Zavrieť

Porady

Ako preplatiť dovolenku???

Prosím poraďte.

Zamestnanec nastúpil do PP 02.08.2004, PP ukončil 30.04.2005.V roku 2004 nečerpal dovolenku, čiže tá sa mu preniesla do r. 2005 (8 dní). Nárok na dov. v r. 2005 je 7 dní. Zamestnanec mal pevnú mesačnú mzdu 6500,-Sk.Ako vypočítam výšku náhrady za dovolenku na 1 deň resp. koľko mu mám preplatiť za 15 dní???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    heno
    Prosím poraďte.

    Zamestnanec nastúpil do PP 02.08.2004, PP ukončil 30.04.2005.V roku 2004 nečerpal dovolenku, čiže tá sa mu preniesla do r. 2005 (8 dní). Nárok na dov. v r. 2005 je 7 dní. Zamestnanec mal pevnú mesačnú mzdu 6500,-Sk.Ako vypočítam výšku náhrady za dovolenku na 1 deň resp. koľko mu mám preplatiť za 15 dní???
    tajomstvo úspechu je určiť priemerný zárobok a ten sa vypočíta nasledovne:

    1. mzda za 01-2005 (bez náhrad)
    2. mzda za 02-2005 (bez náhrad)
    3. mzda za 03-2005 (bez náhrad)
    Spolu 01+02+03 = X

    4. počet odpracovaných dní za 01-2005 (skutočne odpracovaných)
    5. počet odpracovaných dní za 02-2005 (skutočne odpracovaných)
    6. počet odpracovaných dní za 03-2005 (skutočne odpracovaných)
    Spolu 04+05+06 = Y

    Vzorec: X deleno Y ti dá nejaké číslo, ktoré zaokrúhliš napr. na dve desatinné miesta a to bude jeho priemerný denný zárobok. Výsledok vynásobiš 15 dňami a je to. Skús si dosadiť tvoje čísla do vzorca a potom daj vedieť, čo ti vyšlo.

    Pekný večer

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Výpočet je presne tak, ako napísala Vlaďka. Ale tá rovnica nemá chybu!!!

    heno je offline (nepripojený) heno

    heno
    Ďakujem veľmi pekne. Ja som zamestnancovi dal 305,-Sk na deň, ale ostal som v pomykove, lebo keď to prepočítam 305 x napr. 20 dní = 6100,-Sk (takže mi to nedá ani minimálnu mzdu). Do skutočne odpracovaných dní mám počítať aj sviatky?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    heno
    Ďakujem veľmi pekne. Ja som zamestnancovi dal 305,-Sk na deň, ale ostal som v pomykove, lebo keď to prepočítam 305 x napr. 20 dní = 6100,-Sk (takže mi to nedá ani minimálnu mzdu). Do skutočne odpracovaných dní mám počítať aj sviatky?
    sviatky sa počítajú do skutočne odpracovaných iba v tom prípade, ak sviatok považuješ za odpracovaný deň ... väčšinou to je u mesačne odmeňovaných zamestancoch, ale záleží aj od toho ako to máš v pracovnej, resp. kolektívnej zmluve naformulované

    Ako preplatiť dovolenku???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.