Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ďakujem. Keď som si bola po naše oravky, chovateľ (p.Mičko) tam mal aj biele. Chcela som dokúpiť pár kusov bielej oravky, ale niesom chovateľ v pravom slova zmysle, som len užívateľ, takže by sa mi krížili biele so žltohnedými. A keďže to neodporúčate, musím zostať len pri jednom farebnom ráze.
Včera sa mi vyliahli moje prvé kuriatka oravky.
05072012721.jpg  
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ešte jedna otázka. Vraj mám pridávať do vody Acidomid D. Mám ho dávať aj dospelým? Smú sa konzumovať vajíčka? Viem že pri odčervení helmigalom sa nesmú konzumovať cca 21 dní.
0 0
Daniel Bratislava Daniel Bratislava
anet Pozri príspevok
Ešte jedna otázka. Vraj mám pridávať do vody Acidomid D. Mám ho dávať aj dospelým? Smú sa konzumovať vajíčka? Viem že pri odčervení helmigalom sa nesmú konzumovať cca 21 dní.
Acidomid je okyselovadlo (viete ho nahradiť octom). Je to prevencia Kokcidiózi a nemá vplyv na kvalitu vajec.
3 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

A koľko octu na 1 l vody? Od akého veku pridávať ocot do vody kuriatkám? Máme 11 kuriatok oravky.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

anet Pozri príspevok
A koľko octu na 1 l vody? Od akého veku pridávať ocot do vody kuriatkám? Máme 11 kuriatok oravky.
Vraj 1 dcl octu na päť litrov vody. Aj ja tak dávam. Ale nie každý deň. Ja im dávam raz za týždeň. Informácie o tom nájdeš pri kokcidioze
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

anet Pozri príspevok
Ešte jedna otázka. Vraj mám pridávať do vody Acidomid D. Mám ho dávať aj dospelým? Smú sa konzumovať vajíčka? Viem že pri odčervení helmigalom sa nesmú konzumovať cca 21 dní.
Toto som našla na webe: Charakteristika Helmigal perorálny prášok:

Helmigal perorálny prášok - fenbendazol je širokospektrálne antihelmintikum s účinkom na vývojové štádiá a dospelé formy nematódov pľúc a tráviaceho traktu prežúvavcov, ošípaných a koní. Ďalej pôsobí proti dospelým formám pásomníc a motolíc u prežúvavcov. Fenbendazol má aj významný ovocidný účinok a je veľmi málo toxický, nehrozí nebezpečie z predávkovania.

Liek má byť dôkladne zamiešaný v krmive. Je nutné zabezpečiť, aby zvieratá úplne skonzumovali potravu zmiešanú s liekom. Aby to bolo možné docieliť, liečbu treba vykonať pri rannom kŕmení. Liek je vhodný na rutinnú terapiu a pre pravidelné preventívne odčervovanie.
Ty to dávaš sliepkam?


0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Moje malé perličky
12072012730.jpg  
1 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim, poradaci chcem sa spytat, ci je na zimu potrebne zateplit kurin v pohode by somho zateplil 5cm polystyrenom ale, nevydobavaju sliepky ten polystyren co tam dat aby ho nevydobali alebo dajte nejake ine rady na zateplenie.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aj keby si polystyren obložil niečim zvnutra, najdu v ňom myši idelane podmienky pre svoj život a budú ho postupne droliť a sliepky sa nim budu krmiť, ako bude vydrolený vypadávať postupne cez škáry. Vhodnejsia je minerálna vata, ale aj ta poskytne myšiam určitý komfort.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Prosím o radu, nechce sa mi čítať všetkých 300 príspevkov
Od istého času nám jedna zo sliepok naďobáva vajíčka. Nevieme, ktorá je to, lebo nesú všetky v jednom hniezde a nedá sa nejak vyčíhať, ktorá to robí.
Kŕmime ich okrem iného aj zmesou pre nosnice, aj vitamíny kupujeme, ale aj tak sme nedošli na to, prečo to tak je...
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

To je zlozvyk, ktorý sa už nedá odučiť. Máš 2 riešenia. Buď upraviť znáškové hniezdo tak, aby sa znesené vajco odkotúľalo do chráneného miesta, alebo tu potvoru zabiť, inak sa to naučia od nej aj ďalšie, keď im zachutí čerstvé vajce.
V Gyrone sa daju kúpiť vyspadované plastové znáškové hniezda na tento účel.
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ona ho nerozďobe a nezožere, iba naďobne škrupinku, ani tú blanku nepreďobne...
S tým hniezdom dobrý nápad, teraz majú klasické prútenné koše, asi 40 ročné, ešte po babke...
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak to je ten lepší prípad. Ale až zistí, čo za dobrotu je v tej škrupinke, potom už bude definitívne zle.
Tá dierka však nemusí byť len od sliepky. Pokiaľ sa v hniezde vystrieda viacero nosníc, niektorá z nich môže už znesené vajce pritlačiť o hranu, či ostrejší výčnelok, a dierka je hneď.
Preto su dobré hniezda s "výgulom" mimo znáškového hniezda
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ďakujem!!!
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Na webstranke: http://www.ifauna.cz/drubez/forum/r/...rza-pri-viedni

som dal na konci aj fotku znáškových hniezd, čo som si kúpil na burze pri Viedni
0 0
katterina katterina

katterina je offline (nepripojený) katterina

Poradtte prosím...sedí mi kačka na vajciach a občas ked bola možnost zniesli tam aj sliepky vajíčko a dnes sa mi na moje prekvapenie vyliahlo jedno kuriatko neviem co mam s nim robit.Dakujem
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Keďže inkubačná doba sliepok je 21 dní a kačíč marcoviek 28, resp. pižmoviek až 35 dní, tak to potom takto dopadne.
Zoberte vačšiu kartónovu krabicu na dno dajte slamu, či kratke seno (nie piliny). Zaveste nad to 60W žiarovku a máte elektricku kvočku. Prve tri dni dajte čistý kukurričný šrot a postupne primiešajte zmesku K1 a po tyždni už môže byť čistá K1. prvé 3-4 tyždne napájajte čajom. Nezabudnite aj na jemný grit-hrubší piesok.
0 0
asad3 asad3

asad3 je offline (nepripojený) asad3

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám tohtoročné sliepočky. Už znášajú vajíčka, ale posledné dva týždne sa mi akosi nezdajú. Neviem akoby som to popísala, ale zdajú sa mi akoby by boli zachrípnuté, chrchlavé, zadychčané. Neviem či je to tým teplom, ale posledné dni poklesla aj ich znáškovosť. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
asad3 Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť. Mám tohtoročné sliepočky. Už znášajú vajíčka, ale posledné dva týždne sa mi akosi nezdajú. Neviem akoby som to popísala, ale zdajú sa mi akoby by boli zachrípnuté, chrchlavé, zadychčané. Neviem či je to tým teplom, ale posledné dni poklesla aj ich znáškovosť. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem
Nahodou viem. Nase sme nedavno na to liecili. A niektore nam na to aj uhynuli. Je to nejaka viroza dychacich ciest. Veterinar dal nejaky prasok do vody a to museli pit, takmer 2 tyzdne sme ich liecili. Nevyhoda vsak je ze vajcia su nepouzitelne kym sa podava liek. Takze doporucujem ist za doktorom a preliecit.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mohol by mi prosím niekto vysvetliť aké dlhé obdobie je jedna znáška? Ak napr. niekto napíše, že je sliepka po 1. znáške alebo po 2 znáške.
Po ktorej znáške sa menia sliepky. Mám oravku čo má na nohe krúžok s rokom 2010, to už ju máme asi zjesť. Či?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať