Zavrieť

Porady

Aký olej do radiátora?

Kúpili sme si nástenný radiátor do kúpeľne. Chceme ho zapojit do elektriky a preto potrebujeme do neho naliať nejakú výhrevnú kvapalinu, predpokladám, že nejaký olej. Neviete mi niekto poradiť, aký olej tam treba naliať a kde sa dá kúpiť? ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    A je to určite olejový radiátor? Usudzujem že ste tam dali aj el.špirálu, v tom prípade tam asi pôjde voda, nie? Návod čo hovorí, aké médium tam treba použiť? Nezdá sa mi, že by do radiátora na stenu mal ísť olej.

    rybca je offline (nepripojený) rybca

    rybca
    Zatial sme do neho nedali nic, zatial len zistujeme, co tam ma ist. V navode je napisane, ze tam ma ist vykurovacia kvapalina.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Momentálne sa používajú v kúpelniach radiátory tzv. rebríky, ja som si tiež nainštaloval taký a pripája sa na vykurovací okruh ústredného kúrenia, tá el špirála je tam na to aby ste v chladnejších dňoch nemuseli zapínať kotol uk ale len tú špirálu ktorá tú vodu ohreje. V elektrických radiátoroch sa používa transformátorový olej, ale sú plnené od výrobcu únik rieši servisná firma. Ale ak sa objavila nejaká novinka tak neviem poradiť.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    rybca Pozri príspevok
    Kúpili sme si nástenný radiátor do kúpeľne. Chceme ho zapojit do elektriky a preto potrebujeme do neho naliať nejakú výhrevnú kvapalinu, predpokladám, že nejaký olej. Neviete mi niekto poradiť, aký olej tam treba naliať a kde sa dá kúpiť? ďakujem za rady.
    Dáva sa do neho ľahký vykurovací olej ktorého bod varu je cca 117°C, tieto oleje sa používajú ako náplň do transformátorov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ometlo Neradim tr.olej, to už môžete naliať naftu. Kedysi boli nehorlavé silikonové, alebo na bázi PCB. Ja by som dal motorový, maju oveľa vyžší bod vzplanutia, netreba aditovaný, ani izolačný, je to zvyčajne tr.I. t.j. trojvodič.
    kopretinka otázka z roku 2008.......
    romana147 a odpoved od škulavého
      zbaliť

    Aký olej do radiátora?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.