Zavrieť

Porady

Hypoteka pre mladych a stavba domu

Dobry den
Rad by som sa spytal ci ma niekto skusenosti s hypotekou pre mladych. Rad by som si vzal hypoteku a postavil si domcek na pozemku ktorý mam. Je moze potom neskor kombinovat hypoteku pre mladych s nejakou inou pozickou resp. umoznuju to banky? Kedze za 1,5 mil... sa komplet, dobry a vybaveny dom asi postavit neda.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Nuz... toto zaujima aj mna. Detaily este neviem ale prepokladam (mam predbezne informacie) ze to pojde. T.j. ze dom bude spolufinancovany s pomocou hypoteky pre mladych - zobratej na jedneho z buducich majitelov domu.

    moniv je offline (nepripojený) moniv

    moniv
    Hypoteku pre mladych si mozete zobrat aj na vacsiu sumu, ako je 1,5 mil. Sk (teda pokial Vam to plat dovoli). Potom ta zvysna suma (teda rozdiel medzi skutocnou vyskou hypo a 1,5 mil.) sa Vam bude urocit normalnou, "nezvyhodnenou" sadzbou.
    Tolko moje poznatky, viac Vam povedia v banke...

    ochar je offline (nepripojený) ochar

    ochar
    presne tak. kludne si môžete zobrat tolko kolko vam dovolia platy a zvyhodneny urok dostanete na sumu 1,5 miliona po dobu 5 rokov a na zvysok budete mat normalnu urokovu sadzbu ktoru vam vyrataju.
    treba vsak ratat s tym že:

    1. vaš hrubý prijem za predchádzajúci kalendárny rok môže byť najviac vo výške 1,3 násobku priemernej hrubej mesačnej nominálnej mzdy v národnom hospodárstve - v súčasnosti 26.575,- SKK

    2.
    vek - mladí ľudia vo veku 18 - 35 rokov

    3. výšku uveru spolu dostanete maximalne na 70 % zakladanej nehnutelnosti

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    ochar Pozri príspevok
    presne tak. kludne si môžete zobrat tolko kolko vam dovolia platy a zvyhodneny urok dostanete na sumu 1,5 miliona po dobu 5 rokov a na zvysok budete mat normalnu urokovu sadzbu ktoru vam vyrataju.
    treba vsak ratat s tym že:

    1. vaš hrubý prijem za predchádzajúci kalendárny rok môže byť najviac vo výške 1,3 násobku priemernej hrubej mesačnej nominálnej mzdy v národnom hospodárstve - v súčasnosti 26.575,- SKK

    2.
    vek - mladí ľudia vo veku 18 - 35 rokov

    3. výšku uveru spolu dostanete maximalne na 70 % zakladanej nehnutelnosti
    Pre 4. štvrťrok 2008, t.j. od 1.10. 2008 platí uvedený 1,3 násobok v sume 27 897,- Sk , výška v predchádzajúcom príspevku platila do konca septembra.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    POZOR na čas. Súčasný stav ekomomiky a bankovníctva SR naznačuje zdražovanie úverov a trend bude asi ( podľa stávajúcej situácie ) "pokračovať". Veľmi dobre počítaj " jankoo", aby si sa neddostal do finančnej ....
    Najhoršia varianta je hrubá stavba stojaca pár rokov bez možnosti dokončenia pre finančné suchoty. Keď už to pipleš a strážiš všetky práce a mal by si to nakoniec pustiť, to neprajem nikomu.

    Dva krát meraj a raz rež - a nech ti radí viac odborníkov a (porovnávaj a komfrontuj).

    jankoo je offline (nepripojený) jankoo

    jankoo
    No ved prave, ak budem cakat tak to relativne moze byt len horsie co sa tyka urokov. Suhlasim ze rozostavana stavba a este k tomu zadlzenost nie je vyhra, ale ani kupit si dvojizbovy stary byt z a 2000000 a delit sa o sukromie s celym barakom nie je nic extra. Naozaj mozno treba porozmyslat...

    Hlavnou otazkou vsak ostava - oplati sa brat tento sposob hypoteky teraz alebo az niekedy ak budu podmieky lepsie (podla mna situacia nevyzera ruzovo)?

    Uz mam nejake peniaze nasporene a nie som neuveritelne narocny na dom.

    PS. DAKUJEM poradnikom co prispeli... a aj ludom ktori si to len precitali

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    Práve vybavujeme všetko okolo toho. V jednej banke nás od toho odhovárali, lebo ak si požiadaš o zvýhodnenú hypo, banka ti okamžite stiahne všetky výhody. Nedalo mi to, tak som obehala všetky banky. Vyrátali mi to bez štátneho príspevku a až potom som si dala so štátnym príspevkom. Rozdiel v tom bol, teda aj je. Najväčší rozdiel je hlavne v bankách. U nás sú v hre 2 banky, ešte sme sa nerozhodli. Hypo tak či tak užmierene zdraželi od minulého mesiaca (podľa nápočtov)...

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    NInive Pozri príspevok
    Práve vybavujeme všetko okolo toho. V jednej banke nás od toho odhovárali, lebo ak si požiadaš o zvýhodnenú hypo, banka ti okamžite stiahne všetky výhody. Nedalo mi to, tak som obehala všetky banky. Vyrátali mi to bez štátneho príspevku a až potom som si dala so štátnym príspevkom. Rozdiel v tom bol, teda aj je. Najväčší rozdiel je hlavne v bankách. U nás sú v hre 2 banky, ešte sme sa nerozhodli. Hypo tak či tak užmierene zdraželi od minulého mesiaca (podľa nápočtov)...
    Z vlastnej skúsenosti: ak spĺňaš podmienky na štátny príspevok pre mladých, tak žiadna banka ti nedá také percentuálne výhody, ktoré by boli vo výške tohto príspevku pri bežnej hypotéke.

    Hypoteka pre mladych a stavba domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.