Zavrieť

Porady

Sklokeramická var.doska - zapojenie

Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti so zapojením sklokeramickej varnej dosky, zabudovanej do kuch.linky. Je to v paneláku, kde nie je plyn, takže musíme variť na elektrike. Sklokeramické var.dosky majú väčšinou výkon cez 6kW, v paneláku však nie je možné zapojiť 380V a na 230V sa dajú zapijiť len asi 3 čo som videl (Mora, Elektrolux). Je možné zapojiť tieto dosky na 230V tak, že by sa nevyužívali všetky 4 platne naraz? Ani mnou oslovení elektrikári sa nevedia na tom zhodnúť. Máte niekto zapojenú sklokeramickú var.dosku na 230V?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    a ja som sa zaujímala o možnosť zapojenia sklokeramickej varnej dosky do typickej panelákovej kuchyne... elektrikár mi povedal, že by mi musel ťahať 380 V káble buď z "poistkovej" skrinky na chodbe bytu alebo až z rozvodnej skrinky na chodbe činžiaku pred bytovými dverami čo by znamenalo, že mi pôjde nechutný kábel cez celú chodbu až do kuchyne a že podľa neho budem mať oštaru s následnou revíziou el. zariadení... tož som sa nateraz toho sna o sklokeramickej doske vzdala

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    feron Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti so zapojením sklokeramickej varnej dosky, zabudovanej do kuch.linky. Je to v paneláku, kde nie je plyn, takže musíme variť na elektrike. Sklokeramické var.dosky majú väčšinou výkon cez 6kW, v paneláku však nie je možné zapojiť 380V a na 230V sa dajú zapijiť len asi 3 čo som videl (Mora, Elektrolux). Je možné zapojiť tieto dosky na 230V tak, že by sa nevyužívali všetky 4 platne naraz? Ani mnou oslovení elektrikári sa nevedia na tom zhodnúť. Máte niekto zapojenú sklokeramickú var.dosku na 230V?
    Na 230V sú určené tzv. domino dosky. Oproti klasickým doskám majú len dva varné okruhy a šírku cca. 30cm.

    Čo sa týka štvorokruhových dosiek, najlepšie bude spýtať sa na tento problém priamo dovozcu, resp. výrobcu.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Na 230V sú určené tzv. domino dosky. Oproti klasickým doskám majú len dva varné okruhy a šírku cca. 30cm.

    Čo sa týka štvorokruhových dosiek, najlepšie bude spýtať sa na tento problém priamo dovozcu, resp. výrobcu.
    Dva varné kruhy sú málo, ďalšia zostava domino by potrebovala ďalší istič a ani esteticky to nie je ktoviečo. Pri tých štvorkruhových doskách výrobca tvrdí, že sa dá zapojiť, elektrikár tvrdí, že sa nedá. Preto ma zaujíma, či niekto má zapojenú 4-kruhovú na 230V.

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Vymeň elektrikára. Ak je výrobcom uvedená možnosť zapojenia na 230 V, tak neviem aký problém elektrikár vidí. My sme mali v 1-izbovom bauringu sklokeramickú platňu (Mora) normálne napojenú na 230 V a všetko fungovalo. Báli sme sa, že keď ju napojíme na jeden okruh bude to vyhadzovať istič, keď popri varení pustíme ešte nejaký spotrebič (okrem chladničky-tá frčala furt :-)). Nič také sa nestalo - varili sme na všetkých 4 doskách, vysávalo sa, rýchlovarná kanvica frčala tiež a pohoda (soboty :-)). Jediné čo ma dlho mrzelo, že podľa výrobcu musí platňu zapojiť autorizovaný elektrikár, inak máš problém so zárukou, pričom zapojil 3 kábliky a za 10 minútovú robotu zapýtal peknú kôpku bubákov. Nuž, ale čo neurobíš pre záruku, veď čo ak, že?

    Inak platňu môžem len odporúčať (úspora, výborná údržba). Po výmene bytu máme teraz plyn, ale nevieme si zvyknúť. Takže nová sklokeramická platňa to pravdepodobne istí. Jasné, že na 230V. :-)

    Sklokeramická var.doska - zapojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.