Zavrieť

Porady

stretli ste sa s tym?

stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ludka09 Pozri príspevok
    stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
    Pri vysokom obrate by to mohlo vzniknúť napr. zaokrúhľovaním (ERP)...

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    TAK TO AJ VZNIKLO NO A JA NEVIEM AKO TOMU PREDIST, DNES SOM VOLALA NA DAN. URAD A TAM MI POVEDALI ZE TI NIEJE SUMA PRE KTORU BY MA MALI VOLAT ALE PRI DAN. KONTROLE BY TO BOL PROBLEM.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    ludka09 Pozri príspevok
    stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
    Áno. V registračnej pokladni bolo zle nastavené zaokrúhlovanie DPH. Stále zaokrúhlovalo daň smerom nahor.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    ludka09 Pozri príspevok
    TAK TO AJ VZNIKLO NO A JA NEVIEM AKO TOMU PREDIST, DNES SOM VOLALA NA DAN. URAD A TAM MI POVEDALI ZE TI NIEJE SUMA PRE KTORU BY MA MALI VOLAT ALE PRI DAN. KONTROLE BY TO BOL PROBLEM.

    Podľa mňa, nie každá RP sa dá "ideálne" nastaviť, s tým musí počítať aj DU. A aj keď mnohé kontroly sú viac menej o ľuďoch, toto je vec, ktorá naozaj ak vznikla v dôsledku zaokruhľovania, čo sa dá zdôvodniť, a preto nemôže prekážať - keďže je táto daň aj riadne vybraná a zaúčtovaná. Možno treba lepšie prehodnotiť zaokrúhľovanie, ale pri vysokých obratoch to nie vždy býva také jednoduché...... Ak je to v poriadku, tak sa treba brániť .

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Stáva sa to hlavne pri vysokých obratoch. Nemyslím, že by to bol až taký veľký problém, a daniari z toho žiadnu tragédiu nerobia. Dokonca majú tlačivo na DPH na stránke drsr prisposobené, aby sa dala suma DPH opraviť t.j. ak dáte základ dane, automaticky vyhodí DPH, ale táto suma sa dá prepísať. Síce upozorňuje, či to nie je chyba, ale v pohode to vytlačí. Nie je to až taká tragédia, hlavne vtedy, ak im pošlete viac. Dokonca ani daňový kontrolor mi to nevytkol ako chybu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ludka09 Pozri príspevok
    stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
    Neôže ísť o sadzbu DPH 10%?

    stretli ste sa s tym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.