Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Dobry den, chcel by somsi skusit doma liahnut a nasledne predavat male kuriatka kacky a husy, chcem sa opytat, ake liahne su najlepsie napr. mal by som zaujem o liahen kde by sa voslo napr.. 60slepacich vajec 30husych a kacacich, cena okolo 80-120€???
Vedeli by ste mi poradit, chcel by som to aj pre penazny zisk, da sa na tom trosku zarobit, nie ze by mi islo len o zisk ale tak aj si nejake tie peniazky je dolezite si zarobit??Poradte mi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://eshop.gyron.sk/2012110006-ana...manualna-13620
Táto je na 108 ks slepačích vajec, ale cena je dosť vysoká 353€. http://eshop.gyron.sk/2010120099-lia...omat-4956-8866 táto je len na 24 vajec, cena 265 €. Myslím si, že ceny sú vyššie ako si Ty myslíš, aj keď tieto nemusia byť práve najlacnejšie.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Mam dilemu. Aku velkost kruzku na nohu sliepky? Mam zmerat nohu?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Chokma Pozri príspevok
Mam dilemu. Aku velkost kruzku na nohu sliepky? Mam zmerat nohu?
Na to je nejaký vzorník http://chozadru.wbs.cz/KROUZKY.html
1 0
Chokma Chokma

Idem sa pochvalit...
IMAG2506.jpg  
2 0
anet anet

Oravka mi v stredu zniesla 95 gramové vajíčko. A perlička dnes, v tej najväčšej fujavici a snehu (2 metrové záveje) zniesla svoje tohtoročné prvé vajce. Nemajú perličky náhodou začať znášať až v apríli?
vajce.jpg  
15032013907.jpg  
1/1
1 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

12matess3 Pozri príspevok
Dobry den, chcel by somsi skusit doma liahnut a nasledne predavat male kuriatka kacky a husy, chcem sa opytat, ake liahne su najlepsie napr. mal by som zaujem o liahen kde by sa voslo napr.. 60slepacich vajec 30husych a kacacich, cena okolo 80-120€???
Vedeli by ste mi poradit, chcel by som to aj pre penazny zisk, da sa na tom trosku zarobit, nie ze by mi islo len o zisk ale tak aj si nejake tie peniazky je dolezite si zarobit??Poradte mi.
Ako hobby áno, aj ako prilepšenie k inej zárobkovej činnosti v domácnosti áno. Ale zarobiť v malom rozsahu sa na kuriatkach a húsatkách nedá. Roboty veľa, produktivita nízka, odbyt v malom je odsúdený na miestne pomery. A v nich sa každý tak silno domáha zľavy, že ak ju nedostane, tak radšej kúpi od neznámeho. Pred 20 rokmi som to robil, bol dostatok ešte lacných krmív. Produkoval som 500 až 1000 húsat ročne. Ešte aj liahne mám. Ale teraz ? Neverím. Vtedy ešte dosť veľa ľudí robilo na družstvách a dostávali naturálne odmeny v obilí, ktoré potrebovali skŕmiť. Ešte sa robili aj periny, teraz sú už len ovčie deky. Dnes už málokto na dedine chová husi. Dalo by sa vtedy, keby rodina mala reštauráciu, kde by sa robili kačacie a husacie hody a cez to odbytovať vlastnú produkciu. Vykŕmené husi sa dajú aj jednotlivo predať a dosť draho. Ale zisk je aj tak nie úmerný výdavkom a vynaloženej práci. Hospodárnosť vyžaduje veľmi dobrý manažment, odbornosť a väčší rozsah, s ktorým stúpajú aj riziká.
0 0
asad3 asad3

asad3 je offline (nepripojený) asad3

gratulujem. Ja som minulý týždeň našla 98 gramové vajíčko. A ešte sa pochválim 16. februára mi wyandotka - liliputka sadla na vajíčka a 9.3. z desiatich vajíčok sa vyliahlo desať kuriatok, takže 100% úspech. Mám z nich obrovskú radosť.
4 0
Chokma Chokma

anet Pozri príspevok
Oravka mi v stredu zniesla 95 gramové vajíčko. A perlička dnes, v tej najväčšej fujavici a snehu (2 metrové záveje) zniesla svoje tohtoročné prvé vajce. Nemajú perličky náhodou začať znášať až v apríli?
Tak sa aj ja pochvalim. Moja mixnuta sliepka nesie pravidelne taketo dvojzltkove - teraz som vazila prvykrat - 110 g.
IMAG2514.jpg  
2 0
Chokma Chokma

Chcem sa spytat Petra na proces liahnutia v liahni Brinsea. Na forach citam napr. o vymene vzduchu v liahni, ze je potrebne ju vetrat, aby sa kuriatka nezadusili, je to potrebne aj v tychto liahnach, ja mam na 48 vajicok. Lebo v obsluhe to nevidim spominane. Neviem, ci staci ten maly otvorik na kryte. A taktiez, ci je potrebne chladenie vajicok. Je tam ta funkcia, je to vsak nevyhnutne? Vlhkost je odporucana do 50 %, aktualne mam 58%, mam ju znizit a fungovat totalne bez vody v kanaliku liahne?
0 0
paradoxy paradoxy

paradoxy je offline (nepripojený) paradoxy

Dobry den, chcela by som tento rok kupit cca 10 nosnic, cistokrvnych, plus kohuta (hempsir alebo sasex). Kedy je najvhodnejsi cas, je mozne kupit takto "narychlo" od chovatela? Mozem skocit na burzu v Nitre buduci mesiac, ak spravne pocitam, mala by byt 28.4.13
Da sa priamo na burze kupit taky pocet, alebo sa musim dohodnut s chovatelom? Som uplny zaciatocnik, 30 rokov som zila v byte a teraz sa idem pustit do takej mini farmy Nadsenie mam, nastudovat si viem (poctivo som precitala celu tuto plodnu diskusiu, uff :P), len skusenosti mi chybaju. Viete poradit, ako sa ku kupe cistokrvnych sliepok dostat? Dakujem!
0 0
wagner wagner

paradoxy Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som tento rok kupit cca 10 nosnic, cistokrvnych, plus kohuta (hempsir alebo sasex). Kedy je najvhodnejsi cas, je mozne kupit takto "narychlo" od chovatela? Mozem skocit na burzu v Nitre buduci mesiac, ak spravne pocitam, mala by byt 28.4.13
Da sa priamo na burze kupit taky pocet, alebo sa musim dohodnut s chovatelom? Som uplny zaciatocnik, 30 rokov som zila v byte a teraz sa idem pustit do takej mini farmy Nadsenie mam, nastudovat si viem (poctivo som precitala celu tuto plodnu diskusiu, uff :P), len skusenosti mi chybaju. Viete poradit, ako sa ku kupe cistokrvnych sliepok dostat? Dakujem!
Neviem či už teraz budú mať väčšie nosnice. Ja idem tiež chovať čistokrvné hempšírky, objednala som si jednodňové kuriatka na koniec apríla..Kohúta si tiež pôjdem kúpiť asi na agrokomplex. Teray mám hybridy, ale chcem čistokrvné.
0 0
enike enike

enike je offline (nepripojený) enike

Joj super, že ste, ľudkovia! Ja začínam s chovom sliepočiek tiež, zatiaľ mám objednané kuriatka, ale nie čistokrvné a rada by som kúpila práve tie čistokrvné, len sa nikde neviem dopátrať k predajcovi. Pomôžte, poraďte, kde si môžem čistorvné kuričky zohnať. Inak som z okolia NMnV, možno že mi poradíte niekoho aj z okolia.. Veľmi pekne vopred ďakujeeeem!!!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

enike Pozri príspevok
Joj super, že ste, ľudkovia! Ja začínam s chovom sliepočiek tiež, zatiaľ mám objednané kuriatka, ale nie čistokrvné a rada by som kúpila práve tie čistokrvné, len sa nikde neviem dopátrať k predajcovi. Pomôžte, poraďte, kde si môžem čistorvné kuričky zohnať. Inak som z okolia NMnV, možno že mi poradíte niekoho aj z okolia.. Veľmi pekne vopred ďakujeeeem!!!
v banke pri piešťanoch je gyron....
0 0
wagner wagner

bjuty smis Pozri príspevok
Ale tam nemajú čistokrvné, iba hybridy. Pozri si cez web inzeráty časopisu Chovateľ, alebo SZCH. Zvyknú uvádzať ktoré liahne majú súhlas na liahnutie čistokrvných kureniec. Ja som objavila v Nedožeroch-Brezanoch.
0 0
anet anet

bjuty smis Pozri príspevok
Ja by som si z takého veľkochovu sliepky nekúpila. Ako úplný začiatočníci sme si na začiatok kúpili 4 sliepky a 1 kohúta ako ročky priamo od chovateľa. Snažili sme sa naštudovať o chove čo sa dalo. Po nich sme si vyliahli prvé kurčiatká a tento rok už sme kúpili aj násadové vajíčka a budeme liahnuť aj po našich
0 0
wagner wagner

anet Pozri príspevok
Ja by som si z takého veľkochovu sliepky nekúpila. Ako úplný začiatočníci sme si na začiatok kúpili 4 sliepky a 1 kohúta ako ročky priamo od chovateľa. Snažili sme sa naštudovať o chove čo sa dalo. Po nich sme si vyliahli prvé kurčiatká a tento rok už sme kúpili aj násadové vajíčka a budeme liahnuť aj po našich
Predávajú tam malé kuriatka a tiež 6 týždňové kurence. Ja som tam kúpila malé kuriatka vlani. Neviem čo máš proti tomu, ale sú to normálne kurence - teda už sú to sliepky. Nesú výborne, akurát že sú hybridy. Keďže chcem čistokrvné, tak tento rok mám objednané čistokrvné kuriatka. A tiež z liahne.
0 0
anet anet

wagner Pozri príspevok
Neviem čo máš proti tomu, ...
Asi z princípu Viac dôverujem hobby chovateľom, tie zvieratá u hobby chovateľov proste vyzerajú ... no lepšie.
0 0
anet anet

Práve sa nám liahnú oravky z kúpených násadových vajec. A medzi nimi svieti také čierne, biele bruško holokrké čudo
6042013.jpg  
06042013.jpg  
1/1
1 0
kačura kačura

kačura je offline (nepripojený) kačura

Ahojte, chodím často na poradu, ale väčšinou na ekonomické témy, nevedela som,že sa tu debatuje aj na túto tému, ale potešilo ma to. Aj my sme sa nedávno presťahovali na dom, to vám poviem prerábka bola drina a roboty je stále ako na kostole. No ale nie to som chcela povedať, ale to, že teraz už aj my začíname so sliepkami a baví nás to, tiež ich pozorujeme ako dzobú a ako si kohútik robí dobre...No a nám znášali aj v zime, síce pomenej ale predsa. Máme na konci dvora urobený kurník, pekne aj s košíčkom so slamou, tam znášajú. Teraz čakáme, ktorá začne sedieť a tešíme sa na kuriatka. No ani my nie sme asi normálni, pretože ľúbime všetky zvieratká a neviem si predstaviť, že niektorú kuru stratíme. Tak to je všetko a teším sa, že nie sme jediní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať