Zavrieť

Porady

socialny fond v MRP windows

Doteraz som mala SF na nepenažných operáciach,tento rok som sa rozhodla, že si vytvorim pokladnu SF,podla navodu zo stranky MRP. 26 pohyb vydaj z pokl.do pokl.SF/9008,-/, 14 pohyb-prijem do pokl.SF/9008,-/,to mi je jasne ale ked som si dala zostavu penazny dennik tak pohyb 26 je VOZD-to by ale nemalo byt tak pretoze to len prenasam stav z konca roka,tak si mysli,ze by to malo byt VNZD.Tak teraz neviem akymi pohybmi by som mala dostat tych 9008,-SK z pokladne do pokl.SFCerpanie potom robim cez 35 pohyb.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Macka je offline (nepripojený) Macka

    Macka
    prajem pekný deň,
    moju otázočku dúfam zaraďujem správne.Od roku 2009 prechádzame z MRP DOS na MRP Windows pre JÚ, a nikde neviem nájsť pomocnú knihu SF ,ktorá v DOSE bola a v ktorej som aj mala k 31.12.2008 zostatok .Účtovala som v nej mesačne povinnú tvorbu ,a do PD až v závere roka ,ako VOZD.Takisto použitie SF na stravné lístky /inde som SF nepoužila/som v pomocnej knihe účtovala až na konci roka a takisto v PD ako VNZD.Tvorba SF sa mi potom objavila aj v koncoročnom výkaze príjmov výdavkov v položke platby do fondov. Dúfam,že som to urobila správne, nakoľko to mám trošku komplikovanejšie ,mám totiž SF vedený aj na podúčte v banke z minulých rokov,kde už peniaze neposielame ,ale zrušený nebol ,a tak povinné prídely zapisujem práve v pomocnej knihe SF ,a takisto aj použitie.Ide mi o to ,že v MRP Windows neviem knihu SF nájsť.Podotýkam,že program MRP mzdy nemám ,robí nám ich externá pracovníčka.Tak neviem čo s knihou a kam mi vlastnne prenesie DOS verzia ten zostatok do Win? Poradíte ako a kde mám účtovať SF v tomto roku 2009 v tejto Win verzii?
    Ďakujem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tvorba sociálneho fondu a aj jeho použitie(ak nie je vedený na BU), sa účtuje v Knihe soc. fondu. V závierkových operáciach sa tvorba zaúčtuje do VOZD. Použitie soc. fondu sa v PD neúčtuje. Kniha soc. fondu v MRP WIN nie je. Môžeš použiť tú, ktorú prikladám.
    Naposledy upravil Marína : 30.01.09 at 20:08

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja som si vytvorila zvlášť pokladňu pre sf. Platilo do roku 2008, teraz ako píše Marína.
    Naposledy upravil lenkak : 30.01.09 at 14:06

    Macka je offline (nepripojený) Macka

    Macka
    ďakujem Vám obom za rady. Máme síce zostatok v banke na podúčte SF ,ale už naň neposielame peniaze celý rok 2008 ,mal byť zrušený ,ale SZČo nemal čas ísť do banky ,a tak som si ho vlani už vytvárala v knihe SF v MRP DOS ,s tým že počiatočný stav k 1.1.08 bol stav na podúčte v banke.Všetko čo som v knihe SF v roku 08 vytvorila, som aj rozpustila ,okrem toho podúčtu ,ten stále zrušený nie je ,ale SZČO už naň ani nechce posielať peniažky.A tak to mám trochu komplikované.A teraz keď pod MRP Windows nie je ,musím si ho vytvárať ako mi radíte.V podstate som vo firme zamestnancom len ja,takže toho nie je veľa,akurát som bola prekvapená ,že prečo.Takže ešte raz ďakujem.

    socialny fond v MRP windows

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.