Zavrieť

Porady

chren s jablkami

Dobrý večer,

chcela by som sa Vás spýtať, či nemáte niekto recept na chren s jablkami. Kedysi dávno som to jedla ako prílohu, bolo to veľmi dobré, také sladkokyslé
a nemôžem nikde nájsť recept.
Ak by ste niekto mali recept, tak vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Jablkový chren

    1 menší chren
    1 veľké kyslé jablko
    2 čajové lyžičky cukru
    1 čajová lyžička citrónovej šťavy
    medzi prsty soľ

    Ako na to:
    Očistené jablko nastrúhame na hrubom strúhadle. Pridáme soľ, cukor a citrónovú šťavu. Podusíme pod pokrievkou asi 10 minút. Jablká rozmixujeme a prepasírujeme cez plátno do na jemno postrúhaného chrenu.
    Naplníme do výživových pohárikov, uzavrieme. Poháriky vložíme do väčšieho hrnca s vodou a necháme zovrieť. Necháme prevrieť asi 3 minúty a potom vychladnéť asi 10 minút. Vyberieme, otočíme hore dnom a necháme úplne vychladnúť.

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    no môj muž to robil v sobotu a je to fantastické, len neviem presne ako , jediné čo som si zapamätala je, že tam dal 5 kg jabĺk očistených a dosť chrenu, soľ, nesterilizoval to, včera som si to zobrala len tak do roboty a zjedla som celú fľaštičku, dobré je to aj ku mäsu, párkam....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.