Zavrieť

Porady

auto pre szčo a jeho užívanie po jeho vyradení z podnikania

Dobrý.Chcel by som poradiť.Podnikám ako SZČO a mal som vo vlastníctve firmy osobný automobil.Po jeho odpísaní som si ho vzal do osobného užívania.
No v súčasnosti asi podnikanie ako SZČO ukončím a neviem,či v tom prípade nemám auto prepísať na seba,keďže firma už nebude existovať.Tým by mi asi vznikla aj povinnosť dať tento predaj do prímu firmy,od ktorého by som bol inak 5 rokov oslobodený.Ďakujem pekne za radu.Radoslav
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Prepísat auto z ICO na FO neznamená auto predať. Je to len vyradenie auta z podnikania, nič viac, nič menej.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a okrem iného vyradenie MV nahlásim na DU do 30 dni, stačí to DU len oznámiť listom, že k dátumu ... vyradujem MV z podnikania a okrem iného napíšem i vyradovací protokol o vyradení MV a samozrejme nesmiem zabudnuť na zaplatenie dane z MV, aspon kolko som ho mal v podnikaní ešte tento rok kým som ho nevyradil. Uvažujem správne prosím, dúfam, že nič viac k vyradeniu MV u FO SZCO netreba. Ak sa mýlim opravte ma prosím.
    DAKUJEM

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gong Pozri príspevok
    Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a okrem iného vyradenie MV nahlásim na DU do 30 dni, stačí to DU len oznámiť listom, že k dátumu ... vyradujem MV z podnikania a okrem iného napíšem i vyradovací protokol o vyradení MV a samozrejme nesmiem zabudnuť na zaplatenie dane z MV, aspon kolko som ho mal v podnikaní ešte tento rok kým som ho nevyradil. Uvažujem správne prosím, dúfam, že nič viac k vyradeniu MV u FO SZCO netreba. Ak sa mýlim opravte ma prosím.
    DAKUJEM
    Vyradenie mot.vozidla z podnikania nahlasuješ na Du do 30 dní na príslušnom tlačive. Do 31.1.2010 podáš DP k DzMV a zaplatíš daň z mot. vozidiel.

    auto pre szčo a jeho užívanie po jeho vyradení z podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.