Zavrieť

Porady

Odstupné výpočet

Chcel by som si overiť nasledovné:


- dvojmesačné odstupné zamestnancovi sa počíta ako
(21,74*8*aktuálny priemer na dovolenku)*2

Skadiaľ viem, že 21,74 platí aj pre rok 2005?????
Naposledy upravil otaznik : 13.05.05 at 13:33
Usporiadat
otaznik otaznik

otaznik je offline (nepripojený) otaznik

a ešte otázočka...

odvody sa z odstupného neplatia však?

ďakujem za vaše odpovede
Naposledy upravil otaznik : 13.05.05 at 13:33
0 0
iza.bella iza.bella

iza.bella je offline (nepripojený) iza.bella

21,74=zjednodušene: 365,25/7*5/12, čo je priemerný počet pracovných dní za mesiac a to *priemer na PPÚ *2 mesiace
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Z odstupného sa odvody neplatia, len daň.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

21,74 sa násobí počtom hodín pracovného času. T.z., že ak je pracovný čas 8,5 hod. t.z. 21,74*8,5*priemer.hod.mzda*2 resp.3
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Len malá poznámočka - 8,5 hod.pracovný čas už neexistuje (aspoň pri 5-dňovom prac. týždni). Zákonník práce stanovuje maximálne 40hod týždenne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Správne, pomýlila som sa. Chcelo tam byť 7,5 hod. Ospravedlňujem sa.
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Prosím o usmernenie, ako sa účtuje v rozpočtovej organizácii - školstvo, výplata odstupného. Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Medulienka skús dať svoju otázku do témy IBEU v Porade ku konkrétnym softvérom. Tam debatujú účtovníčky z rozpočtových organizácií.
0 0
ivetamatejkova ivetamatejkova

ivetamatejkova je offline (nepripojený) ivetamatejkova

So zamestnancom bol skončený pracovný pomer z dôvodu nadbytočnosti k 31.3.2009. Má nárok na dvojmesačné odstupné, ktoré mu bude vyplácané postupne. V apríli jedenkrát a v máji druhýkrát. Je to správny postup? Ktorý štvrťrok je rozhodujúce obdobie? Aký je fond pracovného času v roku 2009?
Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivetamatejkova Pozri príspevok
So zamestnancom bol skončený pracovný pomer z dôvodu nadbytočnosti k 31.3.2009. Má nárok na dvojmesačné odstupné, ktoré mu bude vyplácané postupne. V apríli jedenkrát a v máji druhýkrát. Je to správny postup? Ktorý štvrťrok je rozhodujúce obdobie? Aký je fond pracovného času v roku 2009?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Nie je to spravny postup.
Odstupne mu ma byt vyplatene jednorazovo spolu s poslednou mzdou. Ziaden zakon neumoznuje postupne vyplatenie.

Ak bol 31.3. jeho poslednym pracovnym dnom, odstupne sa mu vyrata este z priemeru za posledny kvartal 2008.

Ak by bol poslednym dnom 30.4., potom je uz pocitane z priemeru za I. Q 2009.
0 0
ivetamatejkova ivetamatejkova

ivetamatejkova je offline (nepripojený) ivetamatejkova

Prosím Vás, je fond pracovného času v roku 2008 21,83? Potrebujem to k výpočtu odstupného. Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Každý rok je rovnaký - 21,74 dní/mesiac.

citujem Andreja(endrju):
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CKOLLAR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5 Cmsohtml1%5C05%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:CS;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> 21,74 je priemerný počet pondelkov až piatkov, ktoré sa zmestia do 12 kalendárnych mesiacov v priebehu 28 rokov. 28 rokov je jeden cyklus pre rovnaký počet výskytov 1. januára v ktorýkoľvek deň týdňa nezávisle od toho či je rok priestupný alebo nie.
Takže 21,74 je platné dovtedy pokiaľ za pracovné dni budú považované pondelky - piatky a bude platiť gregoriánsky kalendár s prestupnými rokmi.
Toľko matematika.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahojte!


Prosím Vás mám zamestnanca, ktorý u nás pracoval do 28.02.2009 na 7,5 hod. čas, ale od 01.03.2009 mal zmenu pracovnej doby na 20 hod. týždenne - teraz mu chceme vyplatiť 2-mesačné odstupné, ale ja neviem či pri výpočte mám použiť týždenný pracovný čas 37,5 hod alebo 20 hod. týždenne?Ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

inge57 Pozri príspevok
Ahojte!


Prosím Vás mám zamestnanca, ktorý u nás pracoval do 28.02.2009 na 7,5 hod. čas, ale od 01.03.2009 mal zmenu pracovnej doby na 20 hod. týždenne - teraz mu chceme vyplatiť 2-mesačné odstupné, ale ja neviem či pri výpočte mám použiť týždenný pracovný čas 37,5 hod alebo 20 hod. týždenne?Ďakujem
20 hod. týždenne. Pri 4 hod. prac. čase je to: hod.dovol.priemer x 4 x 21,74 = mesačné odstupné.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ďakujem, ale chcem sa ešte opýtať do odpracovaných hodín sa rátajú aj štátne sviatky?

Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

U mesačne odmeňovaných áno.
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

Prosím poradiť.
Mám zamestnanca, ktorý dostal výpoveď podľa § 63 (nadbytočnosť). Výpoveď bola doručená 27.4.2009. Výpovedná lehota začína plynúť 1.5.2009.
V priebehu mesiaca máj dosiahne zamestnanec hranicu 5 odpracovaných rokov v spoločnosti. Aká je teraz výpovedná lehota?
Dva mesiace, lebo beriem do úvahy, že v čase keď mu bola daná výpoveď nespĺňal podmienku piatich odpracovaných rokov, alebo trojmesačná, lebo v čase plynutia výpovednej doby dosiahol 5 rokov zamestnania v spoločnosti.
A čo výška odstupného? Predpokladám že bude 3 mesačné, nakoľko v čase nároku na výplatu odstupného bude mať odpracovaných 5 rokov.
V spoločnosti nemáme KZ, ani iný predpis, ktorý by upravoval výpovednú dobu, resp. odstupné nad rámec ZP.
Vopred ďakujem všetkým za Vašu radu.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

ľudka Pozri príspevok
Prosím poradiť.
Mám zamestnanca, ktorý dostal výpoveď podľa § 63 (nadbytočnosť). Výpoveď bola doručená 27.4.2009. Výpovedná lehota začína plynúť 1.5.2009.
V priebehu mesiaca máj dosiahne zamestnanec hranicu 5 odpracovaných rokov v spoločnosti. Aká je teraz výpovedná lehota?
Dva mesiace, lebo beriem do úvahy, že v čase keď mu bola daná výpoveď nespĺňal podmienku piatich odpracovaných rokov,Áno alebo trojmesačná, lebo v čase plynutia výpovednej doby dosiahol 5 rokov zamestnania v spoločnosti.
A čo výška odstupného? Predpokladám že bude 3 mesačné, nakoľko v čase nároku na výplatu odstupného bude mať odpracovaných 5 rokov.
V spoločnosti nemáme KZ, ani iný predpis, ktorý by upravoval výpovednú dobu, resp. odstupné nad rámec ZP.
Vopred ďakujem všetkým za Vašu radu.
Odstupné a odchodné
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

Patrí mu 3 mesač.odstupné, ktoré sa viaže na trvanie PP.
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

Katka50, ďakujem za odpoveď, takže sa mi vlastne potvrdilo to, čo som si myslela. Ale čo s tou výpovednou dobou? To mi nevie niekto poradiť?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

ľudka Pozri príspevok
Katka50, ďakujem za odpoveď, takže sa mi vlastne potvrdilo to, čo som si myslela. Ale čo s tou výpovednou dobou? To mi nevie niekto poradiť?
Ale to som Ti dala do textu červeným - 2 mesiace.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať