Zavrieť

Porady

Slivky

Zdravím záhraďákov, mám dotaz okolo slivky.
Pred cca 8 rokmi som zasadil Stanleyku ( aj s jablonkou), ale po cca 2-3 rokoch sa na kôre oboch zjavila nejaká choroba. Jeden skúsený záhradkár
mi hneď po obzretí povedal, že je to spôsobené vysokou spodnou vodou.
Teraz nemala ani jednu slivku. Chcel som ju vykopať, ale niekto mi začal tvrdiť, že táto slivky zčnč rodiť až po 10 rokoch, že mám počkať. Nezdá sa mi to, ale radšej sa opýtam.
Zasadil som teraz 2 nové slivky (Jojo, Stanley), takže kedy asi majú začať rodiť?
Ďakujem.
Usporiadat
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Silne umyť miesto odkiaľ tečie glejotok, je to vlastne rana pod kôrou už zvyknú byť červíky, alebo iná háveď.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dik.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak obzrela som tu slivku-a potvrdilo sa co tu pisete,fakt na kmienku su popukane rany,diery a v nich rozna gaved.takze cez vikend idem drhnut tym octom.....prosim aky balzam to mam potom pouzit na osetrenie ran????
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

ak je tam odumreté spráchnivelé drevo treba vydlabať a zamedziť vlhnutiu strieškou nad poškodeným miestom...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

wabi
skús foto
hhhhhhhhhhhhh
0 0
haska11 haska11

haska11 je offline (nepripojený) haska11

Dobrý den, na začiatku diskusie ste spomínali, že po odkvitnutí slivky može plod napichnúť osa,..ako dlho po odkvete sa to stáva, a ako zistím na začínajúcom plode, že sa tak stalo ? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať