Zavrieť

Porady

predseda SVB

B.O B.O

B.O je offline (nepripojený) B.O

stredný vek, technik,
Zdravím vás,
predseda SVB bol odvolaný cez fuknčné obdobie a niekolko mesiacov nevykonával funkciu. Súd rozhodol o neplatnosti jeho odvolania. Tie mesiace ktoré nevykonával funkciu chce teraz vykonávať po skončení zákonom stanovenej 3r. lehoty.Je to v súlade so zákonom?
Naposledy upravil Dav : 08.06.10 at 14:23
Usporiadat
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Zaujímalo by ma, kto predsedu odvolal, z akých dôvodov, prečo sa nezvolil nový predseda, prečo bolo súdne konanie, kto ho inicioval, prečo bol verdikt súdu taký aký bol, aké opatrenia uložil. Možno zvedavé otázky, ale odpovede na ne môžu pomôcť aj iným. Tak verím, že to priblížiš.

Predseda chce predsedovať aj ďalej po skončení zákonom stanovenej lehoty? Pokiaľ bude alebo bol znovu právoplatne zvolený tak funkciu vykonávať môže. Ak zvolený nebol a je zvolený nový predseda, tak neviem čo chce vykonávať. Jediné čo asi chce dosiahnuť a čo môže, je požadovať od vlastníkov odmenu za (ne)vykonávanie správy za uvedené mesiace. Ale to by malo byť pravdepodobne všetko riešené a uvedené v rozhodnutí súdu, ktoré žiaľ nepoznáme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
B.O B.O

B.O je offline (nepripojený) B.O

stredný vek, technik,
Zdravím vás,
predsedu odvolalo zhromaždenie vlastníkov. Z dôvodu procesnej chyby pri odvolávaní na schôdzi vlastníkov došlo k vyhláseniu neplatnosti(nezákonný postup) toho uznesenia súdom. Obdobie v rozsudku nebolo nijakým spôsobom vyhlásené za prerušené a tak sa nám to javí táto požiadavka k predĺženiu obdobia o mesiace , ktoré nevykonával funkciu za nezákonnú.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Predpokladám, že táto požiadavka vychádza od expredsedu, pretože súd by takúto abnormalitu určite "neprikázal". Neviem si totiž predstaviť, ako by si to dotyčný expredseda chcel "nadrobiť". Nevidím iný dôvod jeho snahy, len ten, ktorý som už uviedol, t.z. že chce za každú cenu dostať odmenu za tie mesiace, ktoré ste mu "zrušili." Našťastie je natoľko slušný, že to chce nadpracovať, aby si prináležiacu odmenu zaslúžil.
Vzhľadom k tomu, že máte pravdepodobne už nového právoplatne zvoleného predsedu, expredsedovi neostáva nič iné, len sa zo situáciou zmieriť. Prípadne ak mu fakt ide o tie peniaze, a Vy chcete mať s ním definitívne pokoj, zalepte mu oči nejakou mimoriadnou odmenou za nejakú inú prácu pre spoločenstvo (možností je dosť).

Všetko čo som napísal, sú len dohady, pretože si nič nekonkretizoval ako som Ťa požiadal v prvej odpovedi. Takže snáď Ti tento príspevok napriek dohadom a predpokladom aspoň nejako pomohol.
A ece niečo - tu na Porade sme si všetci rovní - takže Ahoj Bíou.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

peton Pozri príspevok
Predpokladám, že táto požiadavka vychádza od expredsedu, pretože súd by takúto abnormalitu určite "neprikázal". Neviem si totiž predstaviť, ako by si to dotyčný expredseda chcel "nadrobiť". Nevidím iný dôvod jeho snahy, len ten, ktorý som už uviedol, t.z. že chce za každú cenu dostať odmenu za tie mesiace, ktoré ste mu "zrušili." Našťastie je natoľko slušný, že to chce nadpracovať, aby si prináležiacu odmenu zaslúžil.
Vzhľadom k tomu, že máte pravdepodobne už nového právoplatne zvoleného predsedu, expredsedovi neostáva nič iné, len sa zo situáciou zmieriť. Prípadne ak mu fakt ide o tie peniaze, a Vy chcete mať s ním definitívne pokoj, zalepte mu oči nejakou mimoriadnou odmenou za nejakú inú prácu pre spoločenstvo (možností je dosť).

Všetko čo som napísal, sú len dohady, pretože si nič nekonkretizoval ako som Ťa požiadal v prvej odpovedi. Takže snáď Ti tento príspevok napriek dohadom a predpokladom aspoň nejako pomohol.
A ece niečo - tu na Porade sme si všetci rovní - takže Ahoj Bíou.
Peton, o odmenu mu asi nejde, tá mu prináleží tak či onak a dosť pochybujem o jeho ušľachtilých úmysloch si to odrobiť. vykonávať funkciu predsedu nie je žiadna výhra, sú to len samé starosti a tiež, povedzme si popravde, odmena nič moc.
Ja si myslím, že je to absurdné, aby si "nadrobil" stratené mesiace. Do funkcie bol zvolený na základe rozhodnutia zhromaždenia na funkčné obdobie, ktoré určuje zákon. Tým, že súd rozhodol (neviem či už právoplatne), že odvolanie nebolo zákonné, platí stav ako keby odvolaný nebol a teda funkciu vykonával, preto mu prináleží aj tá odmena. Ak platí to, čo som napísal v predchádzajúcej vete, platí aj dĺžka funkčného obdobia.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Majkii máš pravdu, funkciu štatutára de facto "vykonával", a prináleží mu teda odmena. Ale tiež pokladám za absurdné nadrábanie a snažím sa dopátrať, čo tým vlastne ex sleduje. Pretože sa dá (opäť len) predpokladať, že súd inicioval on, a čo tým chcel dosiahnuť nevedno. Asi chcel dlhšie ohrievať stoličku , alebo žeby niečo upratať?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

bude to možno tak že chce niečo upratať alebo len chcel ukázať svaly susedom a zhromaždeniu
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Chudák predseda... podľa mňa je to "konzerva" a chce byť predsedom 3 roky... Neviem prečo ho hneď podozrievate z upratania. ... podľa seba ... ?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak súd rozhodol, že odvolanie nebolo zákonné malo by tam byť napísané v čom nebolo zákonné, v čom sa vlastne ten zákon nedodržal. Nejako to zdôvodnené muselo byť.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Chudák predseda... podľa mňa je to "konzerva" a chce byť predsedom 3 roky... Neviem prečo ho hneď podozrievate z upratania. ... podľa seba ... ?
Elenka máš pravdu, pustil som sa do ex predsedu hoci neviem ostatné okolnosti . sorry
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

majkii Pozri príspevok
Elenka máš pravdu, pustil som sa do ex predsedu hoci neviem ostatné okolnosti . sorry
Boduješ... prajem krásny piatoček.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

B.O Pozri príspevok
Zdravím vás,
predsedu odvolalo zhromaždenie vlastníkov. Z dôvodu procesnej chyby pri odvolávaní na schôdzi vlastníkov došlo k vyhláseniu neplatnosti(nezákonný postup) toho uznesenia súdom. Obdobie v rozsudku nebolo nijakým spôsobom vyhlásené za prerušené a tak sa nám to javí táto požiadavka k predĺženiu obdobia o mesiace , ktoré nevykonával funkciu za nezákonnú.
Podľa mňa to žiada neoprávnene.

On bol zvolený na obdobie 3 rokov. Medzitým bol odvolaný a súd rozhodol, že odvolanie je neplatné, teda jeho funkčné obdobie pokračuje tak, ako keby nikdy nebol odvolaný. K tomu, čo sa dialo v dobe, kým bol neplatne odvolaný, sa súd nevyjadril, preto na funkčnom období sa nič nemení.- teda zostávajú 3 roky od voľby. Nemá nárok na predĺženie funkčného obdobia, lebo nikto tak nerozhodol. Po 3 rokoch mu funkcia zanikne a hotovo.

Jediné, na čo má nárok, je odmena za obdobie neplatného odvolania, aj keď nevykonával žiadnu činnosť, lebo k nečinnosti ho prinútili objektívne príčiny (neplatné odvolanie) nebolo to jeho zavinením.
Naposledy upravil Chobot : 25.10.08 at 16:13
0 0
vlastník vlastník

vlastník je offline (nepripojený) vlastník

Pre Chobota,

väčšinou sa stotožňujem s tvojím názorom, ale tento raz nie. SVB môže ku koncu 3-ročného obdobia predsa zvoliť nového predsedu t.j. štatutárny orgán a tento zápisom do registra na obvodnom úrade sa stáva novým predsedom. Ak SVB nezvolí nového štatutárneho zástupcu v registri je zapísaný stále pôvodný predseda a zároveň zodpovedný za chod SVB. Je preto na SVB, aby si osvojilo zákon, ak chce zmenu musí zvoliť nového predsedu. Aj parlament a vláda až do nástupu nových členov vykonáva svoju funkciu. Ak si SVB zvolí starého predsedu, alebo nezvolí žiadneho, je stále štatutárny orgán ten , ktorý je zapísaný v registri, číže nebude zmena v registri. Treba si uvedomiť, že predseda je zároveň aj účtovník, údržbár a iné v SVB. Predseda ako štatutárny orgán je zodpovedný za platby dodávateľom za plnenia, ináč môže nastať sankcia z omeškanej platby, poprípade plnenie nebude poskytnuté (el. energia a iné...), ak sa včas nezaplatí. Ak nebude zvolený nový predseda a starému budú brániť v jeho povinnostiach kto bude platil faktúry? Kto by viedol evidenciu platieb od jednotlivých vlastníkov? Kto by bol zodpovedný pred zákonom za nedodržanie termínu revízie bleskozvodov, požiarnej techniky, nedajbože pri výbuchu plynu v dome a nemať načas revíziu atď.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak bol predseda odvolaný, do zvolenia nového vykonával funkciu predsedu člen rady určený radou.

Za čo by mal dostať odmenu, keď nepracoval?
A prečo by ho nemohli odvolať opäť teraz hneď bez procesných chýb?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

vlastník Pozri príspevok
Pre Chobota,

väčšinou sa stotožňujem s tvojím názorom, ale tento raz nie. SVB môže ku koncu 3-ročného obdobia predsa zvoliť nového predsedu t.j. štatutárny orgán a tento zápisom do registra na obvodnom úrade sa stáva novým predsedom. Ak SVB nezvolí nového štatutárneho zástupcu v registri je zapísaný stále pôvodný predseda a zároveň zodpovedný za chod SVB. Je preto na SVB, aby si osvojilo zákon, ak chce zmenu musí zvoliť nového predsedu. Aj parlament a vláda až do nástupu nových členov vykonáva svoju funkciu. Ak si SVB zvolí starého predsedu, alebo nezvolí žiadneho, je stále štatutárny orgán ten , ktorý je zapísaný v registri, číže nebude zmena v registri. Treba si uvedomiť, že predseda je zároveň aj účtovník, údržbár a iné v SVB. Predseda ako štatutárny orgán je zodpovedný za platby dodávateľom za plnenia, ináč môže nastať sankcia z omeškanej platby, poprípade plnenie nebude poskytnuté (el. energia a iné...), ak sa včas nezaplatí. Ak nebude zvolený nový predseda a starému budú brániť v jeho povinnostiach kto bude platil faktúry? Kto by viedol evidenciu platieb od jednotlivých vlastníkov? Kto by bol zodpovedný pred zákonom za nedodržanie termínu revízie bleskozvodov, požiarnej techniky, nedajbože pri výbuchu plynu v dome a nemať načas revíziu atď.
To nemusí byť pravda: "... Treba si uvedomiť, že predseda je zároveň aj účtovník, údržbár a iné v SVB. ..."
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

B.O Pozri príspevok
Zdravím vás,
predseda SVB bol odvolaný cez fuknčné obdiešiťobie a niekolko mesiacov nevykonával funkciu. Súd rozhodol o neplatnosti jeho odvolania. Tie mesiace ktoré nevykonával funkciu chce teraz vykonávať po skončení zákonom stanovenej 3r. lehoty.Je to v súlade so zákonom?
B.O Pozri príspevok
Zdravím vás,
predsedu odvolalo zhromaždenie vlastníkov. Z dôvodu procesnej chyby pri odvolávaní na schôdzi vlastníkov došlo k vyhláseniu neplatnosti(nezákonný postup) toho uznesenia súdom. Obdobie v rozsudku nebolo nijakým spôsobom vyhlásené za prerušené a tak sa nám to javí táto požiadavka k predĺženiu obdobia o mesiace , ktoré nevykonával funkciu za nezákonnú.
Podľa platnej legislatívy môže byť predsedom len pár dní, mesiacov... Nikde nie je dané že musí byť predsedom tri roky. Iba že sa volí na (maximálne obdobie) uznesením zo zhromaždenia na tri roky. Ale nevidím dôvod riešiť to čo chce predseda. Volí ho zhromaždenie vlastníkov. Preto je predsedom lebo bol zvolený vlastníkmi. Takže rovnako ho môžu vlastníci odvolať čo v praxi znamená zvoliť nového predsedu a zaslať na príslušný Obvodný úrad požiadavku na zápis novozvoleného predsedu. Ak ste sa rozhodli odvolať ho pred uplynutím trojročného obdobia tak to jednoducho urobte ale v súlade s legislatívou. Ak máte osobu vhodnú na funkciu predsedu jednoducho si ho zvoľte a ak nemáte treba poveriť niekoho z rady výkonom povinností vyplývajúcim z funkcie predsedu do zvolenia nového predsedu. "Bývalého" predsedu písomne (najlepšie na základe platného uznesenia zo zhromaždenia) o odovzdanie patričných dokladov, dokumentov, pečiatky ... k určitému dátumu. Samozrejme nezabudnúť na legislatívu. Bývalému predsedovi poďakujte za výkon funkcie a nezabudnite si zabezpečiť všetky činnosti, ktoré pre SVB predseda vykonával. Prajem nech sa Vám to podarí k spokojnosti všetkých alebo aspoň čo najväčšej časti vlastníkov (čo býva niekedy skutočne veľkým a možno aj najväčším problémom v SVB).
0 0
džordžo džordžo

džordžo je offline (nepripojený) džordžo

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Podľa platnej legislatívy môže byť predsedom len pár dní, mesiacov... Nikde nie je dané že musí byť predsedom tri roky. Iba že sa volí na (maximálne obdobie) uznesením zo zhromaždenia na tri roky. Ale nevidím dôvod riešiť to čo chce predseda. Volí ho zhromaždenie vlastníkov. Preto je predsedom lebo bol zvolený vlastníkmi. Takže rovnako ho môžu vlastníci odvolať čo v praxi znamená zvoliť nového predsedu a zaslať na príslušný Obvodný úrad požiadavku na zápis novozvoleného predsedu. Ak ste sa rozhodli odvolať ho pred uplynutím trojročného obdobia tak to jednoducho urobte ale v súlade s legislatívou. Ak máte osobu vhodnú na funkciu predsedu jednoducho si ho zvoľte a ak nemáte treba poveriť niekoho z rady výkonom povinností vyplývajúcim z funkcie predsedu do zvolenia nového predsedu. "Bývalého" predsedu písomne (najlepšie na základe platného uznesenia zo zhromaždenia) o odovzdanie patričných dokladov, dokumentov, pečiatky ... k určitému dátumu. Samozrejme nezabudnúť na legislatívu. Bývalému predsedovi poďakujte za výkon funkcie a nezabudnite si zabezpečiť všetky činnosti, ktoré pre SVB predseda vykonával. Prajem nech sa Vám to podarí k spokojnosti všetkých alebo aspoň čo najväčšej časti vlastníkov (čo býva niekedy skutočne veľkým a možno aj najväčším problémom v SVB).

Súhlasím.
A zachovať chladné hlavy.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Ak mám 24 bytov a chcem navrhnúť aby z každého bytu vl.bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám. Môže v zmysle zákona kandidovať aj keď nie je vlastníkom bytu osoba staršia ako 18 rokov a má výpis z registra trestov čistý v zmysle zákona č.182/1993 Z.zv znení noviel.
Má niekto nejaký vzor hlasovacieho lístka
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
Ak mám 24 bytov a chcem navrhnúť aby z každého bytu vl.bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám. Môže v zmysle zákona kandidovať aj keď nie je vlastníkom bytu osoba staršia ako 18 rokov a má výpis z registra trestov čistý v zmysle zákona č.182/1993 Z.zv znení noviel.
Má niekto nejaký vzor hlasovacieho lístka
Ved túto otázku máš v inej téme.
Predsedom môže byť aj niekto, kto nie je vlastníkom bytu či nebytového priestoru v dome. Ale prečítaj si zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, tam máš odpovede. Pýtaj sa len to, čo nenájdeš. Zákon je v tejto téme hore.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Rovnaká otázka v štyroch témach? Asi chcú mať štyroch predsedov SVB?

Inak, hocikto, aj mimo domu nad 18 rokov, čistý trestný register a súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov.

Vyšší počet neuškodí. Ak to nemá kto robiť, ani nižší, keď to bude robiť dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať