Zavrieť

Porady

Opravny doklad k fatkure

V 8.mesiaci nám vystavili fakturu so zlou vypocitanou DPH. Tuto fakturu sme uhradili z bezneho uctu. Vystavujuca firma mala hned danovu kontrolu a chybu nasli. Takze v 9 .mesiaci nam vystavili opravny doklad k fakture s minusovymi hodnotami a novu fakturu. My sme stvrtrocny platitel DPH. Ked sme to nahodili do uctovneho programu, tak mame rozdiel mezdi sumou odpocitanie dane na r.19 a sumou z toho podla § 51 na r.21 presne o tu minusovu sumu DPH. Je to tak prosim vas spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    V tlačive je to presne tak ako píšete: na r. 21 je väčšia suma ako na r. 19 o rozdiel opráv základu dane

    V riadku 21 mám vždy plnú sumu DPH z dokladov, ale na riadku 19 je suma iba, ktorú si skutočne môžem odpočítať po odrátaní opráv (dobropisov).

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Francy Pozri príspevok
    V 8.mesiaci nám vystavili fakturu so zlou vypocitanou DPH. Tuto fakturu sme uhradili z bezneho uctu. Vystavujuca firma mala hned danovu kontrolu a chybu nasli. Takze v 9 .mesiaci nam vystavili opravny doklad k fakture s minusovymi hodnotami a novu fakturu. My sme stvrtrocny platitel DPH. Ked sme to nahodili do uctovneho programu, tak mame rozdiel mezdi sumou odpocitanie dane na r.19 a sumou z toho podla § 51 na r.21 presne o tu minusovu sumu DPH. Je to tak prosim vas spravne?
    Je to tak správne, nakoľko do riadku 19 uvádzaš všetky plnenia podľa § 49-54 , t.j. tu je uvedený dobropis zahrnutý v riadku 21 len plnenia podľa § 51 a dobropis spadá pod § 53, takže v toto riadku nie je uvedený.

    Francy je offline (nepripojený) Francy

    Francy
    A prosim vas ta opravna dobropisova faktura ma byt s hodnotami a datumami presne rovnakymi ako povodna? Len sumy maju byt minusove?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Francy Pozri príspevok
    A prosim vas ta opravna dobropisova faktura ma byt s hodnotami a datumami presne rovnakymi ako povodna? Len sumy maju byt minusove?

    My netušíme, akú sumu vám mali dobropisovať . A oni netušia, ako sa vystavuje dobropis?

    Francy je offline (nepripojený) Francy

    Francy
    Asi netusia. Lebo chceli,aby sme to my skontrolovali. Ja som chcela vediet len teoreticky,ze ci sa davaju datumy povodnej faktury alebo datum,ked sa to vystavuje. A ci sa davaju sumy s minusovou hodnotou.

    Opravny doklad k fatkure

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.