Zavrieť

Porady

lapace snehu-ako prinutit suseda dat si ich?

Chcela by som sa opytat, ci existuje nejaka vyhlaska, ktora dava za povinnost umiestnit na strechu lapace snehu, pokial by sneh zo strechy mohol poskodit cudzi majetok alebo niekoho ohrozit? a je sused povinny odpratat z naseho pozemku sneh ktory tam padol z jeho strechy? Sused byva v starsom dome, ktory stoji na hranici s nasim pozemkom a zo strechy nam bude padat sneh rovno pred garaz... mimochodom, strechu menil pred dvomi rokmi (ked este pozemok nebol nas), takze z tech. hladiska tam tie lapace dat moze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    inapa1 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat, ci existuje nejaka vyhlaska, ktora dava za povinnost umiestnit na strechu lapace snehu, pokial by sneh zo strechy mohol poskodit cudzi majetok alebo niekoho ohrozit? a je sused povinny odpratat z naseho pozemku sneh ktory tam padol z jeho strechy? Sused byva v starsom dome, ktory stoji na hranici s nasim pozemkom a zo strechy nam bude padat sneh rovno pred garaz... mimochodom, strechu menil pred dvomi rokmi (ked este pozemok nebol nas), takze z tech. hladiska tam tie lapace dat moze.
    A tú garáž ste postavili podľa vyhlášky? keď píšeš že sused má starší dom a Vy ste kedy postavili tu garáž? Niekedy bolo nepísané pravidlo, že domy sa stavali na hranicu pozemku, dnes je to min. 2m od hranice pozemku. Ty pozeráš len na svoje záujmy. Som presvedčený, že sused tie lapače snehu na svoju strechu nemusí dať. Mám dojem, že práve ta Vaša garáž tam nemala byť a práve on by Vám keď ste ju stavali nemal dať na to súhlas.

    inapa1 je offline (nepripojený) inapa1

    inapa1
    pozemok sme kupili uz aj s garazou. navyse tadial vedie aj chodnik k domu (nie je mozne umiestnit ho inde). takze tu ide aj o to, aby ten sneh v zime niekoho neprizabil

    lapace snehu-ako prinutit suseda dat si ich?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.