Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kúp si radšej mládky, ktoré sa naučia rychlo na prídomové externé podmienky. Alebo chceš sa niekoľko mesiacov trápiť s vylepichanými preperujúcimi sliepkami, ktoré nepoznajú slnko, trávu a zrno? Kým sa operia a naučia žiť mimo klietku na farme, tak to pekne dlho potrvá
0 0

Tu Ti odcitujem skúsenosti českých chovateľov s vynesenými nosnicami. Sná´d to bude stačiť ako príkald aj pre ostatných, čo by chceli rovnako postupovať. V podstate na valstné nákaldy zachraňujete život nosnicam:

Dobrý den,dnes je to týden co jsme si koupili 20ks slepic stáří 1 rok,tři dny byly zavřené jídlo dostávalynesly 3-5vajec,po třech dnech jsme je pustili s kurníku ven,dostávají směs pro nosnice,namočený i suchý chleba nadrobený,nasekané kopřivy a pampelišky+vodu nesou 1-3vejce,chci se zeptat kdy se roznesou?jsme začátečníci a trochu mě to trápí,hřebínky už mají některé červené a jsou i obrostlé,3 vypadají jak s dachau jenom brka spadlé hřebínky a barva bílorůžová.Vy jste tady zkušenější chovatelé můžete mi poradit co jim jěště třeba dat,nebo něco poradit?

Já si myslím, že to může trvat dlouho než se roznesou... to je, jak když si pořídíte týrané zvířátko. Můžete čekat měsíc, dva, než se jim dá organizmus dokupy a srovnají se s novým prostředím i krmením

Nechte je v klidu,musí si na vše zvykat-jak píše další chovatel,to víte "vyhoněné" slepice z drůbežárny,to není zrovna to nejlepší terno.Když to vše spočítáte a odchoval by jste si vlastní kuřata,tak to máte lepší i po zdravotní stránce.Jenže toto se stalo doslova hitep,nakupovat tzv.roční vynesené slepice-drůbežárny si mnou ruce a čekatelé na vajíčka shání informace a naříkají.Kšeft je kšeft.

Musíte si uvědomit,že prodávají slepice po první fázi snášky.Pak si každá musí odpočinout a přepeřit.To dělají i domácí slepice,že si udělají přestávku.Jenže tyhle se navíc musí vyrovnat s jinou formou chovu,krmením atd.Proto jim to trvá dýl

Vy tady na internetu kupujete vynesene slepice a myslite si co nemate ale je stim vic trapeni a ještě ktomu to kupujete za nehorazne prachy 80 a vice korun a přitom se to v Drubežarnach nakupuje za njakych 10 kč a překupnici to prodavaji dal za nehorazne prachy.Když se nadtim zamyslite tak vam vyjde lepši když si koupite mlade slepice

Přesně tak. Musí si zvyknout. Nás třeba překvapilo, že neuměly pít z nádoby - byly zvyklé na kapátkové napáječky. Nu přestávku měly a pak se roznesly dokonce i v zimě nesly a tak pořád jak se tady dočtete.

Vzala jsem si je loni v červenci za nějakých 30,- za kus přímo v drůbežárně.
Byly holé, neuměly hřadovat , pít a krmit se. Bály se ostatních slepic a nešly ani ke krmítku!
Pak jsem je oddělila a trvalo tak 3 měsíce než se úplně zapeřily! Pak už byla skoro zima a snášely tak 2 - 3 vejce od 10ti slepic. V zimě ( se sněhem) vůbec nic, pak letošní mrazy. Začaly snášet až po nich, musím potvrdit, že snáší pěkně a skutečně veliká vejce. Ale pokud to spočítám, tak jsem je půl roku krmila ( a to luxusně), aby začaly snášet. Kdybych vzala v červenci kuřičky, snášely by v březnu taky a vydržely by déle. Ekonomicky naprostá nevýhoda těch vynesených
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

xxxxxxxx
Naposledy upravil deane7 : 25.12.12 at 11:44
0 0

Čo keby si napísal niečo z vlastných skúseností a nielen Tvoje úvahy? Koľko si toho už odchoval, že si trúfaš radiť ako na to?
0 0
deane7 deane7

xxxxxxxxx
Naposledy upravil deane7 : 25.12.12 at 11:44
0 0

Podľa toho čo píšeš, tak vlastných skúseností z chovateľstva veľa nemáš. To je vidno z Tvojich laických reakcií. Za to však reaguješ na mnohé témy. Niekedy je to posadnutosť až úchylka.
A ako vieš kedy som ja ťahal káčera po dvore?
Na rozdiel od Teba som odchoval aj ruanskych aj pižmových káčerov už hodne, Ty asi len toho dreveného???
0 0
deane7 deane7

Ptá se máma Pepíčka: "Proč krmíš slepice čokoládou?"
On odpoví: "Aby mi snesly kindervejce."
Naposledy upravil deane7 : 28.12.12 at 11:34
0 0

Došli Ti argumenty? Videl si moje sliepky niekde na výstave tu Na Slovensku, alebo v zahraničí? Určite nie sú utýrané ako tie chuderky z veľkochovov.
Si odborník na všetko (stačí pozrieť Tvoje príspevky, na čo všetko reaguješ), takže píš radšej len o tom, čomu roumieš a nie o susedkynich sliepkach.
Ja píšem o overených faktoch a viem to doložiť aj skúsenosťami iných chovateľov (na rozdiel od Teba), ale Ty sa potrebuješ len zvidteľňovať svojimi "fundovanýmiô príspevkami skoro ku každej téme tu na Porade.
Nakoniec je to na čitateľoch tohoto fora, čie rady si zoberú? Ale Tebe o to nejde...
0 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Ahojte.Zhanam kôcku,chcel by som ju "podsypat"ale este je asi priskoro.dik za radu.Jozef
0 0

Jozef, teraz je to naozaj priskoro. To je akoby si zháňal vianočného kapra v auguste. Skús na jar a hlavne staršiu osvedčenú sliepku, lebo nie každá, čo zakvočí aj vysedí a hlavne zdarne odvodí kuriatka.

Ja mám skôr opačný problém - odkvokať "nádejné kvočky", aby ich to prešlo a neprestali znášať, keďže mám umelé liahne.

Peter
0 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Dik. Este teda pockam.J
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Ahoj Peter,

budeš na jar predávať aj Bielefeldky alebo násadové vajcia- mala by som záujem už som ti minulý rok písala ale žiaľ neskoro, tak dúfam že tento rok to stihnem v termíne.

ďakujem
0 0

Mometalne ešte len mám skúšobne nasadenú malú liaheň, či sú kohúti plodní. na jar, keď budem mať naliahnuté pre seba budu na predaj aj násad. vajcia aj kuriatka, nielen Bielefeldiek rodofarebných

2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Tie naše oravky sú dáko veľmi rozmaznané. Že sú vyberavé v kŕmení, už som sa s tým zmierila. Ale teda, každá si privlastnila jedno znáškové hniezdo a celú noc v nich spia. Najprv to robila len jedna, ale posledný týždeň hraduje len kohút a sliepky majú zaborené hlavy v slame, v znáškových hniezdach a chrnia. Čo mám robiť? Je problém že nehradujú? Som si istá že nekvočia, inak sa celý deň poflakujú, aj vajíčko znesie každá do toho svojho hniezda.
0 0

Pokiaľ v tých hniezdach len prespávajú, tak sa nič nedeje. Ale zrejme to má aj následky v tom, že sa tam vykalia a potom keď do toho znesu vajce, tak je špinavé. Ja mám znáškové hniezda s možnosťou uzatvorenia vstupu . Keď som zistil, že mi Bielefldky chodia do neho nocovať, večer som ich vyhnal a zavrel hniezdo. Do týždňa na zlozvyk zabudli a hradujú na bidle.
0 0
anet anet

Hniezda sú plastové, dajú sa ľahko vybrať a vyčistiť. Tak poctivo čistím, nemám rada okadené vajcia.
0 0
curiosus curiosus

curiosus je offline (nepripojený) curiosus

Peter z BA - teda tie Vaše sliepky sú krásne, čisté, "plnoštíhle" a majú zdravé perie, to majú zrejme riadne veľký výbeh - koľko asi tak m2 na 1 sliepočku treba ?
0 0

Mám 12 volier a snažím sa aspoň tie nelietavé plemená púšťať na záhradu,a by sa nestíhali nudiť a robiť si zle. Už som naložil1. liaheň, tak som zvedavý čo sa vyliahne o 3 týždne.

0 0
anet anet

Peter mám prosbu, zháňam násadové vajcia perličiek a nejako sa mi nedarí nájsť chovateľa, ktorý má viac farebných rázov, chcela by som svetlomodré , ale aj tmavomodré či biele by ma potešili. Nevedel by si mi dať nejaký kontakt na chovateľa?
0 0

Skús sledovať túto chovateľskú inzerciu:
http://www.ifauna.cz/drubez/inzerce/r/

tam vývajú ponuky aj na preličky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať