Zavrieť

Porady

dodanie tovaru s montážou do ČR

Dodávateľ FO SR plátca DPH, dodá tovar do ČR s montážou českému odberateľovi,platiteľovi DPH v ČR, faktúru sme vystavili bez DPH, miesto dodania je ČR, kam to zaradím do ktorého riadku DPH. Prečítala som už dosť tém, ale nie som si istá, podľa toho čo som čítala, nemalo by to vôbec ísť do DPH. Je to tak alebo nie. Prvý krát máme takúto dodávku aj s montážou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZA dodanie tovaru za protihodnotu podľa 8/4 sa nepovažuje premiestnenie tovaru za účelom inštalácie alebo montáže zdaniteľnosu osobou.
    Miestom dodania je ČR . Nejde do DPH.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ešte sa chcem spýtať:
    či to ide do intrastatu, podľa mňa nie
    a aký paragraf by mal byť na faktúre

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    karpis Pozri príspevok
    Ešte sa chcem spýtať:
    či to ide do intrastatu, podľa mňa nie
    a aký paragraf by mal byť na faktúre
    ..:: Inštalácia a montáž

    Na stránke colnej správy som našla toto:
    Tovar dodaný s montážou a inštaláciou je predmetom hlásenia INTRASTAT-SK.
    Sledovaným obdobím je kalendárny mesiac, v ktorom bol tovar fyzicky prijatý alebo odoslaný.
    V odseku 10 Fakturovaná suma sa uvedie hodnota tovaru bez hodnoty inštalácie a montáže.
    Ak je tovar s montážou a inštaláciou dodaný v rozloženom stave počas niekoľkých sledovaných období z obchodných alebo prepravných dôvodov, použije sa pravidlo pre rozložené zásielky (pozri Rozložené zásielky).

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    karpis Pozri príspevok
    Poradte prosím
    Ak je predmetom obchodu medzi tuzemskou zdaniteľnou osobou a zahraničnou osobou dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou, základom pre správne uplatnenie dane z pridanej hodnoty je určenie miesta dodania tovaru.
    Miesto dodania tovaru
    podľa § 13 ods. 1 písm. b) zákona č. 222/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZDPH“), ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný.
    Pozri, či by to nemohlo byť toto.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Miestom dodania je ČR, ale ja by som potrebovala vedieť aký text napísať (odvolávku) na faktúru.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    karpis Pozri príspevok
    Miestom dodania je ČR, ale ja by som potrebovala vedieť aký text napísať (odvolávku) na faktúru.
    Podľa mňa dodanie služieb podľa §15 odst 6
    človiečik Vladimír Ozimý
    karpis Pozri príspevok
    Vyjadrí sa prosím ešte niekto k tejto odvolávke
    odvolávku máme jednoznačne zadefinované v § 73 ods. 2 písm. h). T.j. buď odvolávka na články smernice alebo jednoduchá veta že osobou povinnou platiť daň je príjemca služby

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ja som veľmi šikovná. Podarilo sa mi dvakrát zmazať

    Takže teraz napíšem v skratke.

    FA vystavíte podľa par. 73-Fa o dodaní služby do iného ČŠ. Ide o službu, kde príjemcovi služby vzniká povinnosť samozdanenia podľa 16/7-práca a oceňovanie hnuteľného hmotného majetku ako sú: inštalácia a montáž tovaru, oprava. údržba, spracovanie tovaru....Podmienkou v uvedenom par. je, že tovar musí opustiť naše územie.

    To, či na FA napíšete požiadavku EK podľa 73/2/h alebo sa odvoláte na príslušné ustanovenie zákona o DPH.


    Čo sa týka intrastatu. Sledujete prah oslobodenia. Pre dodanie odoslanie do EU je obrat 10 mil. sk a pre dodanie je 5 mil. Sk za sledované obdobie.
    V týchto prípadoch podávate zjednoduhšené hlásenie o dodaní tovaru.

    Z hľadiska systému INTRASTAT-SK sa pri odoslaní uvádzajú informácie o tovaroch spoločenstva opúšťajúcich územie Slovenskej republiky, odoslaných do iného členského štátu okrem tovaru, ktorý cez územie Slovenskej republiky priamo prechádza alebo sa tu zastaví z dôvodov súvisiacich s prepravou tovaru.

    Predmetom hlásenia o prijatí tovaru sú informácie o tovaroch spoločenstva vstupujúcich na územie Slovenskej republiky okrem tovaru, ktorý cez územie Slovenskej republiky priamo prechádza alebo sa tu zastaví z dôvodov súvisiacich s prepravou tovaru.

    Transakcie, ktoré sú predmetom INTRASTAT-SK hlásení, nemusia mať výhradne obchodný charakter. Bez toho, aby boli dotknuté presne špecifikované prípady (pozri Čo nie je predmetom INTRASTAT-SK hlásenia a Príloha 2 - Tovar, ktorý nie je predmetom INTRASTAT-SK hlásenia), spravodajská jednotka vykazuje informácie bez ohľadu na to, či je operácia spojená s peňažnou transakciou alebo nie.
    Môžu to byť tovary:

    * nakupované a predávané,
    * na spracovanie a po spracovaní alebo po oprave,
    * v rámci finančného leasingu,
    * dodávané zdarma,
    * dodávané v rámci stavebných a konštrukčných prác,
    * dodávané ako súčasť služby,
    * dodávané do alebo z centrálnych skladov atď.


    Viac info: www.colnáspáva.sk (na červenej lište máte INTRASTAT) a vľavo na inform. máte všeobecné info. (nebojte sa intrastatu)
    Naposledy upravil betka : 27.10.08 at 17:39

    samuelina je offline (nepripojený) samuelina

    samuelina
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Dodavateľ firma SR dodá tovar s montážou pre odberateľa IČ DPH CZ , ale tovar bude montovaný na nehnuteľnosť v SR. Fa treba vystaviť S DPH alebo bez. Mám za to, že so slovenskou DPH , ale nie som si celkom istá. Ďakujem

    samuelina je offline (nepripojený) samuelina

    samuelina
    samuelina Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Dodavateľ firma SR dodá tovar s montážou pre odberateľa IČ DPH CZ , ale tovar bude montovaný na nehnuteľnosť v SR. Fa treba vystaviť S DPH alebo bez. Mám za to, že so slovenskou DPH , ale nie som si celkom istá. Ďakujem
    posúvam

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    samuelina Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Dodavateľ firma SR dodá tovar s montážou pre odberateľa IČ DPH CZ , ale tovar bude montovaný na nehnuteľnosť v SR. Fa treba vystaviť S DPH alebo bez. Mám za to, že so slovenskou DPH , ale nie som si celkom istá. Ďakujem
    Súhlasím s Vašim názorom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.