Zavrieť

Porady

MRP-mzdy

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Potrebujem radu - účtujem mzdy v programe cez Windows, 30.04.2005 skončil jeden zamestnanec pracovný pomer. Nahodila som mu dátum ukočenia, vypočítala mzdu, vystavila som mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Neviem však vytlačiť evidenčný list dôchodkového zabezpečenia - stále ma to vyhodí ako keby tam neboli žiadne údaje. Vie mi niekto poradiť čo som urobila zle. Ďakujem za radu
Usporiadat
lubenka lubenka

lubenka je offline (nepripojený) lubenka

V menu výpočet na konci sú ELDP. Tie treba vyplniť a snáď nájde dáta pre tlač
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Prosím o radu, robím mzdy pod WIN. mám verziu 4.30.004 a nedá sa mi stiahnuť upgrade. Vypisuje mi :

Pravdepodobne zlyhalo spojenie, skúste opäť. Pre odborníkov: Chyba:EldProtocol Reply Error "404 Object Not Found" podrobné info v súbore upgrade.log. Kde nájdem ten popis. Stále mi pekne stiahlo upgrade, mám ho zaplatený.
Dakujem.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

neviem, ale skús neskôr, mne sa to tiež na prvý pokus nepodarilo, ale potom to fungovalo. Ten ich server je dosť pomalý a niekedy hapruje. Ak máš DAP, sťahuj to tak, je to rýchlejšie a hlavne, ak sa preruší sťahovanie, pokračuje ďalej, nejde to od začiatku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja to nerobím cez aktualizáciu tak ako ty, ja to robím cez Internet, cez ich stránku. Ja som tam zaregistrovaná, prihlásim sa, sám mi vypíše čo si môžem stiahnuť, aj meno programu aj dátum aktualizácie, aj číslo verzie. Stiahnem si ich súbor a potom si tento uložený súbor otvorím a on mi spraví ďalších 5 súborov a spustím Setup a spravím inštaláciu a už mám potom novú verziu programu a prevedie mi staré dáta do nevej verzie.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Prave vystavujem mzdy a na výplatnom lístku mi vypisuje aj položky ako je zdr. poistenie organizácie, úrazové poist. org., atď. Vypiskuje tam všetky položky za zamestnanca aj za organizáciu.
Neviem, či som niečo niekde prestavila. Neviete mi poradiť, kde sa to nastavuje v MRP windows. Pokial viem, tak stále stačí na výplatnej páske cena práce alebo nastala zmena?
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

beriem späť svoj príspevok, od 1.7.2005 platí podľa Z. č. 244/2005 (novelizácia §130 ods. 5 Zákonníka práce), ktorý ustanovuje povinnosť zamestnávateľa uvádzať na výplatnej páske povinné odvody zamestnávateľa za zamestnanca.
0 0
Pavla P Pavla P

Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

jana991
Prave vystavujem mzdy a na výplatnom lístku mi vypisuje aj položky ako je zdr. poistenie organizácie, úrazové poist. org., atď. Vypiskuje tam všetky položky za zamestnanca aj za organizáciu.
Neviem, či som niečo niekde prestavila. Neviete mi poradiť, kde sa to nastavuje v MRP windows. Pokial viem, tak stále stačí na výplatnej páske cena práce alebo nastala zmena?
Nic si neprestavila, ale uz je povinnost uvadzat na vypl. paske zamestnanca aj odvody organizacie za neho. Od jula 2005 myslim.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Akonáhle si si stiahla nový upgrade sám program Ti to tak nastavil.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ja som si nadefinovala aj sociálny fond aj tento vypisuje na každej výpl.páske.Dá sa to nejako zrušiť, alebo aj ten SF tam má byť ? Vdaka.
0 0
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

Sociálny fond môžeš zrušiť - výstupy - výpl. lístok - parametre - výber mzdvých položiek a zrušíš označenie. Tam si vieš vybrať položky , ktoré chceš mať vo výpl. lístku.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Je to v poriadku. Tieto údaje (zloženie ceny práce) majú byť na výplatnom lístku.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Zdravím všetkých prosím súrne o radu. Urobila som výplaty za 8/05 mám verziu 4.40(006) a náhodne prepočítam preddavky na poistné do VšZP. Nesedí mi príloha s 1. sumárnou stranou o 3,- Sk. Je to v zaokrúhľovaní ako to dať do poriadku? Alebo nemusí byť súčet prílohy rovný r. 18 do VšZP? Tak isto to mám aj do spol.ZP. Čo s tým? Pomôžte prosím . Vopred dakujem.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Valika
Zdravím všetkých prosím súrne o radu. Urobila som výplaty za 8/05 mám verziu 4.40(006) a náhodne prepočítam preddavky na poistné do VšZP. Nesedí mi príloha s 1. sumárnou stranou o 3,- Sk. Je to v zaokrúhľovaní ako to dať do poriadku? Alebo nemusí byť súčet prílohy rovný r. 18 do VšZP? Tak isto to mám aj do spol.ZP. Čo s tým? Pomôžte prosím . Vopred dakujem.
Skús vyhodiť "zaokrúhľovanie na zamestnanca". Treba asi zrušiť odfajfknutie tejto položky. Zakrúhlenie podľa zamestnancov je či je to odfajfktnuté alebo nie. Aspoň mne sa tak zdalo, lebo rozdiel som neobjavil. Aj ja si to kontrolujem a sedí príloha s výkazom.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Kde si to zmením, lebo pozerám číselníky,práca so mzd.číselníkom,poistné,oprava položky napr.všzp a tam nemám zaškrtnuté poistné org.po zamestnancoch, vpravo dole. Dobre to hľadám?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ohľadom zaokrúhlovania http://www.porada.sk/showthread.php?...+zdravotn%E9ho
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nie som pri PC s programom, ale zdá sa mi, že je to pri tlači výkazov. Skús. Ale fakt neviem takto bez programu.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Takže tie rozdiely sú v poriadku, dakujem veľmi pekne. Pekný den.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ozaj za málo. Ahoj.
0 0
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

V MRP je to správne : viď. Vestník č. 2 úradu pre dohľad nad zdr. starostivosťou z 31.3.2005 - www.udzr.sk
5. Zaokrúhľovanie
Sumár v prvej časti výkazu, v ktorom sa vykazuje celková suma preddavku na poistné, vypočítaná ako 10% z úhrnu príjmov všetkých zamestnancov (§ 1, ods. 1, písm. l) vyhlášky MZ SR 769/2004) nemusí byť totožný so sumárom v druhej časti výkazu preddavkov na poistné, ktorá obsahuje zoznam zamestnancov a je vypočítaná ako úhrn preddavkov vyčíslených za jednotlivých zamestnancov (§ 1, ods. 2, písm. i) vyhlášky MZ SR 769/2004) z dôvodu zaokrúhľovania. Podľa § 16, ods. 2, písm. c) zákona č. 580/2004 sa zaokrúhľuje nahor v oboch prípadoch, pričom suma v druhej časti výkazu nie je záväzná.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Vďaka. Netušil som, že by som sa mal zaujímať aj o vestníky UDZR. V nejakom príspevku som dal rečnícku otázku, že či niekto vie profesijný okruh, ktorý potrebuje k svojej práci širší okruh zákonov, predpisov,vyhlášok ... ako ekonómovia. Obávam sa,že ani nie. Aj u právnikov som na pochybách, ale snáď len tí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať