Zavrieť

Porady

Ako postupovat po kupe bytu ???

Ahoj,za tyzden si preberam kluce od bytu[novobyt]ktory som si kupila ,moze mi niekto poradit ako dalej...potrebujem radu ohladom toho kde sa mam vsade zaregistrovat[energia,voda,plyn]aby bolo vsetko v sulade zo zakonom.Byt nechcem hned obyvat a ani prenajimat,tak prosim poradte co vsetko je potrebne ohladne novokupeneho bytu .DAKUJEM .prosim napiste nieco potrebujem vase rady...
Naposledy upravil machlastka : 27.10.08 at 18:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Odčítaj stavy všetkých médií a spíš s predávajúcim protokol o stave meračov.

    EE vybavíš jednoducho cez telefón. Najprv musí pôvodný vlastník oznámiť stav elektormeru a Ty do troch dní ho musíš potvrdiť - potom Ti príde zmluva a ďalej platíš Ty.

    Zahlás na obecnom (mestskom) úrade na správe daní, že si nadobudla byt - do 30 dní od prevodu je oznamovacia povinnosť a následne do 31.01. nasledujúceho roka podaj DP k dani z nehnuteľností.

    Choď za tým, kto spravuje bytovku - spoločenstvo alebo správca a pristúp k zmluve o spoločenstve alebo k zmluve o správe. Zároveň by Ti mali urobiť predpis na réžie (voda, stočné, smeti ...)

    S plynármi nemám osobnú skúsenosť, ale sused vybavil aj to po telefóne.

    machlastka je offline (nepripojený) machlastka

    machlastka
    Ano tak tomu rozumiem ,ale asi si ma nepochopila[nepochopil] .Ja ten byt kupujem uplne novy a nikto nikdy v nom este nebyval a ani nepouzival ziadne pripojky [voda ,plyn]ja budem uplne novy spotrebitel a preto chcem vediet kde sa mam vsade obratit.Teda cela bytovka je uplna novostavba a vsetci sme tam novacikovia aj susedia ....

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Prepáč, nevšimla som si text v zátvorke.

    Najprv by ste sa mali dohodnúť, či založíte spoločenstvo alebo uzavriete zmluvu o výkone správy.

    Čo sa týka prípojok ... daj si dokopy všetky kolaudácie (na EE, plyn, kúrenie ...).

    AK je byt skolaudovaný, tak predpokladám, že v ňom funguje elektrina.
    Väčšinou sa pri výstavbe používa stavebný prd - vyššia tarifa, čiže čo najskôr treba ísť na ZEZ odovzdať kolaudáciu a požiadať o zmenu tarify.

    machlastka je offline (nepripojený) machlastka

    machlastka
    Ahoj,za tyzden si preberam kluce od bytu[novobyt]ktory som si kupila ,moze mi niekto poradit ako dalej...potrebujem radu ohladom toho kde sa mam vsade zaregistrovat[energia,voda,plyn]aby bolo vsetko v sulade zo zakonom.Byt nechcem hned obyvat a ani prenajimat,tak prosim poradte co vsetko je potrebne ohladne novokupeneho bytu .DAKUJEM .prosim napiste nieco potrebujem vase rady...

    Ako postupovat po kupe bytu ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.