Zavrieť

Porady

Platba z osobného účtu.

Pri platbe za PHL na benzínke v zahraničí akceptovalo majiteľovi jednu kartu a to k osobnému účtu. Doniesol mi blok z registračky - potvrdená platba kartou a výpis z osobného účtu. Je možné túto platbu riadne zahrnúť v účtovníctve? - JU.
V prípade že áno, zaevidujem osobný účet ako ´další účet v banke s tým, že na ňom bude len táto platba a žiadne zostatky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ja som sa s tým už tiež stretla. Podľa mňa netreba zaviesť ďalší účet, lebo je to osobný účet a nie podnikateľský. Len si prefoťte výpis z jeho osobného účtu, na ktorom táto platba figuruje a zaúčtujte to do výdavkov v hotovosti. Veď on si túto sumu môže vybrať z pokladne firmy. Ale možno niekto bude mať lepší návrh.

    Ovena1 je offline (nepripojený) Ovena1

    Ovena1
    Ak som správne pochopila - zaúčtovať ako platbu v hotovosti s priložením spomínaných dokladov /kópia výpisu + blok/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ovena1 Pozri príspevok
    Ak som správne pochopila - zaúčtovať ako platbu v hotovosti s priložením spomínaných dokladov /kópia výpisu + blok/
    Kópiu výpisu netreba, stačí bloček za platbu kartou. Zaúčtuješ to ako výdaj cez pokladňu.

    accounte je offline (nepripojený) accounte

    accounte
    Tweety Pozri príspevok
    Kópiu výpisu netreba, stačí bloček za platbu kartou. Zaúčtuješ to ako výdaj cez pokladňu.
    takže sa môže v najnutnejšom prípade brať v relevantný účtovný prípad platba kartou, ktorá nieje vytvorená pre podnikateľský subjekt, ale napr. vlastník karty je zamestnanec, alebo je to osobná karta?
    ďakujem za odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    accounte Pozri príspevok
    takže sa môže v najnutnejšom prípade brať v relevantný účtovný prípad platba kartou, ktorá nieje vytvorená pre podnikateľský subjekt, ale napr. vlastník karty je zamestnanec, alebo je to osobná karta?
    ďakujem za odpoveď
    Áno, ale nie len v najnutnejšom prípade, je to doklad o nákupe rovnako, ako by zamestnanec platil zo svojej hotovosti.

    Platba z osobného účtu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.