Zavrieť

Porady

Dohoda o úprave styku s maloletým dieťaťom

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa nájde niekto, kto by mi vedel poradiť, ako má vyzerať "Dohoda o úprave styku rodičov s maloletým dieťaťom na čas po rozvode"? Onedlho máme rozvodové konanie a túto dohodu máme predložiť na súde... Viem, čo má byť v tej dohode uvedené, len by som potrebovala nejaký vzor, ako by to malo vyzerať...
Ďakujem pekne.
Laura
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    nepotrebujes nijaky vzor, normalne tam napis teba a tvojho byvaleho ako strany a mena deti o ktore ide. napis ako ste sa dohodli. nie je na to vzor.
    ked som taku dohodu mala, bolo to sice pekne, ale otec deti sa s nimi nestratava. dohoda je dohoda, ale jemu nikto neprikaze, aby sa s detmi stretaval. v podstate je to o tom, ze ty, ak ti boli deti zverene suhlasis, kedy sa bude s nimi stretavat, teda, ze mu nebraanis. ked sme po dvoch rokoch dostali novu kuratorku, tak sa nad tou dohodou zasmiala, ze je uplne zbytocna. lebo otcovi neplynu ziadne povinnosti. to ze musi platit to je vec vyzivneho. ale to, ze jemu to bude vyhovovat cim dalej tym menej sa stretavat s detmi to nikoho nezaujima. ja som si tu dohodu napisala sama svojimi slovami, boli tam uvedene - kazdy druhy vikend - kedy dieta vyzdvihne a v ktoru hodinu dovezie. potom tam boli prazdniny, vianoce, silvester, jarne prazdniny a letne. nuz ale otec nemal zaujem a dopadlo to tak, ze na sud sa ta dohoda dala, ale dceru napriklad nevidel 5 rokov a synovi stale sluboval, ze nabuduce az to maleho prestalo bavit a uz sa mu k nemu ani nechce.

    lauras13 je offline (nepripojený) lauras13

    lauras13
    Ďakujem pekne za radu, tak nejako to mám aj napísané, tak to hádam bude v poriadku. Ja mám dcéru už veľkú, za pol roka bude mať 18 rokov, takže tam skôr na nej bude závisieť, ako často a či sa bude chcieť vídať s otcom. Preto som to aj formulovala tak, že sa môže otec s dcérou stretávať kedykoľvek v súlade s jej rozhodnutím. Dúfam, že to tak bude v poriadku.
    To nikdy nepochopím, ako môže jeden otec stratiť záujem o vlastné deti... ale tak to už chodí, ja som svojho "čoskorobývalého" tiež nespoznávala, keď sme sa dohadovali na alimentoch... bojoval ako lev o každú korunu, akoby tie peniaze ani neboli pre jeho dcéru, ale pre niekoho cudzieho:-(

    manom je offline (nepripojený) manom

    manom
    Po dohode s manželom ,popripade navrhnite len vy a ci to bude manžel akceptovať potom uvidite,ale majte nieco pripravene potom len navrhnite sudu asi takúto dohodu,manžel je oprávnený stretávať sa s maloletým dieťaťom každý párny víkend a to od piatka 17.00hod do nedele do 15.00hod. Matka je povinná v určenom čase pred svojím bytom maloleté dieťa riadne pripraviť a odovzdať otcovi, a ten je povinný v určenom čase, na tom istom mieste, maloleté ieťa odovzdať matke.Taktiež si do toho jasne zapracujte sviatky,velku noc,prazdniny,vianoce,novy rok atd. ako uznate za vhodne ,ako aj mozte mu navrhnut aby sa stretaval s dietatom aj cez tyzden.

    lauras13 je offline (nepripojený) lauras13

    lauras13
    Tomuto som sa práve chcela vyhnúť... dcéra už bude mať onedlho 18 rokov a nemôžem ju predsa nútiť, aby sa s otcom stretávala v nejakom presne vymedzenom čase. Nechcem, aby sa zbytočne stresovala, beztak má dosť povinností, čo sa týka školy a nebolo by asi správne narúšať jej režim, na ktorý je zvyknutá, nejakými povinnými návštevami v presne stanovenom čase. Navyše, manžel by určite niečo také odmietol akceptovať a ja s ním súhlasím... chcem, aby sa spolu stretávali, keď budú chcieť a budú mať na seba čas... nie podľa nejakého papiera.
    Takto sme to uviedli aj v návrhu na rozvod a zatiaľ nám to nijako nevytkli... tak dúfam, že to bude v poriadku.
    Chcela by som sa ešte opýtať, či túto dohodu treba pred odovzdaním na súde už aj podpísať, alebo sa podpisuje až na pojednávaní? Koľko výtlačkov budem potrebovať?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    lauras13 Pozri príspevok
    Tomuto som sa práve chcela vyhnúť... dcéra už bude mať onedlho 18 rokov a nemôžem ju predsa nútiť, aby sa s otcom stretávala v nejakom presne vymedzenom čase. Nechcem, aby sa zbytočne stresovala, beztak má dosť povinností, čo sa týka školy a nebolo by asi správne narúšať jej režim, na ktorý je zvyknutá, nejakými povinnými návštevami v presne stanovenom čase. Navyše, manžel by určite niečo také odmietol akceptovať a ja s ním súhlasím... chcem, aby sa spolu stretávali, keď budú chcieť a budú mať na seba čas... nie podľa nejakého papiera.
    Takto sme to uviedli aj v návrhu na rozvod a zatiaľ nám to nijako nevytkli... tak dúfam, že to bude v poriadku.
    Chcela by som sa ešte opýtať, či túto dohodu treba pred odovzdaním na súde už aj podpísať, alebo sa podpisuje až na pojednávaní? Koľko výtlačkov budem potrebovať?
    dcera nemusi nic, moze. ma moznost. napisali ste dohodu, podla ktorej si ty ako jej zakonny zastupca umoznili stretavat sa otcovi s dcerou. ale pokial nebude chciet jeden z nich, tak s tym nikto nic nenarobi. presne ako ked sa po takej to dohode vykasle na stretavanie s dcerou otec, pride dni ked sa nebude chciet byt s otcom dcere, hoci len koli tomu, ze bude mat iny program. je to len dohoda. pokial s tym bude suhlasit otec nie je v tom ziadny problem

    manom je offline (nepripojený) manom

    manom
    na sudnom pojednavani len predlozite navrh o uprave styku,postaci slovne(samozrejme po dohode s manzelom),mozte pocas vasej vypovedi povedat ze styk s dietatom je bezproblemovy,ze dokazete sa na styku s dietatom dohodnut a nie je potrebne upravovat tento styk,to samozrejme nech je povedane aj zo strany manzela, potom v rozsudku budete mat urcene ze styk s dietatom sa neupravuje,v takomto pripade rozsudok sudu v oblasti upravy styku nie je vykonatelny t.j. v praxi to znamena ze kedykolvek si mozte brat dieta jeden druhemu .

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    ahojte!

    no ak zena zije s dietatom v zahranici a manzel nema dostatok prijmov aby cvakal letenky kazdy mesiac tam a spat tak ako sa da dohodnut na uprave styku s dietatom???
    prosim vas vedel by mi niekto poradit, kde by som si mohla zistit na aku najkratsiu dobu moze sud upravit styk s maloletym dietatom?Pozerala som si aj zakon o rodine, ale tam sa nic take nepise?Potrebovala by som to zistit, co najskor, lebo uz sme mali sudne pojednavanie, ale sudkyna nam navrhla, aby sme si dali spravit psychologicky posudok nakolko sa nasa stvorrocna dcera nechce s otcom stretavat?Resp. podla coho sa sudca riadi alebo urcuje dobu?Dakujem

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zákon vychádza z toho, že rodičia sa dohodnú. Ak dohoda nie je možná, môže sa ktorýkoľvek z rodičov obrátiť na súd, aby upravil styk rodiča s dieťaťom.
    Ustanovenia upravujúce styk rodičov s dieťaťom, obsahuje ZR v súvislosti s úpravou rozvodu. Výslovne sa konštatuje, že dohoda rodičov o styku s dieťaťom nemusí byť schválená súdom. Súd upraví styk rodiča s dieťaťom len vtedy, ak to vyžaduje záujem na výchove dieťaťa. Súd styk rodiča s dieťaťom obmedzí, ak je to v záujme zdravia dieťaťa.

    Dohoda o úprave styku s maloletým dieťaťom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.