Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať stravné lístky

Ahojte, ako zaúčtujem stravné lístky?? Účtujem v MRP.
Mám faktúru na stravné - 200ks, v tom mesiaci som vydala 180 ks, ...
DPH mám iba na províziu a doručenie, na stravné nieje DPHáčko??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Misicka21 Pozri príspevok
    Ahojte, ako zaúčtujem stravné lístky?? Účtujem v MRP.
    Mám faktúru na stravné - 200ks, v tom mesiaci som vydala 180 ks, ...
    DPH mám iba na províziu a doručenie, na stravné nieje DPHáčko??
    Nie sú to náhodou stravné poukážky? O stravných poukážkach sa účtuje ako o ceninách a na to nie je DPH-čko. ak si dáš vo vyhľadávači stravné lístky, veľa Ti to pomôže pri účtovaní.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ak sú to stravné kupóny (napr.Accor,Vaša strav., Le cheque dej.)tak DPH na nich nie je.Ja učtujem 213/321 stravenky, 518 a 343/321 províziu.
    Čerpanie podľa kusov 335/213 čo platia zamestnanci, 527/213 príspevok zamestnávateľa a 472/213 príspevok zo soc.fondu.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    sú to potom stravné kupóny, ale mám JÚ,
    neviem to teraz nájsť, viem že som to niekedy dávne niekde zahliadla, ako to zaúčtovať v JU, ale neviem už že kde,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misicka21 Pozri príspevok
    sú to potom stravné kupóny, ale mám JÚ,
    neviem to teraz nájsť, viem že som to niekedy dávne niekde zahliadla, ako to zaúčtovať v JU, ale neviem už že kde,
    Napr. aj tu:
    http://www.porada.sk/t47947-stravne-...uctovanie.html

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Ľudkovia moji, mňa teraz napadlo, že v práci máme nejaké stravné lístky pre našich zamestnancov, ale sú v SK. Bude to problém, ak ich vrátime danej spoloťnosti po 1.1.2009 a požiadame o nové stravné lístky v eurách? Alebo to musím urobiť ešte do konca decembra?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bazil Pozri príspevok
    Ľudkovia moji, mňa teraz napadlo, že v práci máme nejaké stravné lístky pre našich zamestnancov, ale sú v SK. Bude to problém, ak ich vrátime danej spoloťnosti po 1.1.2009 a požiadame o nové stravné lístky v eurách? Alebo to musím urobiť ešte do konca decembra?
    Skús sa obrátiť na dodáv. spoločnosť, s dobropisom za vrátené stravenky by problém nemal byť.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    bazil Pozri príspevok
    Ľudkovia moji, mňa teraz napadlo, že v práci máme nejaké stravné lístky pre našich zamestnancov, ale sú v SK. Bude to problém, ak ich vrátime danej spoloťnosti po 1.1.2009 a požiadame o nové stravné lístky v eurách? Alebo to musím urobiť ešte do konca decembra?
    a nemáš tam duálne zobrazené hodnoty?? a do kedy sú stravné lístky platné??

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Tweety Pozri príspevok
    Skús sa obrátiť na dodáv. spoločnosť, s dobropisom za vrátené stravenky by problém nemal byť.
    Ďakujem, Tweety, ja mám síce dovolenku, ale zajtra to hneď urobím. Prajem pekný večer.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bazil Pozri príspevok
    Ďakujem, Tweety, ja mám síce dovolenku, ale zajtra to hneď urobím. Prajem pekný večer.
    Pozri na stravenky, na tých decembrových je duálna mena, takže nemusíš s nimi robiť nič a dokonca je na nich už rok 2009.

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    zazuSA Pozri príspevok
    a nemáš tam duálne zobrazené hodnoty?? a do kedy sú stravné lístky platné??
    Aha, tak to viem, že stravné lístky sú v duálnom zobrazení, ale nebude vadiť, ak tam bude hodnota aj Sk, hoci od januára bude platné len euro? A dokedy platia nemám poňatie, lebo som mimo práce, takže to zistím dodatočne.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    požiadať o dobropis by si mal pri tých lístkoch, ktoré majú platnosť do konca roka 2008 a podmienky vrátenia si najdeš na stránke tej ktorej spoločnosti

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    bazil Pozri príspevok
    Aha, tak to viem, že stravné lístky sú v duálnom zobrazení, ale nebude vadiť, ak tam bude hodnota aj Sk, hoci od januára bude platné len euro? A dokedy platia nemám poňatie, lebo som mimo práce, takže to zistím dodatočne.
    nebude to vadiť, lebo keď si zajtra všimneš na lístku budeš mať platnosť do konca roka 2009, takže problém by ti nikde robiť nemali

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.