Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku ak zamestnanec pracuje iba jednu hodinu týždenne

Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ptooo Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
    Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem
    § 105
    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
    <DT>
    </DT>

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ptooo Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím o radu resp. o potvrdenie či uvažujem správne. Mám zamestnanca ktorý pracuje iba jednu hodinu týždenne. / učiteľ náboženstva /.
    Ak by som postupovala podľa ZP nemá nárok ani na jeden deň dovolenky pretože neodpracuje 60 dní v roku, ani 22 dní, za ktoré mu patrí alikvotná časť dovolenky. Program v ktorom spracuvávam mzdy dal alikvotnú časť - za odpracované celé mesiace, teda 11,25 dní. Podľa mňa to nie je správne. Poraďte. Ďakujem
    A on má normálne pracovnú zmluvu? Na aký úväzok?

    ptooo je offline (nepripojený) ptooo

    ptooo
    áno má pracovnú zmluvu na 8,69 %, druhý na 4.34 %. Zamestnávateľ to nechce riešiť cez dohodu o pracovnej činnosti. ďakujem

    nárok na dovolenku ak zamestnanec pracuje iba jednu hodinu týždenne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.