Zavrieť

Porady

PLAZMA, LCD ALEBO čO VLASTNE?

Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Chystám sa kúpiť si nový televízor. No neviem sa rozhodnúť, či plazmu alebo LCD. Max. uhlopriečka by mala byť tak 95cm. Väčšia telka sa nám nevmestí do obývacej steny. Na cene mi vôbec nezáleží. Ide o to, že už asi týždeň čítam názory ľudí na internete na oba druhy TV, a jedny chvália PLAZMU, druhí LCD. Názory sú rozporuplné, vôbec sa nezhodujú, jeden pochváli nejakú výhodu, druhý tu kvázy výhodu ofrfle a povie argument, ktorý tú výhodu znevýhodní atď....Jedny súhlasia s HD ready, druhí na to nadávajú, a sú za FULL HD. Vraj kontrast by mal byť. min. 15000:1.A čo vypaľovanie na plazmách? jedny vravia, že po dvoch rokoch odchádza obraz na plazme a sú vypálené znaky. Druhí tvrdia, že je to blbosť. Vraj LCDrozmazáva obraz pri rýchlych scénach, zanecháva šmuhy a zboku sú farby nejasné. Ďalší tvrdia, že tento nedostatok už dávno LCD vyriešila Ja už tomu naozaj nerozumiem. Tak čo si vlastne vybrať??? Vyzná sa v tom niekto naozaj? A ak máte skúsenosti,viete poradiť aj konkrétny typ TV? Ďakujem..
Usporiadat
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

zollerko Pozri príspevok
Na cene mi vôbec nezáleží.
V takom pripade by som odporucal to najdrahsie, co sa da v europe zohnat. Boli ste sa tento vikend pozriet na vystavu highend slovakia?
0 0
helijunior helijunior

helijunior je offline (nepripojený) helijunior

mlady perspektivny človek
ja by som bol skor za tu plazmu, ale kup si radšej kvalitny projektor. platno nalepis na stenu a projektor namontuješ do takej vzdialenosti aky velky chceš mat obraz. ale jedna vec je že nikdy nedosiahneš taky obraz ako na plazme alebo lcd ale aspon budes mat zdravsie oci a uhlopriečku si možes menit ako chceš. a budeš mat doma ozajstne kino. a čo sa tyka toho signalu tak treba len dokupit kvalitny tuner a je to. a napokon na cene nezaleží.
0 0
Fuzo Fuzo

Fuzo je offline (nepripojený) Fuzo

Určite odporúčam lcd Samsung vlastná skúsenosť aspoň uhl. 94 cm, menej je málo, plazma žerie zbytočne veľa elektriky a v obraze až taký rozdiel nie je, ale všetko záleží aj od signálu....
0 0
SandraM SandraM

SandraM je offline (nepripojený) SandraM

zollerko Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Chystám sa kúpiť si nový televízor. No neviem sa rozhodnúť, či plazmu alebo LCD. Max. uhlopriečka by mala byť tak 95cm. Väčšia telka sa nám nevmestí do obývacej steny. Na cene mi vôbec nezáleží. Ide o to, že už asi týždeň čítam názory ľudí na internete na oba druhy TV, a jedny chvália PLAZMU, druhí LCD. Názory sú rozporuplné, vôbec sa nezhodujú, jeden pochváli nejakú výhodu, druhý tu kvázy výhodu ofrfle a povie argument, ktorý tú výhodu znevýhodní atď....Jedny súhlasia s HD ready, druhí na to nadávajú, a sú za FULL HD. Vraj kontrast by mal byť. min. 15000:1.A čo vypaľovanie na plazmách? jedny vravia, že po dvoch rokoch odchádza obraz na plazme a sú vypálené znaky. Druhí tvrdia, že je to blbosť. Vraj LCDrozmazáva obraz pri rýchlych scénach, zanecháva šmuhy a zboku sú farby nejasné. Ďalší tvrdia, že tento nedostatok už dávno LCD vyriešila Ja už tomu naozaj nerozumiem. Tak čo si vlastne vybrať??? Vyzná sa v tom niekto naozaj? A ak máte skúsenosti,viete poradiť aj konkrétny typ TV? Ďakujem..
Ja som telku kupovala pred rokom. Nakoniec som sa rozhodla pre panasonic viera ( plazma) . Televizor ide takmer non stop a problem zatial nebol,vypalené loga, nic.
0 0
ma.skot ma.skot

ma.skot je offline (nepripojený) ma.skot

myslim,ze akykolvek televizor ideme kupovat,zacnime vsetci pozadovat aby sme mohli na nom prijimat signal DVBT v MPEG4. uz je rozhodnute /a dobre rozhodnute/ len obchod nereaguje. tv-prijimac nekupujeme na dva roky. a v 2012 musime mat podla unie len digitalne telestricke vysielanie. a to bude v MPEG4. terajsie DVBT tunery /u nas predavane tv / su na MPEG2
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Konecne niekto, kto ma podporil (ma.skot). Nekupovat nic. Iba v pripade, ze mate dost penazi na tv s dekoderom aj pre MPEG-2 aj MPEG-4
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

viete mi poradit, ake parametre mam pri LCD sledovat?
my uz LCD mame, Panasonic Viera,
ale chceli by sme mame kupit tiez(nemusi byt ta ista znacka). Ona chce mensiu uhlopriecku, v podstate by mal mam DVB-t tuner, bude na na nom pozerat len TV a obcas nejaky ten film, ale nemusi ho mat v tej najvyssej kvalite. TV by mal byt v hodnote do 20tis.
Vsimla som si, ze tie mensie LCD maju aj mensie rozlisenie..je to OK, alebo mam hladat tiez tie s najvyssim rozlisenim?
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Najlepšie je si niečo prečítať o výbere v kocke napr. na stránkach:
http://www.videoexpert.sk/ako-vybrat-lcd-televizor/
http://www.videoexpert.sk/plazmove-televizory/
0 0
L3nin L3nin

L3nin je offline (nepripojený) L3nin

ja som mal takúto dilemu pred pol rokom a keď som sa mal rozhodnúť medzi CRT , plazmou alebo LCD miska váh sa priklonila k plazme rozhodla o tom suma ktorú som bol ochotný investovať do TV a to max 30.000,-Sk za danú sumu mi vyšla najvýhodnejšie pomer cena a kvalita mám 42 palcový SAMSUNG s DVB-T, má o niečo vyššiu spotrebu ako LCD ale to nie je až taký podstatný rozdiel, v súčasnej dobe sa plazmy nevypaľujú - čo sa týka statického obrazu nakoľko sa automaticky cca každé 2 sekundy presúvajú body na obrazovke. čo sa týka kvality obrazu tak podľa mňa v tej cenovej hladine LCD nemôže konkurovať plazme. LCD by som volil v prípade že ho použijem k PC. LCD má krajšiu čiernu farbu na plazme je čierna viacmenej šedá ale to je asi jediné negatívum ktoré som zistil. A podľa mňa je choré čakať nejaké 2 roky na vysielanie v HD kvalite, keď potrebujem TV hneď a rozdiel medzi CRT a plazmou nie je nejaký ochudobňujúci ja mám Cigi TV a je to rozdiel len v tom že palzma má väčší rozmer teda je tam menšia ostrosť ale to je len zvyk
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

SandraM Pozri príspevok
Ja som telku kupovala pred rokom. Nakoniec som sa rozhodla pre panasonic viera ( plazma) . Televizor ide takmer non stop a problem zatial nebol,vypalené loga, nic.
tiez mame vieru, uz tristvrte roka, sme velmi spokojni
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať