Zavrieť

Porady

zateplenie podkrovia

Dobrý deň!
Potreboval by som poradiť, ktorá z týchto navrhnutých tepelných izolácii je najlepšia. KNAUFF - pásy, ISOVER -pásy, ROCKWOLL - dosky (nebránim sa ani tomu ak by mi niekto navrhol lepšiu izoláciu). A ešte by som potreboval vedieť aká je odporúčaná minimálna hrúbka tepelnej izolácie medzi krokvy. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    tazko povedat, ktora je najlepsia... podla akych kriterii? podla koho?

    ja len doplnim, ze existuju aj ine materialy. Momentalne je znovuobjavena napriklad ovcia vlna. A co tak Nobasil, ten mi vo Vasich izolaciach chyba.

    A hrubka? zalezi od zlozenia celej konstrukcie, od hodnoty sucinitela tepelnej vodivosti lambda, od konstrukcii celeho domu, od toho, ci chcete dom pasivny alebo standardny, od................
    Priklad: isover Profi hr. 30 cm...

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    To je uplne jedno ktoru z nich pouzijes, dolezite je len aky ma ktora tep. odpor(v ramci kazdej je viac druhov). Ked ale das 30cm alebo viac, nemusis sledovat ani to, mozes dat najlacnejsiu, ktora ma sice najmensie R a zle sa s nou robi, ale pri takej hrubke je celkove R aj tak vyborne.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Tak ako AndrejG

    Pokial ide o pomer cena - ucel - a je dost miesta - tak najlacnejsiu a co najhrubsiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.