Zavrieť

Porady

zmluva od dielo

Dobrý deň, chcel by som poradiť. Som živnostník. Mám uzatvorenú zmluvu o dielo s uvedením výpovednej lehoty od 1.dňa nasledujúceho mesiaca od doručenia výpovede, teda mohol by som nastúpiť inde od 1.12.
Terajší "zamestnávateľ" však je v období keď nie zabezpečený materiál na výrobu a niekedy sa neda robiť ani 8 hodín denne. Keďže som vo finančnej tiesni -potrebujem zarobiť, chcel by som poradiť čo by sa stalo napríklad ak by som od novembra nastúpil inde...alebo iné riešenie ukončenia zmluvy o dielo.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Keď si zmluvu podpisoval, s výpovednou dobou si súhlasil....
    A čo tak dohodnúť sa a zmluvu ukončiť dohodou oboch zúčastnených strán?

    miso500 je offline (nepripojený) miso500

    miso500
    Podla toho na com si sa dohodol.On nema pre teba pracu.Kazda minca ma dve strany. Mas cim operovat.Nie si zamestnanec ale zivnostnik.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    pamir Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som poradiť. Som živnostník. Mám uzatvorenú zmluvu o dielo s uvedením výpovednej lehoty od 1.dňa nasledujúceho mesiaca od doručenia výpovede, teda mohol by som nastúpiť inde od 1.12.
    Terajší "zamestnávateľ" však je v období keď nie zabezpečený materiál na výrobu a niekedy sa neda robiť ani 8 hodín denne. Keďže som vo finančnej tiesni -potrebujem zarobiť, chcel by som poradiť čo by sa stalo napríklad ak by som od novembra nastúpil inde...alebo iné riešenie ukončenia zmluvy o dielo.
    ďakujem
    Taku zmluvu o dielo som este nevidel a som presvedceny, ze to nie je zmluva ale neplatny zdrap papiera. Ako mozes mat v zmluve o dielo vobec nejaku vypovednu lehotu? Ved zmluva o dielo sa uzatvara vzdy jednorazovo k urcitemu terminu, ku ktoremu musis odovdat dohodnute dielo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.