Zavrieť

Porady

FO + PO a vzľah medzi nimi

Ahojte poraďáci,

mám takúto dilemu z umeleckej branže .-)
FO ktorá poberá honoráre z STV a rozhlasu za umelecko-literárnu činnosť si založila s.r.o. plátcu DPH v ktorej je jediným spoločníkom a konateľom za účelom zobratia dopravného prostriedku na leasing a odpočtu DPH.
Keďže príjmy za činnosť chodia z honorárovej učtárne na FO a nedá sa to zmeniť vymyslela som si nasledovný postup ako dostať peniažky do s.r.o. ktorá potrebuje platiť leasing len neviem či je správny a či mi prejde aj u úradníka daňového úradu :-(
Keďže sa jedná o tú istú osobu, FO si objedná u s.r.o. dodávku a vyhotovenie scenárov a námetov a FO ich ďalej vlastne poskytne televízii a rozhlasu.
Príjem príde na účet FO, ktorá časť z neho následne uhradí s.r.o. ako úhradu záväzku za dodané diela a s.r.o. tým pádom dostane peniažky na úhradu leasingu.
Myslíte že by tento proces mohol byť takto realizovaný ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Neviem ti pomôcť čo s tou s.r.o. - len ide o to aby nekúpil osobné auto,kde nie je nárok na odpočet DPH. Ale to asi vieš :-)

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    victoria, mne sa to zdá celkom dobré, s.r.o. vlastne urobí poddodávku tej FO, akurát sa zamýšľam nad tým, že keďže je to honorár, tak to ide zrejme podľa autorského zákona a či je to takto v poriadku podľa autorského zákona. Ale snáď áno, ale asi by som to pozrela a potom ešte musíš dať pozor na §2 zákona o daniach z príjmov - závislé osoby.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    victoria
    Ahojte poraďáci,

    mám takúto dilemu z umeleckej branže .-)
    FO ktorá poberá honoráre z STV a rozhlasu za umelecko-literárnu činnosť si založila s.r.o. plátcu DPH v ktorej je jediným spoločníkom a konateľom za účelom zobratia dopravného prostriedku na leasing a odpočtu DPH.
    Keďže príjmy za činnosť chodia z honorárovej učtárne na FO a nedá sa to zmeniť vymyslela som si nasledovný postup ako dostať peniažky do s.r.o. ktorá potrebuje platiť leasing len neviem či je správny a či mi prejde aj u úradníka daňového úradu :-(
    Keďže sa jedná o tú istú osobu, FO si objedná u s.r.o. dodávku a vyhotovenie scenárov a námetov a FO ich ďalej vlastne poskytne televízii a rozhlasu.
    Príjem príde na účet FO, ktorá časť z neho následne uhradí s.r.o. ako úhradu záväzku za dodané diela a s.r.o. tým pádom dostane peniažky na úhradu leasingu.
    Myslíte že by tento proces mohol byť takto realizovaný ?
    ďakujem
    Na základe zmluvy medzi obomi právnymi subjektami, i keď sa jedná o tú istú osobu by to bolo možné, ale treba si zmluvu dokonale vymakať a odporúčam poradiť sa s právnikom. Alebo oba subjekty majú tú istú činnosť?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Áno obidva subjekty majú taký istý predmet-y činnosti. Musím ešte teda omrknúť ten Autorský zákon aby tam bolo všetko o.k. ale dúfam že keď sa jedná o tú istú osobu nebude to problém. Lebo iné priechodné riešenie ma zatiaľ nenapadlo :-(

    FO + PO a vzľah medzi nimi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.