktiez sa mozu hypoteky stat tazsie dostupnejsimi a drahsimi, takze v konecnom dosledku aj pozitiva aj negativa. A este ma ako laicku strasi (ne) stabilita bank, kde by som mala ulozene svoje financie na stavbu, napr. po predaji bytu. Co vy na to?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Composite Pozri príspevok
Andrej, ale tak to je, firma musí z niečoho žiť
Hrubá stavba bez strechy z ytongu, obytná plocha do 150 m2 cca. 300 tis + robota 100 tis.
Napr. čo som kukal cenníky výrobcov cementu, lepidiel, tehiel, omietok, farieb,... a koncové, tak nárast bol cca. 30-40% + si zober, že kvalitný murár (mimo BA) berie od metra 200-400 sk, záleží čo robí.
Dom sa dá svojpomocne zo známosťami, postaviť za polovicu ako firma
No práve , toho názoru som aj ja , hlavne po zhliadnutí tohto rozpočtu , preštudovaní niektorých položiek .Ach jaj ........ani neviem čo k tomu povedať . Ale skúste si to prezrieť .Práve preto sme sa dali na stavbu svojpomocne včetne privolania niektorých odborníkov na určité práce . Už registrujem výšku , ktorú sme na niektorých prácach ušetrili a nie je veru malá .
Naposledy upravil Zita5 : 10.10.08 at 10:19
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

mlaco Pozri príspevok

-----------

„Pozitívny efekt bude mať kríza na ceny stavebných prác, bude sa stavať menej, a to nielen v Amerike a západnej Európe, ale aj u nás,“ povedal Kovalčík. Práve to podľa neho bude viesť k zlacneniu stavebného materiálu, ale aj bytov.
------------------------

Nejak nerozumiem. Bude sa menej stavať - to je fakt., zlacnie materiál- fakt, ale čo tie byty? Ked je nedostatok tak cena ide hore, nie?
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Heleč Pozri príspevok
Nejak nerozumiem. Bude sa menej stavať - to je fakt., zlacnie materiál- fakt, ale čo tie byty? Ked je nedostatok tak cena ide hore, nie?
asi preto, ze v dosledku vsetkeho bude aj mensi dopyt po bytoch
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

"ANDREJ G" Nebudem s tebou súhlasiť, ale tvoj názor je tvoj názor. Jedinou istotou ti potom ostáva, že si "urobíš všetko sám".

Ja mám inú skúsenosť a keď som reklamoval závadu v " kamennej firme" v rámci poisťovne sme vec vysporiadali. U tzv. "garážistov" mám niekoľko nedobytných pohľadávok ( človek predsa chce ludom veriť, ale trikrát a dosť) doteraz. A keby som dnes chcel s nimi riešiť záruky skončíme veľmi rýchlo.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

olivin Pozri príspevok
asi preto, ze v dosledku vsetkeho bude aj mensi dopyt po bytoch
bytov je tolko ze uz teraz sa nevie co s nimi
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Milan.Žiška Pozri príspevok
"ANDREJ G" Nebudem s tebou súhlasiť, ale tvoj názor je tvoj názor. Jedinou istotou ti potom ostáva, že si "urobíš všetko sám".
Riesim to inak, pri vsetkych dolezitych veciach som na stavbe a sledujem co sa ako robi. Snazim sa teda predist chybam uz v zarodku, aby som potom reklamovat vobec nemusel, lebo viem, ze tam sa bude kazdy vyhovarat na niekoho ineho a sice sa mozem dovolat prava, ale po takom case, ze to ani nestoji za to.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Zita5 Pozri príspevok
No práve , toho názoru som aj ja , hlavne po zhliadnutí tohto rozpočtu , preštudovaní niektorých položiek .Ach jaj ........ani neviem čo k tomu povedať . Ale skúste si to prezrieť .Práve preto sme sa dali na stavbu svojpomocne včetne privolania niektorých odborníkov na určité práce . Už registrujem výšku , ktorú sme na niektorých prácach ušetrili a nie je veru malá .
Nie svojpomocne za polovicu, ale rozdelit stavbu medzi viacero mensich firiem je za polovicu. Svojpomocne za 1/4-nu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Co sa tyka stavebneho boomu, co sa tyka SK, tak keby aj padol na polovicu(co nepadne), tak stale bude dopyt vacsi ako ponuka(na pracovnu silu), takze by som necakal, material aj praca pojde urcite hore, ved platy idu hore, tak snad niekto necaka, ze robotnik si bude pytat rok od roka menej.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prečo je v kvalitných majstrov stavebných profesiách málo?Pretože je to fyzicky ťažká ,namáhavá práca.Vo vetre,v daždi , na slnku,v prachu ,v blate, v prievane ,vo výškach v zime. Len málo z tých čo majú trochu v hlave robí stavbárčinu.A bude ich ubúdať čím ďalej tým viac.Stavbárske školy zívajú prázdnotou a pochybujem o tom že by sa to zmenilo.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Prečo je v kvalitných majstrov stavebných profesiách málo?Pretože je to fyzicky ťažká ,namáhavá práca.Vo vetre,v daždi , na slnku,v prachu ,v blate, v prievane ,vo výškach v zime. Len málo z tých čo majú trochu v hlave robí stavbárčinu.A bude ich ubúdať čím ďalej tým viac.Stavbárske školy zívajú prázdnotou a pochybujem o tom že by sa to zmenilo.
Ano, preto dam radsej viac ludom ktori robia ako prehnane vela nejakemu "pasakovi", ktory si potom 2/3 necha a zvysok im rozdeli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať