Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nie, nie sú z farmy. Sú to oravky normálne od chovateľa. Repa je nastrúhaná a udusená, jabká krájam na kúsky ... vždy boli nejaké vyberavé. Ani žltú tekvicu nechcú ... preto sa pýtam či je to normálne. Možno sú prežraté?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Oravky nie sú prieberčivé. Skúste im to posypať šrotom a určite sa do toho pustia. Ja tiež dávam nakrájané ovocie a zeleninu (aj bez posypu) a môžu sa utlcť za tou pochúťkou.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ďakujem.
Náš Feďo
18092012793.jpg  
0 0
11Dusan11 11Dusan11

11Dusan11 je offline (nepripojený) 11Dusan11

začínajúci chovateľ
Ahá, takže keby boli tlsté od kukurice,tak by prestali znášať, respektíve by sa im znížila znášavosť? Ďakujem ti za tieto rady, som zatiaľ viac nadšenec ako chovateľ a všetky tieto rady sú pre mňa cenné.
0 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Ahojte.Kde by som mohol kupit kuriatka Oravky?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Jojo,

kuriatka sa liahnu vždy na jar,aby do zimy mohli vyspieť. Takže ozvi sa mi niekedy v marci-aprili 2013 a budem liahnuť žltohnedé i biele Oravky po kvalitných roičoch, ocenených aj teraz na Nar. výstave v Nitre.
1 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Dnes som bol v Nire, tak ma to zaujalo, ak mozes tak posli tel. kontakt a dohodneme sa .dik
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim, chcem sa spytat v jari 2012 som kupil v marci 18tyzdnove nosnice 7 kusov pred znaskou a idem sa spytat, chcel by som na jar 2013 kupit dalsich asi 5nosnic naolko sa mi ten chov paci, ked by som doniesol na jar 2013 nejakych 5-6ks 18tyzdnovych alebo mladsich nosnic ako mam postupovat aby mi ich tie stare nedodzobali a nedajboze nezabili???
Co mam robit???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

To bude problém. Nemôžeš zlúčiť staré sliepky s mládkami. Budú ich biť a terorizovať.Bolo by dobre, keby si ich mohol mať v susednych volierach, aby cez pletivo na seba videli a zvykali si na seba. Zlúčiť ich môžeš, až keď budú rovnako veľké a aj tak dôjde k šarvátkam, kym si zjednanjú medzi sebou hierarchiu.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Rozmyslam nad kupou liahne. Vedeli by ste mi odporucit konkretne nejaky typ, resp. poradit na co si mam dat pozor?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Určite nekupuj žiadnu doma robenú a ešte aj vyhrievanú žiarovkami. Sú na našom trhu aj alcné rumunské a ukrainske liahne o ktorých sa dočítaš hodne informacii na ceskej Ifaune.
Jednozancne odporucam liahne od p. Veselho- pozri na jeho webstranku www.lihne.cz.
Ja mam Brinseu a funguje perfektne.

1 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim poradaci, mam otazku, v zime mi sliepky slabo znasaju, mate nejake skusenosti s tym, ked im dam teplu vodu a zmiesam v teplej vode srot a ked im dam cez zimu teplu vodu rano a nejaku miesanicu s teplym srotom budu dobre znasat???
Co mam spravit, aby mi sliepky cez zimu vyborne znasali???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Potrebuješ predĺžiť deň (prisvecovaním) a zatepliť kurín, ale aj tak znáška bude slabšia.
Keď je tma, sliepky nežerú, takže pokiaľ budú mať dlhší deň, môžu časť energie z krmiva minúť nielen na teplo, ale aj na produkciu vajec.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

12matess3 Pozri príspevok
Zdravim poradaci, mam otazku, v zime mi sliepky slabo znasaju, mate nejake skusenosti s tym, ked im dam teplu vodu a zmiesam v teplej vode srot a ked im dam cez zimu teplu vodu rano a nejaku miesanicu s teplym srotom budu dobre znasat???
Co mam spravit, aby mi sliepky cez zimu vyborne znasali???
Teplú vodu dávam sliepkam automaticky v zime. Aj viac krát za deň. To isté platí, keď dávam šrot - zalejem dobre teplou vodou. Trochu to pomôže, ale nie je to všeliek.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Ako mi Peter pisal v predoslom prispevku, chcem sa ho na to spytat este, ked by som predsa kupil ku rocnym 7ks nosniciam dalsich 5ks-mladych tak ked by som ich dal spolu, jednym by som dal zrat na jednu stranu ohrady a druhym na druhu tak aby mali dve miesta za kolko by sa uz tak nedzobali???
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Chcem sa opytat, ked kupim v januari jdnodnove kuriatka do kdy ich musim mat doma v kotolni kedy uz mozu ist vonku???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Matess3

však ich daj spolu a uvidíš tú melu. Ani to že budú mať 2 rôzne krmne miesta Ti nepomôže.
Kuriatka sa kupujú až na jar, aby si nemusel páliť drahu elektrinu pri ich ohreve niekoľko mesiacov. Von môžu ísť až budú mať "vybudovanú" termoreguláciu a pravé perie.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Ale ved, by som ich mal v kotolni, tam je kotol a teplo dost, tak tam by somich mal a ked by sa v noci nekurilo tak by hadam prezili tych par hodin.
Chcem ich z toho dovodu uz v Januari, aby som usetril viac penazi, aby mi zacali nosit nejak v Juni.
Bude pre 15sliepok potrebny aj kohut???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kohút je dobre, ke´d je v hejne, ale nie je nevyhnutný kvôli znáške., ak teda neplanuješ liahnuť kuriatka -čo však u hybridov hlúposť.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Poradaci,
chcem sa opytat, ake skusenosti mate s vynesenymi sleipkami z klietok, ako vam nesu rozmyslam nad ich kupou, alebo kupou mladok, ake su nevyhody a vyhody u oboch???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať