Zavrieť

Porady

Ako určiť typ DPH

Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví. Mám ešte jednu otázku,kde nájdem nejaké tabuľky podľa,ktorých si určím správny typ DPH. Neviem či to robím dobre,ale zaokrúhľovanie dávam ako 39 a 11. Neviete aký typ DPH sú vrátne fľaše? Vopred ďakujem a teším sa na odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví.
    takto to robí aj mne /MRP /

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    OK,ale čo s tým??? V novembri idem na školenie,tak dúfam,že mi poradia.....nemôže sa nám niečo v účtovníctve po s......... lebo to neprežijem :-)

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví. Mám ešte jednu otázku,kde nájdem nejaké tabuľky podľa,ktorých si určím správny typ DPH. Neviem či to robím dobre,ale zaokrúhľovanie dávam ako 39 a 11. Neviete aký typ DPH sú vrátne fľaše? Vopred ďakujem a teším sa na odpovede.
    Myslím si, že je to v poriadku. Ja nič neprepisujem a DPH mi vypočíta i zaradí správne. Aj v daňovom priznaní.
    Typ DPH si určujem podľa tabuľky v programe...

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Program to robí správne. Pri úhrade nemôžete typ DPH prepisovať, potom ho zaradí do zozamu dph dvakrát.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    neodporúčam prepisovanie kódov dph po zaúčtovaní fa, resp. úhrad fa v ju v denníku, nakoľko hrozí spomínaná duplicita. Do denníka zapisovať kódy dph 40,10, len pri pokladničných dokladoch, nákupy, tržby ale nie úhrady.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    asi sa celkom nerozumieme:
    vydaná fa sa v penden objaví až po úhrade , ale v DPH dokladoch je už zaevidovaná podľa prvotného zadania DPH a iných kódov vo FA
    pri samotnej úhrade fa sa potom automaticky prejaví v penden, ale kódy sú tak ako píše miška - k žiadnej duplicite nemôže dôjsť, pretože sa uhrádza len 1x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.