Zavrieť

Porady

exekučná zrážka

Dobrý deň,
prosím o radu :
započítava sa stravné do čistej mzdy pre výpočet exekučnej zrážky zo mzdy zamestnanca. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Máme zamestnancov, ktorým zrážame exekučné zrážky a títo pracujú v ČR - vyplácame im stravné. V pomocnej literatúre, ktorú som si zohnala sa uvádza : do ČM sa sa nezapočítavajú prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách.
    A to mi nie je dosť jasné.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    milka1619 Pozri príspevok
    Máme zamestnancov, ktorým zrážame exekučné zrážky a títo pracujú v ČR - vyplácame im stravné. V pomocnej literatúre, ktorú som si zohnala sa uvádza : do ČM sa sa nezapočítavajú prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách.
    A to mi nie je dosť jasné.
    Máš to jasne vysvietené: prídavky na deti a stravné (diéty) predsa nie sú mzdou za vykonanú prácu, takže pri exek.zrážkach na tieto položky neprihliadame.Tu máš oporu v zákone :

    § 69 zákona číslo 233/1995 Z.z. (Exekučný poriadok):

    (1) Zrážky sa vykonávajú z čistej mzdy povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie 8a).

    (2) Do čistej mzdy sa započítavajú aj čisté odmeny za vedľajšiu činnosť, náborový príspevok a hodnota naturálií. Nezapočítavajú sa však do nej prídavky na deti a sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách."
    Naposledy upravil Andyke : 21.10.08 at 12:39

    jvp111 je offline (nepripojený) jvp111

    jvp111
    Dobrý deň, potrebovala by som si poradiť: ak máme exekučný príkaz, na základe ktorého je vyčíslená čiastka na
    pohľadávku cca100 000,- Sk a je uvedené číslo účtu oprávneného
    a následne aj trovy exekúcie na čiastku 10 000,- na účet súdneho exekútora, v tomto prípade mesačnú zrazenú čiastku delím pomernou čiastkou a naraz odvádzam na obidve čísla účtu, alebo najprv vysporiadam celú pohľadávku a až potom trovy exekúcie. Nemôžem sa dovolať súdnemu exekútorovi a potrebovala by som súrne poradiť.
    ďakujem pekne

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V takom prípade sú obe zrážky rovnocenné, takže vypočíta sa tretina, a tá sa rozdelí pomerne podľa výšky pohľadávky a tak sa pošle na oba účty. V takomto prípade je aj možnosť uplatniť postup podľa §81 Exekučného poriadku a poslať celú sumu exekútorovi a exekútor rozdelí sumu na jednotlivých oprávnených.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať ako sa účtujú exekučné zrážky z účtu podnikateľa? a taktiež trovy exekútorom? Použijem účet 568? alebo ide o N nezahrňovaný do základu dane, resp. pripočítateľná položka k základu?
    Vopred ďakujem

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Dobrý deň, chcem sa opýtať: doručený bol exek. príkaz , oprávnený firma cccccccc, s.r.o.
    Je to neprednostná pohľadávka, zrážam z 1/3 ? Ďakujem.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    podlieha exekučnému príkazu aj náhrada príjmu pri PN?
    ... par. 89 alebo 92 ods. 2?

    Doteraz som počítala len z čistej mzdy, ktorá vyšla po odrátaní poistného a dane.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Ak by ste mi vedeli poradiť, ešte ma napadla jedna otázka:

    Ak zamestnanec ukončil PP v priebehu mesiaca, počíta sa tiež alikvotná čiastka základnej sumy? Alebo tá je nepostihnuteľná v plnej výške naňho aj na manželu?

    ZC skončil 10.3.2011, čistá mzda 192,43 + 5,50 € (1 deň PN)

    Ako vypočítať zrážku?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Náhrada pri PN sa započítava do príjmu pri exekúcii.
    Základná suma sa vždy použije celá - ak exekútor neurčil inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.