Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

branislavp Pozri príspevok
A koľko si vajíčok podsypala pod kvočku?
Ahoj ja som ju podsypala 15 vajciami. No ona si vlastne nazhŕňala celodňovú znášku a ja som jej doložila z minulého dňa. Inak hneď som ju zavrela v tej časti kurína takže je sama, len jej tam dávam papať a piť.Ona musí mať klud a okrem toho je to osvedčená kvočka, ktorá sadne na vajcia a viac sa nepohne, len si ich sem-tam prehrnie pod sebou.Podsýpať by sa malo nepárnym počtom,ale to je len taká dedinská povedačka ale ja to dodržiavam. Môžeš dať až 21 ak je kvočka veľká a prekryje ich. Ja som oľutovala, že som nedala aspoň 17-19 vajec, lebo asi z 1/2a viac sa Ti vyliahnu kuriatka. Nejak som to nedomyslela. No čo už. Mali by sa vyliahnuť tento týždeň okolo 6-teho mája. Dám vedieť, držte palce.
PA-PA a pekný deň
Naposledy upravil sonusik : 04.05.09 at 09:01
0 0
matto312 matto312

matto312 je offline (nepripojený) matto312

ahojte.som tu znovu. uz davnejsie som dostal taky parik kuricku a kohutika.dnes maju 7 mesiacov.ale neviem preco, stale su take zakrpatene.majitel, ktory mi ich dal ich ma raz take velke, pekne. aku potravu im mam davat aby pribrali a rychlejsie narastli ? mate s tym skusenosti? dakujem.
0 0
matto312 matto312

matto312 je offline (nepripojený) matto312

.. je vhodne davat sliepkam slnecnicove semiacka ?
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

matto312 Pozri príspevok
.. je vhodne davat sliepkam slnecnicove semiacka ?
Ahoj Mato slnečnicové semienko je dobré krmivo,aj ho veľmi obľubujú.Maj sa pa.
0 0
patrik409 patrik409

patrik409 je offline (nepripojený) patrik409

Neviem či som túto tému dobre zaradil ale chcel by som vedieť prečo moje sliepky nechcú sedieť na vajciach pritom 3 "koču, kôkajú" /neviem ako sa to vola/. Za odpoveď ďakujem. Pekný deň
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Z detstva si pamatam, ze stara mama davala sliepku na vajicka sediet vzdy na jar. Na jesen tam asi sediet nebude, pretoze kuriatka by sa vyliahli do zimy. Sliepka ma zrejme dost instinktu na to, aby deti neprivadzala na svet do nepriaznivych podmienok.
0 0
patrik409 patrik409

patrik409 je offline (nepripojený) patrik409

To bolo ešte na jar a teraz mi to prislo na um tak som sa opýtal. Do budúcej jari by som to zabudol
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patrik409 Pozri príspevok
Neviem či som túto tému dobre zaradil ale chcel by som vedieť prečo moje sliepky nechcú sedieť na vajciach pritom 3 "koču, kôkajú" /neviem ako sa to vola/. Za odpoveď ďakujem. Pekný deň
Sliepky to občas robia ale neviem prečo.Po pár dňoch ich to väčšinou prejde a vrátia sa do normálu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
patrik409 Pozri príspevok
To bolo ešte na jar a teraz mi to prislo na um tak som sa opýtal. Do budúcej jari by som to zabudol
Mozno ta sliepka nema dost materskeho citu, skus to s inou.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

durisovad má pravdu:
sliepka sedí na vajciach na jar, teraz do snehu kuriatka nevyvedie. Treba dať pozor aby hniezdo nemala v prievane, bolo teplučké, chránené od ostatných sliepok, aby nebolo na svetle, aby nebola vyrušovaná napr. mačkou, dať jej tam buď "záprdok" alebo ping-pongovú loptičku. A keď začne kvokať a nechce tam sedieť, tak sa priviaže o nohu k hniezdu a ona si zvykne že nemá behať. Dá sa jej k hniezdu voda a žrať (vždy aj niečo zelené). Všímať si sliepky a akonáhle niektorá začne kvokať, tak jej dať vajíčka do hniezda - nech sa usalaší.
Jóóój ako sa len teším že sa ľudia vracajú k chovu hydiny a ostatných domácich zvierat !!!!
0 0
patrik409 patrik409

patrik409 je offline (nepripojený) patrik409

My ich už chovame dlho kedysi tie domáce sliepky keď kvokali tak sedeli ale tieto kupované nie a nie .
0 0
patrik409 patrik409

patrik409 je offline (nepripojený) patrik409

Myslite si , že kupované kuri budú sediet na vajciach.(ked budu kvokat) ? Neviem ci ma chapete.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

patrik409 Pozri príspevok
Myslite si , že kupované kuri budú sediet na vajciach.(ked budu kvokat) ? Neviem ci ma chapete.
Keď ju kúpiš v Tescu mrazenú, tak tá určite nie.

Ale veď to máš jedno, či máš kupovanú alebo darovanú. Kvokanie má sliepka v sebe. A tiež je jedno, odkiaľ kúpiš - či od chovateľa alebo z nejakého veľkochovu. AK si zmyslí, kvokne si hociktorá.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

Hrdzoska Pozri príspevok
Tá stránka je : Domáce obydlia pre zvieratá www.barbot.sk. Cenník pošlú na vyžiadanie a dovezú vám ho domov. Nie je najlacnejší ale ked nemáte poruke dobrého majstra tak potom sa to oplatí kúpiť.Vlhkosť som veľmi neriešila dávala som tam každý deň šálku s ruským čajom na pitie, prípadne na kúpanie. A trúbu som nastavila na ohrev 35 stupňov. Bolo tam príjemne teplúčko - ved čo by som neurobila pre záchranu zvieratka aj ked to boli ,, len ´´sliepky. Som s kurínom velmi spokojná je praktický a ešte aj pekný moji susedia sa chytali za hlavu že taký kurín ešte nevideli tu fičia kuríny pozbíjané z toho čo sa doma nájde.Ved to určite poznáte.
ta www adresa uz tusim nie je aktualna
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Stránka je síce aktualna, ale zmenili sortiment. Namiesto kurinov a kralikarní, či psích bud z dreva, ponúkajú výherné automaty.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Keďže stále mrzne aj cez deň, je dobré, aby sa vajcia zbierali priebežne cez deň (pokiaľ je niekto doma), inak ich mráz potrhá - puknú.

Premrznuté (aj nepuknuté) vajcia sú už nevhdoné na inkubáciu - liahnutie kureniec.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Keďže stále mrzne aj cez deň, je dobré, aby sa vajcia zbierali priebežne cez deň (pokiaľ je niekto doma), inak ich mráz potrhá - puknú.

Premrznuté (aj nepuknuté) vajcia sú už nevhdoné na inkubáciu - liahnutie kureniec.
Tiež ich zbieram priebežne, stalo sa keď nikto nebol doma, že bolo vajíčko prasknuté.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Perfektné, ja mám rovnaké sliepky, tak aj farba vajíčok je rovnaká, bledohnedá. Niektoré majú malé bodky.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Krásne sliepky.
Ja by som tiež chcela, ale 1. nevieme to a 2. nikam by sme nemohli odísť....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Krásne zvery.Len sliepkam najlepšie pasuje nie betonová dlažba ale piesok.Potrebujú sa v ňom kutrať,zahrabávať ,zbavujú sa tak príživníkov .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať