Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

čo má spoločné hydina a video návody ???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

skús sa spýtať chovateľov v téme : http://www.porada.sk/t92082-p2-chov-sliepociek.html
Alebo požiadaj admina,alebo moderátora o zlúčenie tém
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

ospravedlnujem sa, nevedela som kam mám zaradiť tuto temu...........nie som tu doma
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja ti presne poradim, opraz na cistej panvici suche skrupinky, nechaj vychladnut a daj ich sliepkam, ak nepomoze naraz, tak znova. Mne to pomohlo, skus.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak sliepka zobe škrupiny, tak jej chýba vápnik.
pridám link, možno niekomu pomôže:
http://www.porada.sk/t54031-sliepky-nosnice.html
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahojte všetci chovatelia, ako som rada že som túto tému vtedy zadala, lebo vidím že sa perfektne rozbehla a udržuje sa.
Inak aj ja dávam sem-tam sliepočkám škrupinky,ale dám ich tak v ruke podrvené. Niekedy majú také krehunké škrupinky, tak im hneď dám tochu podrvených škrupín a výsledok sa hneď dostaví. Mne si zatiaľ nikdy neďobali do vajíčok, ale mama mi vravela že sa takto naučia likvidovať vlastné vajíčka. Moje to nerobia a ja si skôr myslím,že je to nedostatkom vápnika keď si načínajú vlastné vajíčka.
Majte sa všetci a prajem krásne slnečné dni. PA
0 0
daja106 daja106

daja106 je offline (nepripojený) daja106

skrupiny im dávam stále, nikdy to nerobili až teraz...ale.......v nedelu som ich nakopla do zadku, lebo som ich pristihla práve ked sliepka zniesla vajce a hned sa na neho vrhli, nezazlievajte mi to.... a čuduj sa svete včera ich nezožrali... uvidím dnes
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No pozrime, niekedy aj hrube nasilie je uzitocne.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

No keď sa sliepky naučia že vajká sú chutné, ťažko sa to odučia. Spôsoby:
1. Odstrihnúť kúsok z hornej časti zobáka - brutus, ale on časom dorastie
2. Urobiť bedničku na znášanie so sklonom (napr. spodná doska sklonená, samospádom sa odkotúľa vajce do prekrytého priestoru)
3. Označiť si sliepky, ktoré to robia (stužka na nohe) a vyradiť z chovu
a i.,
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahoj Sonusik, až teraz sa mi dostala Tvoja správa na počítač, akosi mi to "hapruje". Som rada, že sa Ti darí v chove sliepočiek. Je zaujímavé, že aj ja som si nechala bieleho kohúta s čiernobielou ozdobou na celom krku, a perá na chvoste má krásne čierne. Mládky sú tiež tak podobne vykrášlené, sú biele a chvosty majú čierne. Ale mali z nich byť sliepky kropenaté..... Ako potravu majú teraz jačmeň, postrúhanú burgiňu, chlieb ale zobkajú si aj trávičku. Zimné zásoby žihľavy sa minuli, takže čakám na novú čerstvú. Vaječné škrupinky tiež dávam sliepkam, ale ich rozdrvím na drobučko, veľmi im to chutí. Ahoj, prajem Ti pekný deň, tiež aj ostatným poraďákom.
0 0
BKJURAJ BKJURAJ

BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

velvet Pozri príspevok
Na vajíčka si ešte počkáš :-)...možno budúce leto...ale potrebuješ aj kohútika...máš?
kohutaka na znasanie nepotrebujes...........
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

BKJURAJ Pozri príspevok
kohutaka na znasanie nepotrebujes...........
Ahoj kohúta na znášanie pochopiteľne nemám, ale na to aby boli oplodnené vajíčka. Aj teraz-včera som podsypala sliepku,ktorá si zmyslela že bude sedieť a budem mať znovu kuriatka. Ja si nekupujem malé 3 dňové kuriatka,ale takto si nechávam vysedieť a kvočka sa potom o ne stará,zohrieva si ich, opatruje ako správna mama a mám to bez roboty.Iba im sypem papať.Zošrotovanú kukuricu s nasekanou žihľavou.No odosieľateľ príspevku Velvet si možno myslel,že keď nie je kohút tak nie sú ani vajíčka. Zdravím Vás všetkých poraďákov.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

sonusik Pozri príspevok
Ahoj kohúta na znášanie pochopiteľne nemám, ale na to aby boli oplodnené vajíčka. Aj teraz-včera som podsypala sliepku,ktorá si zmyslela že bude sedieť a budem mať znovu kuriatka. Ja si nekupujem malé 3 dňové kuriatka,ale takto si nechávam vysedieť a kvočka sa potom o ne stará,zohrieva si ich, opatruje ako správna mama a mám to bez roboty.Iba im sypem papať.Zošrotovanú kukuricu s nasekanou žihľavou.No odosieľateľ príspevku Velvet si možno myslel,že keď nie je kohút tak nie sú ani vajíčka. Zdravím Vás všetkých poraďákov.
A koľko si vajíčok podsypala pod kvočku?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahojte poraďáci, ja mám taký problém, sliepka "kvoče" , ale nechce sedieť na hniezde. Kohút ju maximálne trízni tak, že keď ju zbadá, bleskovo sa ku nej priblíži a veľmi až bolestivo ju sústavne ďobe do hlavy. Musím zasiahnuť, pretože kohút by sliepku zničil, čo robiť?
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Mala som podobný problém s kačkou. Krstná mama mi poradila, fungovalo. Skús aj ty!
Okamžite daj kvočku na tiché miesto, ďaleko od kohúta, lebo kým ju kohút bude "otravovať", nebude sedieť.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Aj ja by som potrebovala radu.
Do kurína kupovanými nosnicami sa naniesli ploštice. Sliepky som už zlikvidovala, teraz by som potrebovala vydezinfikovať drevený kurín, ale neviem čím. Poraďte mi!
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja aj preventívne tak 2-3 x do roka striekam steny kurína Savom, alebo vápnom a na spodok pod podstielku sypem popol z dreva. Popol dávam aj na dvor, aby sa mohli "popeliť", ako to volala moja babka.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Ďakujem!
Vyskúšam Savo, lebo Arpalit nepomohol. Popol z dreva tiež dávam aj do kurína aj na dvor. Moment, Savo sa riedi, alebo nie? Myslím si, že, nakoľko teraz nemám sliepky, mohla by som dať aj neriedené. Veď sa potom aj tak vyvetrá.
0 0
matto312 matto312

matto312 je offline (nepripojený) matto312

Mam problem.mojesliepky su mastne, maju mastne perie a su skarede. Ako sa da toho zbavit, vyskusal som aj popol, piesok. A potravu maju pestru. Dakujem
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
matto312 Pozri príspevok
Mam problem.mojesliepky su mastne, maju mastne perie a su skarede. Ako sa da toho zbavit, vyskusal som aj popol, piesok. A potravu maju pestru. Dakujem
Moje boli také na jeseň a ešte boli aj také "vypelichané". Neviem, či to nebolo tým, že som mala málo zrna, takže nedostávali každý deň, aj keď mali inak veľa zeleného, varené zemiaky, aj kukuricu a podstielala som im suchú trávu. Potom som im kúpila vitamínovú zmesku pre nosnice, zoznala som zrno a podstielam im len slamu (mením každú sobotu). Niečo z toho im pomohlo, lebo odvtedy sú krásne operené a majú zdravé a lesklé perie. Eva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať