Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

mixal1 Pozri príspevok
my máme 9 sliepok, okrem toho, že všade s prepáčením, serú , kotkodákajú o dušu, hrabú všetko možné, zobú všetko možné, dajú 4 vajcia v priemere denne No niekedy mám také nervy, že by som tie sliepky radšej videl zamrazené
niekedy sa gazdovia rozprávali že jačmeň je údajne štartérom plodenia ( vraj ho zvykli dávať zajacom a sviniam aby ich naštartovali čo je na tom pravdy neviem však vyskúšaj)
0 0
adamecc adamecc

adamecc je offline (nepripojený) adamecc

pavol54 Pozri príspevok
niekedy sa gazdovia rozprávali že jačmeň je údajne štartérom plodenia ( vraj ho zvykli dávať zajacom a sviniam aby ich naštartovali čo je na tom pravdy neviem však vyskúšaj)
Takže ak by som im dal jačmeň, zvýšil by sa počet vajíčok u sliepok, alebo len kohút by mal väčšiu chuť?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

adamecc Pozri príspevok
Takže ak by som im dal jačmeň, zvýšil by sa počet vajíčok u sliepok, alebo len kohút by mal väčšiu chuť?
asi áno, ale kohút nemá vplyv na intenzitu znášok len na to či sú vajíčka oplodnené
0 0
Mr.40 Mr.40

Mr.40 je offline (nepripojený) Mr.40

ja by som sliepkam suchý jačmeň nedával, maximálne tak naklíčený http://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/detail/809375/jacmen-versus-vykrm-kuriat-sliepok-a-vodnej-hydiny
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Ahojte vie mi niekto povedat ake je plemeno nas kohut ? Je tak nadherny ze to chcem vediet je to to mensie plemeno ako liliput ale neni az taky malicky.Dakujem za kazdy typ.
upr.kohut0092.JPG  
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Asi Ťa skalmem, ale plemeno to nie je žiadne. Je to len dedinská zmes. Predkovia boli určite Milflerky trojfarebné a bohviečo iné, možno aj niečo zo stredných plemien.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Moje tohtorocne kuratenka... Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1070.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  109.3 KB
4 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ja tiež chovám sliepočky, ale prvý krát budeme mať aj kuriatka. Tento týždeň sa nám majú liahnuť. Čo treba pri tom robiť? Pamätám si z detstva, u babky keď sa postupne liahli, vyliahnuté dala do košíka, zakryla handrou a až keď boli všetky vyliahnuté, dala ich naspäť ku kvočke. Má sa to takto robiť?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

posúvam...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
adam Pozri príspevok
Ja tiež chovám sliepočky, ale prvý krát budeme mať aj kuriatka. Tento týždeň sa nám majú liahnuť. Čo treba pri tom robiť? Pamätám si z detstva, u babky keď sa postupne liahli, vyliahnuté dala do košíka, zakryla handrou a až keď boli všetky vyliahnuté, dala ich naspäť ku kvočke. Má sa to takto robiť?
Ja to tiež tak robievam. Ak by si nechal kuriatka kvočke, opustila by s nimi nevyliahnuté vajíčka, ktoré by potom mohli vychcladnúť a kuriatka v nich zahynúť. Nie všetky kuriatka sa vyliahnu v jeden deň.
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja by som Vás chcela poprosiť o info čím dezinfikujete kurín. Čistím ho 2x do mesiaca, vymieňam slamu, ale aj tak sa mi zdá, že sliepky majú "vošky", či ako sa to u sliepok volá - vyzobávajú si jedna druhej perie. Vďaka, Eva
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim poradaci chcem sa spytat, ked mam sliepky jedna zacala kvokat syn si od suseda co ma kohuta zobral 6vajicok, ked ich dam pod kvocku, a vyliahnu sa mi mlade co vlastne s tymi mladymi???Kvocka si ich bude chranit na dvore a oni sa postupne zaradia medzi ostatne velke alebo co mi ostava???Vysvetlite mi to prosim???
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

ZEvina Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť o info čím dezinfikujete kurín. Čistím ho 2x do mesiaca, vymieňam slamu, ale aj tak sa mi zdá, že sliepky majú "vošky", či ako sa to u sliepok volá - vyzobávajú si jedna druhej perie. Vďaka, Eva
Pekne ďakujem za radu. Treba asi tie kvočky s kuriatkami nechať niekde v kuríne zatvorené? Ako dlho? Čo im dať papkať?

Naše sliepky v kuríne "bývať" odmietli. Zo začiatku sme ich tam vháňali, ale ani za svet tam nechceli byť. Tak sme ich nechali nech spia kde chcú. Zo začiatku vyletovali na stromy, teraz všetky spávajú v prístrešku na rebríkoch, ktoré sme im tam dali, je stále otvorený a sliepočky sú voľne po celej asi 30 árovej zatrávnenej ploche záhrady. Takže s čistením Ti neporadím. Ale keď si vytrhávajú perie, to môže byť aj nejaký chýbajúci vitamín.
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Na čistenie kurina používam Neostomosan je výborný ! Na slepacie vsi treba každej sliepke nastriekat Arpalitu pod obe krídla a vydobavanie peria je nedostatok nejakých vitamínov či minerálov ALE môže to byť aj zlozvyk! Musíš nájsť tu ktora to robí a to čim skôr inak sa to naučia aj ostatné môžu sa dobat až do živého nájdi tu ktorá to robí a preč s nou alebo s nimi alebo zabiť. Inak to ani neriesim takéto sliepky likvidujem nahradim a do krmiva dodávam vitaminove doplnky.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
csillag3112 vďaka za radu, určite to vyskúšam. Dala som z kurína preč všetku slamu, poriadne vyumývala s vodou a vystriekala so Savom - objavila som špeciálne na dezinfekciu zvieracích príbytkov. Vitamíny aj stravu, zelené (dokonca teraz fičia na šaláte) dostávajú a asi to bude tým ako si hovorila - zlozvykom. Máme jednu čiernu a tú podozrievam z kanibalizmu. Asi pôjde v nedeľu do polievky.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
12matess3 Pozri príspevok
Zdravim poradaci chcem sa spytat, ked mam sliepky jedna zacala kvokat syn si od suseda co ma kohuta zobral 6vajicok, ked ich dam pod kvocku, a vyliahnu sa mi mlade co vlastne s tymi mladymi???Kvocka si ich bude chranit na dvore a oni sa postupne zaradia medzi ostatne velke alebo co mi ostava???Vysvetlite mi to prosim???
Keď sa kuriatka vyliahnu, je dobré keď je kvočka s nimi 3-4 dni oddelená od ostatných sliepok. Treba ich prikrmovať - je na to špeciálne krmivo (zmeska pre kuriatka). Postupne ich potom pustiť medzi ostatné, kvočka ich ochráni.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

ZEvina Pozri príspevok
Keď sa kuriatka vyliahnu, je dobré keď je kvočka s nimi 3-4 dni oddelená od ostatných sliepok. Treba ich prikrmovať - je na to špeciálne krmivo (zmeska pre kuriatka). Postupne ich potom pustiť medzi ostatné, kvočka ich ochráni.
Ďakujem, už sa začali liahnuť, zatiaľ je len jedno, druhé sa vykotúľalo z hniezda a zachladlo, chúďa. Ale vajíčka sú naďubané, tak chodím stála pozerať. Do chlievika sme dali krabicu a hore žiarovku, aby tam mali teplo, keď ich bude viacej, tak ich tam preložíme.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Včera mi jeden chovateľ hydiny povedal, že nie je dobré dávať chlieb a pečivo, vraj to škodí hydine na pečeň. Je to pravda? Dávame pečivo denne, buď rozmočené vo vode alebo zvyšku polievky.

K oravkám nám pribudol párik perličiek.
11062012679.jpg  
11062012670.jpg  
1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Chovám hydinu dlhé roky. Pokiaľ jej dávate chlieb a pečivo (nie plesnive) namočené vo vode, tak určite nič sa nemôže stať. ešte je dobré to posypať vytamínmi (konvit, roboran,...) Skôr by hydine mohli vadiť presolené a prekorenené zvyšky z kuchyne. Ak k tomu majú zelený výbeh, tak sa im určite bude dariť

2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dávam maximálne dvoj-trojdňové pečivo a chlieb. Vonku majú krmidlo na zbytky z kuchyne, rozmočené pečivo a tak, a v kuríne majú krmidlo na zrno, kukuricu, šrot. Na záhradu ich púšťam ráno na cca 2-3 hodiny a poobede tak na hodinku. Tvária sa spokojne, vajíčka znášajú, perie majú lesklé. Vitamíny mám NutriMix a na odčervenie tablety Helmigal.
oravky.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať