Zavrieť

Porady

Krby

Mam jeden problem. Kupil som chatu kde je krb. Tento krb je otvoreny a ma vo vnutri rurky s nemrznucou kvapalinou, ktora zabezpecuje po zohriati ohrev radiatorov a tym vykurovanie. Vzhladom na zefektivnenie kurenia planujem dat urobit zasklenie prednej casti krbu s dvierkami, tak aby bola mensia spotreba dreva a taktiez vacsia vyuzitelnost.
Pocul som ze zasklenie nie je jednoducha vec z dovodu, ze moze dojst k vybuchu z dovodu zvysovania tlaku v uzavretom priestore ohniska, a tym k destrukcii celeho komina. Je to pravda? Alebo mkozem si dat vyrobit ram s presklenymi dvierkami bez toho aby som sa obaval? Poprosim niekoho kto ma skusenosti aby mi poradil. dakujem. Jano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tulox je offline (nepripojený) tulox

    tulox
    Ja by som to nerobil. Dosiahneš síce oveľa výšiu teplotu, pretože vo vnútri bude dochádzať k splyňovaniu dreva, ale nemusí to vydržať plášť krbu.Ak je krb postavený ako spodok komína, tz. že krb a komín nie sú samostané stavby, ovplyvní to aj teplotu v komíne. Ak máš krb mimo komína, kúp si vložku napoj potrubie kúrenia a obmuruj vložku.Dosiahneš kombinované účinné kúrenie vzduchom , vodou a samozrejme naakumulovaným teplom v šamotkách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.