Zavrieť

Porady

OMEGA - zaradenie HIM

Zdravím "omegáčov", začínam v Omege a prosím o radu.
-obstaral som HIM za 100000,-
-zaradil som a myslím že všetko som spravil tak ako má byť, ale keď vytlačím zaraďovací protokol tak tam mám:
obstaraný HIM: za 100000
zaradený HIM: za a tu nie je žiadna suma. Prečo ??? Alebo tam nemá byť ???
Keď obstarám za 100000, tak logicky aj zaraďujem za 100000. Prosím ako to máte ostatní ??? Ďakujem.
Pekný nedelný deň...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    máme to tak isto ako Ty. Ak si všimneš aj v pohyboch zaradenie, je tam nula a je to v poriadku. Program všetko ráta správne. Je to chyba krásy tejto zostavy.
    Možno to treba napísať na Kros, chyby krásy sa odstraňujú.
    Pekný nedeľný deň prajem

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Manual
    Zdravím "omegáčov", začínam v Omege a prosím o radu.
    -obstaral som HIM za 100000,-
    -zaradil som a myslím že všetko som spravil tak ako má byť, ale keď vytlačím zaraďovací protokol tak tam mám:
    obstaraný HIM: za 100000
    zaradený HIM: za a tu nie je žiadna suma. Prečo ??? Alebo tam nemá byť ???
    Keď obstarám za 100000, tak logicky aj zaraďujem za 100000. Prosím ako to máte ostatní ??? Ďakujem.
    Pekný nedelný deň...
    presne tak je to chyby krásy v tlačovej zostave. V krose povedali že sa to pokúsia čím skôr dať do poriadku. Takže len trpezlivo čakať

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dajú sa nejako preniesť účtovné odpisy vypočítané v OMEGE preniesť do účtovných dokladov?
    A ešte jeden problémik: z titulu nepeňažných vkladov do ZI mám rôzne ocenenia pre účtovné a daňové odpisy. Ako vyriešim karty takéhoto majetku v OMEGE? Dá sa na jednej karte počítať odpis z 2 rôznych vstupných cien???
    Alebo sa mám vrátiť k papieru a peru?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Johanka
    Dajú sa nejako preniesť účtovné odpisy vypočítané v OMEGE preniesť do účtovných dokladov?
    A ešte jeden problémik: z titulu nepeňažných vkladov do ZI mám rôzne ocenenia pre účtovné a daňové odpisy. Ako vyriešim karty takéhoto majetku v OMEGE? Dá sa na jednej karte počítať odpis z 2 rôznych vstupných cien???
    Alebo sa mám vrátiť k papieru a peru?
    áno, účtovné odpisy sa dajú automaticky zaúčtovať do účtovníctva, ale treba v evidencii majetku v karte "Funkcie>Nastavenia>Zaúčtovanie UO" nastaviť buď zapísať s otázkou alebo automaticky zapísať. Pri uzávierke účtovných odpisov potom program zaúčtuje tieto odpisy na ID.
    Druhej otázke moc nerozumiem, neviem ako môžem mať inú obstarávaciu cenu pre účtovné odpisy a inú pre daňové odpisy. S tým som sa ešte nestretla a ani v Omege sa s niečím takým nepočíta.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Johanka
    Dajú sa nejako preniesť účtovné odpisy vypočítané v OMEGE preniesť do účtovných dokladov?
    A ešte jeden problémik: z titulu nepeňažných vkladov do ZI mám rôzne ocenenia pre účtovné a daňové odpisy. Ako vyriešim karty takéhoto majetku v OMEGE? Dá sa na jednej karte počítať odpis z 2 rôznych vstupných cien???
    Alebo sa mám vrátiť k papieru a peru?
    tak ako píše slnko v majetku funkcie - nastavenie zaúčtovanie UO a tam si nadstaviť zapisovať a samozrejme na každej karte v záložke účtovné odpisy musíš mať nadstavené správne účty.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Slniečko, mám nepeňažné vklady do ZI. Pre účtovné odpisy je OC cena podľa znaleckého posudku a pre daňové je OC zostatková cena podľa účtovníctva vkladateľa. S tým asi nepočíta žiadny software. Takže účtovné si urobím v Omege a daňové v ruke. Ďakujem za odpovede.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Johanka
    Slniečko, mám nepeňažné vklady do ZI. Pre účtovné odpisy je OC cena podľa znaleckého posudku a pre daňové je OC zostatková cena podľa účtovníctva vkladateľa. S tým asi nepočíta žiadny software. Takže účtovné si urobím v Omege a daňové v ruke. Ďakujem za odpovede.
    Vidím to len tak nejako, že zadať daný majetok 2x. Raz v OC podľa znaleckého posudku a raz podľa daňových predpisov. Ten podľa daňových predpisov by si si označila a zadala účtovné odpisy - Neodpisovať. Potom by si tlačila tlačovú zostavu účtovné odpisy - Neoznačené. Takže v zostave by sa nachádzal iba raz s účtovnou obstarávacou cenou.
    Tak isto by si potom tlačila daňové odpisy, označila by si ten s účtovnou OC a vytlačila neoznačené.
    Nemohla by si potom využiť tlačovú zostavu porovnanie UO a DO, ale to už nie je problém, keď máš dve správne zostavy.
    Neviem ale či je to správne, či skutočne môže byť takáto rôzna OC. Ešte som sa s tým nestretla.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Automatické zaúčtovanie som zvládla, teraz mi pre zmenu nejdú vytlačiť karty majetku. Prosím o pomoc !

    Kobra je offline (nepripojený) Kobra

    Kobra
    Ako si to skúšala? Ja zvyknem tak, že si otvorím dlhodobý majetok , v dolnom riadku mám "Tlač"> tam mi systém ponúkne zostavy; vyberiem dlhodobý majetok, rozbalím a kliknem na zostavu, ktorú potrebujem (samozrejme, môžeš vytlačiť všetko alebo len vybrané, či aktuálny záznam). Ako výstupné zariadenie označujem "okno", skontrolujem a keď mi to vyhovuje, potom dám na tlačiareň.

    Zostavy sa dajú tlačiť aj cez Tlač (horná lišta). Snáď Ti to nejak pomôže.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Veľmi pekne ďakujem. Išla som na to dobre, ale chýbala mi info o tom rozbalení.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Prosím Vás o pomoc. V Omege som založila kartu dlhodobého majtku. Pretože som v nej začala účtovať až teraz, tak som zadala OC a za r. 2004som zadala "daňové odpisy spolu". Prepnem na vý počet odpisov, zadala som predkontáciu na zaúčtovanie účtovných odpisov.Potialto je všetko OK.Mám správne výpočty, spravím uzávierku za 1/05, ešte je to OK. Spravím uzávierku 02/05 odpis vo výške 730,- mi zdvojnásobí na 1460,-! to isté je za 03-09/05, potom je odpis v správnej výške a za 12/05 mám účtovný odpis mínusom.Zrušila som všetky uzávierky a spravila len daňový odpis za r.2005. Odpisy sú v správnej výške len na ID ich musím zaúčtovať ručne, nedá sa mi to spraviť bez mesačných uzávierok.R. 2005 mám ale stále vysvietený po mesiacoch. Viete mi poradiť? Niečo mám zle ale postupovala som podľa manuálu a neviem prísť nato, kde robím chybu.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Nemusíš zadávať daňové odpisy spolu. Majetok zaraď s pôvodnými dátumami obstarania a zaradenia. Na účtovných odpisoch vyber - účtovné=daňové, doplň účet na odpisy - účet oprávok Ti priradí podľa odpisovej skupiny a odpisy za predchádzajúce roky program vypočíta automaticky. Ty si ich len skontroluj, či sú presne tak, ako vyšli Tebe. Skús to takto, a potom vyskúšaj uzávierku so zápisom účtovných odpisov do EUD.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ja mám tiež problém s daňovou uzávierkou dlhodobého majetku.Mne sa to nikde neprejaví.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.