Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ide o chov sliepok v klietkach.O tom že taká sliepka má plochu na svoj slepačí život A4 hárku ........predpokladám že únijné trúby jej to "zväčšia" na A5
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Budem musieť aj ja tento rok obnoviť chov.Ten sajrajt z tesca ma vrcholne uráža.Aspň bude mať suseda s kým pokecať.
No len aby si ty nemal "po ptákách", ak sem náhodou suseda nakukne.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

220870 Pozri príspevok
Ide o chov sliepok v klietkach.O tom že taká sliepka má plochu na svoj slepačí život A4 hárku ........predpokladám že únijné trúby jej to "zväčšia" na A5
A čo? Však 5 je viac ako 4, nie...? Aspoň nás tak voľakedy v škole učili...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Oliwa Pozri príspevok
A čo? Však 5 je viac ako 4, nie...? Aspoň nás tak voľakedy v škole učili...
To je. Ale na dereši by si to asi neocenila.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marjankaj Pozri príspevok
No len aby si ty nemal "po ptákách", ak sem náhodou suseda nakukne.
Ona furt nakúka cez plot ,cez okno,bez nej u nás ani vrabec okolo nepreletí tak aby nevedela jeho r.č. ale všetko zlé je aj na niečo dobré,nepotrebujem alarm,kamerový systém, poznámkový blok,sirénu , ani pitbula zastúpi všetko v jednom.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ty by si jej mal vlastne za to monitorovanie vzdušného priestoru a ochranku platiť... Už si si to aj baj-očkom vyčíslil, koľko takto ročne ušetríš?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Ona furt nakúka cez plot ,cez okno,bez nej u nás ani vrabec okolo nepreletí tak aby nevedela jeho r.č. ale všetko zlé je aj na niečo dobré,nepotrebujem alarm,kamerový systém, poznámkový blok,sirénu , ani pitbula zastúpi všetko v jednom.
Ako tá bačova ovca.Ešte keby tak variť vedela.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jo jo sem tam prehodím cez plot nejakú mačku ako zvďakyvzdanie.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Živú alebo mŕtvu? A to koho máš za susedu - Alfa?
Naposledy upravil Oliwa : 20.04.11 at 14:29
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Má panický strach z mačiek.Verí že každá mačka je prevtelený diabol.Preto chovám čierneho kocúra.Keď ho vidí zmizne na hodinu dovnútra a neotravuje.
200II.jpg  
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ťažko presne odpovedať, ale bežne znáškové plemená začínajú niesť v cca 6-8 mesiacoch veku, keď už majú plne vyvinutú kostru a vnútorné orgány. Teda od jarnych kuriatok, by ste mali dočkať prvých vajec už na jeseň. Tie prvé vajíčka sú vždy podstatne mešie.
Znáška u bežných plemien (znáškových) je cca 160-220 vajec ročne. závisí to od plemena, kŕmenia a celkových podmienok chovu. Neverte letákom, kde Vám sľubujú supernosnice so znáškou 330 vajec ročne - to dosahujú tie najlepšie nosné hybridy vo farmových podmienkach s prísnym svetelným, tepelným a kŕmnym režimom v hale resp. v klietke, ale určite nie na dedinskom dvore.

2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jééééj, to je milé... Tak niečo takéto chocholaté vidím prvýkrát v živote...
Ale mne sa najviac aj tak páči ten malý pankáč - druhý zľava... Ten tretí by mal už zájsť k holičovi, len aby to do Veľkej noci stihol...
Kľudne si to mohol dať ak do témy o Veľkej noci...
0 0
Andreaa512 Andreaa512

Andreaa512 je offline (nepripojený) Andreaa512

Vie mi niekto povedať, že keď kvočka sedí na vajíčkach už 9. deň a asi 2hod nesedela na vajciach, z dôvodu zabudnutia, či vajcia zachladli, alebo je ešte šanca na vyliahnutie kuriatok?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andreaa512 Pozri príspevok
Vie mi niekto povedať, že keď kvočka sedí na vajíčkach už 9. deň a asi 2hod nesedela na vajciach, z dôvodu zabudnutia, či vajcia zachladli, alebo je ešte šanca na vyliahnutie kuriatok?
ŤAžko povedať, ale 2 hodiny sú dosť veľa. Kvočka býva mimo vajec len 5-15 minút. Ale ak bolo v kurníku teplo od slnka, tak je možné, že prežili. Teraz nezostáva nič iné, len čakať...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kto zabudol ty či kvočka.............
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Nechaj ju sedieť ďalej. Čím sú zárodky vo vajci staršie, tým si aj "viac kúria". Mne vypadlo vyhrievanie v liahni na 14 hodín a kuriatka sa aj tak vyliahli. Takže aj po 2 hodinách by sa im nemuselo nič stať. naviac bolo teraz cez deň pekne teplo, takže sná´d sa dočkáš aj kuriatok.
Mne sa budú teraz v sobotu 14.5. liahnúť z posledne naloženej liahne.

0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak sa mi dnes vyliahli posledné kuriatka zo 6. liahne. Máme za sebou uspešnú liaharensku sezonu. Zase sme slovenský chovateľský svet obohatili o niekoľko zriedkavých plemien nieln u nás, ale aj v Europe.


2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tak tuto si ja počítam, oddýchnem, cítim sa ako ..... kvočka na vajciach. Pohoda - takéto starosti by mali mať obyvatelia Slovenska a nie či dobre vyplnia formulár o sčítaní obyvateľstva.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pozri Hubka, štát počíta svojich obyvateľov, a Peter z Bratislavy - svoje kuriatka, či sliepočky... A mám pocit, že sa o ne aj lepšie stará...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Som prekvapená, koľko ľudí sa znova vrátilo k chovu sliepok, či inej hydiny.
Ako úplný laik, som minulý rok kúpila vynesené 10 mesačné nosnice, no keď sme ich doviezli ....sodoma-gomora. Bez peria, strašne sa báli, ale ja som im verila.
Dnes sa návšteva u susedov často pýta, vraj čo to máme za krásne sliepky.
Ja na to, že Bio XXL, lebo mojich 6 skúšobných má výbeh asi 80 m2. A nesú ako divé.
Teraz som si dokúpila ďalších 6, ale mladých 8 týždňových aj s kohútom.

Aby som vedela, ktoré sú mladé a ktoré staré - mám aj zlepšovák. Prvých 6 bolo bielych, teraz mám 6 červených(tehlové). Takže viem, že na jeseň začneme bielou polievkou.
Len neviem, kto ich zabije
Naposledy upravil účtovník 007 : 16.05.11 at 14:37
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať