Zavrieť

Porady

DPH-problém-MRP

Ahojte, mám veľký problém s DPH - vie mi niekto pomôcť?
Mám JU Win.9x/NT/2000, v zozname DPH dokladov sa mi objavujú prijaté fa. - a VPD, ktoré sa navzájom sčítavajú a napokon mám dvojmo DPH spočítané.
A nesedí mi DPH.Prosím poradťe mi, som nováčik a neviem ako ďalej...súrne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janiana je offline (nepripojený) janiana

    janiana
    Netuším síce ako funguje program MRP, no určite tam máte evidenciu DPH - odpočítanie dane (DF,VPD) a zdaniteľné obchody (dobropisy,VF, PPD) ak Vám sa Vám dostali opačne, skúste si ich vymazať a nahrať odznova - pomaly a hneď následne sa pozrite, kde sa Vám to preúčtovalo v knihe DPH či na vstupe alebo na výstupe. (poprípade skúste napísať ako v MRP účtujete postupne a pokúsim sa znovu odpovedať)

    S pozdravom a praním pekného dňa Jana

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    V prípade zapísania prijatej faktúry s nárokom na odpočet DPH treba zadať typ dph 40, ak k faktúre robíte úhradu a účtujete výdavkový pokladničný doklad v peňažnom denníku typ dph je 39.Program ho sám ponúka, neprepisujte ho.

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    zuzanar Pozri príspevok
    V prípade zapísania prijatej faktúry s nárokom na odpočet DPH treba zadať typ dph 40, ak k faktúre robíte úhradu a účtujete výdavkový pokladničný doklad v peňažnom denníku typ dph je 39.Program ho sám ponúka, neprepisujte ho.
    Prosím o radu /MRP JÚ/
    Mám prij.fa s nárokom na odpočet, zadám typ 40, ale časť faktúry má byť osob. spotreba. do prij.faktúry si rozpíšem napr. ZD 522,40 DPH 99,30
    další riadok dám 414,30 DPH / tu nedávam - typ 39/
    Ide mi o to. že do denníka mi to neprenesie rozpísané z faktúry.
    keď ma hodí pri úhrade do denníka musím to stále rozpisovať
    prev.réžia ZD 522,40 dph 99,30 a ďalší riadok osob.spotreba 414,30. Je to fakt. za telefon. 60% prev.réžia 40% os.spotreba. Robím niečo zle že sa mi rozpis neprenesie do denníka? do dph dokladov mi to prechádza dobre. Ďakujem

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    ermon Pozri príspevok
    rozpis položiek sa neprenáša do PD pri úhrade fa.
    dakujem ti ermon, ja si to rozpisujem, len som chcela vedieť či nezadávam niečo zle pri úhrade a či sa to náhodou neprenáša.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    takto to robím aj ja, do položky fa si rozpíšem viac riadkov podľa potreby, a potom pri úhrade viem, čo chcem rozlíšiť. Napr. tovar + réžia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.